Přihlášení
Menu

Všech 8 ligových hattricků Harryho Kanea

Harry Kane © 90min.com

Kapitán Tottenhamu je specialistou na hattricky, v nichž se aktuálně řadí na čtvrté místo v ligové historii. V čele této tabulky jsou Agüero a Shearer, kteří jich v Premier League vsítili celkem 11. Zároveň ztrácí jeden na třetího Fowlera.

Před čtyřmi lety vstřelil tento útočník Tottenhamu svůj první hattrick v Premier League proti Leicesteru City na White Hart Lane.

Pojďme si připomenout všechny jeho třígólové zásahy v nejsledovanější lize světa.

Tottenham 4-3 Leicester City (21. března 2015)

Image result for harry kane hattrick leicester 2015
Anglický útočník vstřelil svůj první hattrick v Premier League

Mezi střelce v tomto utkání se zapsal již po šesti minutách hry, když se prosadil po rohovém kopu. Eric Dier chytře prodloužil míč patičkou, kde ho Kasper Schmeichel vyrazil jen pod nohy anglického forwarda, který neměl problém uklidit míč z malého vápna do sítě.

Při druhém gólu pálil bez přípravy z hranice pokutového kopu svou slabší levou nohou, a s přispěním obránce Leicesteru, který míč tečoval do protipohybu brankáře Lišek, zapadl do sítě. Hattrick uzavřel z penalty, když poslal Schmeichela na opačnou stranu, a jeho tvrdá přízemní střela zapadla přesně k tyči.

Bournemouth 1-5 Tottenham (25. října 2015)

Image result for harry kane hattrick bournemouth 2015
Jednoznačné vítězství řídil svými góly

Skóre utkání otevřel domácí Matt Ritchie v první minutě, Kane ovšem okamžitě zareagoval proměněnou penaltou, kterou získal, když ho ve vápně fauloval brankář Bournemouthu Artur Boruc.

Ve druhém poločase ho našel centr Christiana Eriksena, a přestože ho měl na dlouhou nohu, dokázal překonat brankáře podruhé. Svoji třetí branku přidal z dorážky, když hlavičku Alderweirelda Boruc pouze vyrazil před sebe na malé vápno, kde stál připravený Kane, aby zkompletoval svůj hattrick.

Tottenham 4-0 West Bromwich Albion (14. ledna 2017)

Image result for harry kane hattrick west bromwich 2017
Kane v souboji, po kterém přidal třetí gól v zápase

Po více než roce bez ligového hattricku se Kane rozhodl oslavit narození dcery třígólovým příspěvkem proti celku z Birminghamu. U prvního zásahu si pohlídal ofssidové postavení, převzal přihrávku od Eriksena a napálil míč do horního rohu branky.

Při druhém gólu došlo k chybě obrany Baggies, díky které Kyle Walker nacentroval přesně míč na kopačky Kanea, který z half voleje využil špatného postavení Bena Fostera v brance hostů. Na jeho třetím gólu má velký podíl Delle Alli, který lobovanou přihrávkou vyšachoval de facto celou obranu hostů, a anglický útočník uklidil z voleje míč k tyči.

Tottenham 4-0 Stoke City (26. února 2017)

Image result for harry kane hattrick stoke 2017
Dokázal prostřeli vše, co mu stálo v cestě

Uběhl měsíc a Kane se stále nacházel ve skvostné formě, když vstřelil hattrick v FA Cupu proti Fulhamu týden před tím, než na White Hart Lane přijel Stoke City. Již po 15. minutách Kane rozvlnil síť poprvé, když se nerozpakoval, využil nedůrazu hostující obrany a jeho rána zapadla do dolního rohu.

Jeho druhý gól v zápase byl ještě působivější, když si míč z rohového kopu našel Tottenhamskou desítku, která míč poslala levačkou z half voleje přesně k tyči. Při třetí brance měl Kane z pekla štěstí, když jeho ránu z přímého kopu z velké vzdálenosti tečovala hostující zeď do protipohybu gólmana Stoke.

Leicester City 1-6 Tottenham (18. května 2017)