Přihlášení
Menu

TOP momenty 9. kola Premier League

TOP momenty z 9. kola PL © zimbio.com

9. ligové kolo je za námi. Velmi třaskavý duel se odehrál na Stamford Bridge mezi Chelsea a Manchesterem United. Tabulce vévodí Manchester City a Liverpool. Historii přepsal Ryan Sessegnon.

Mela u postranní čáry na Stamford Bridge

Tahák kola mezi Chelsea a Manchesterem United se v samotném závěru pořádně vyhrotil, ale popořádku. Domácí šli do vedení po zásahu Rüdigera. Poté se ale ve druhém poločase dvakrát prosadil Anthony Martial. Vypadalo to, že si Red Devils odvezou ze Stamford Bridge 3 body, jenomže v 6. minutě nastavení jim to překazil Ross Barkley.

Ross Barkley vyrovnal v nastaveném čase na konečných 2:2.

To velmi rozpumpovalo Marca Ianniho, který provokativně slavil přímo před José Mourinhem. Ten na něj okamžitě vystartoval. Situace pak ale rychle uklidnila. Maurizio Sarri se za svého asistenta omluvil. I on sám se pak Mourinha ospravedlnil. Portugalský kouč omluvu přijal. Vše ještě ovšem bude projednávat disciplinární komise.

Anthony Martial už má 40 přesných zásahů

Proti Chelsea skóroval za Manchester United pouze Anthony Martial. Francouzský útočník vstřelil oba góly svého mužstva. Otočil skóre ze stavu 1:0 na 1:2 ve prospěch United. Pak ale vyrovnal Barkley.

Martial přišel na Old Trafford v září roku 2015. Během tří let nashromáždil už celkem 40 přesných tref. Žádný jiný hráč Red Devils za tuto dobu nedal více branek než Anthony Martial. Místo v základní sestavě ovšem rozhodně jisté nemá.

Ryan Sessegnon je prvním hráčem narozeným po roce 2000, který skóroval

Velmi důležitý zápas o záchranu se odehrál na půdě Cardiffu, kam přidal další nováček nejvyšší soutěže – Fulham. Domácí čekali na první výhru v sezóně, to Fulham zvítězil zatím pouze jednou. Hosté šli do vedení zásluhou Schurrleho, ale Murphy a Reid ještě do 20. minuty otočili skóre. Do kabin se šlo v poločase za remízového stavu.

Vyrovnání zařídil Ryan Sessegnon. Velký talent anglického fotbalu se stal prvním hráčem narozeným po roce 2000, který se v Premier League trefil do černého. Ovšem bodový zisk nakonec slavit nemohl. Cardiff ve druhé půli skóroval dvakrát a zvítězil 4:2. Fulham má s 25 obdrženými brankami nejhorší defenzivu soutěže.

seseRyan Sessegnon přepsal historii.

Ideální čas pro Manchester City? Sobota, 16.00. De Bruyne je zpět

Na stadion Manchesteru City přijel jako soupeř Joe Hart. Hezkého přivítání se ale od svých bývalých spoluhráčů nedočkal. Nasázeli mu 5 kousků. Prosadilo se 5 různých hráčů. V prvním poločase to byl Sergio Agüero. Ve druhém dějství se k němu přidali Bernardo Silva, Fernandinho, Riyad Mahrez a Leroy Sané.

Citizens se tak udrželi na čele tabulky Premier League. Stále se jich drží Liverpool. Chelsea, Tottenham a Arsenal jsou o dva body zpět. Manchesteru City naprosto vyhovuje výkop v sobotu v 16.00 středoevropského času. Pokud zápas začal v tuto dobu, Guardiolovi svěřenci neprohráli už 34 ligových utkání vřadě. Je to nejdelší série v soutěži.

hartHart schytal od Citizens pět kusů.

Velký okamžik přišel také v 58. minutě, kdy domácí vedli už 3:0. Místo Bernarda Silvy přišel na hřiště Kevin De Bruyne. Ten už je zcela vyléčený ze svého zranění. Belgický reprezentant v minulé sezóně patřil k absolutně nejdůležitějším hráčům Citizens a nyní jim velkou měrou hodlá pomoci na cestě za obhajobou.

de bruyneDe Bruyne je zpět.

Brighton vyhrál venku po roce

Newcastle se topí v krizi, která se ještě prohloubila po sobotní domácí prohře 0:1 s Brightonem. Magpies v této sezóně Premier League ještě nevyhráli. Se dvěma body je na samotném dně ligové tabulky. Rafa Benítez rozhodně není v jednoduché pozici.

Zápas rozhodla trefa Kayala z 29. minuty. Pro Brighton to byl velký okamžik. Tři body si z venkovních hřišť neodvezli takřka rok. V Premier League vyhráli venku naposledy v listopadu 2017, kdy udolali Swansea.

brightonBrighton ukončil své venkovní trápení.

Kladiváři přišli o Yarmolenka do konce sezóny

West Ham doma prohrál v londýnském derby s Tottenhamem. Jediným gólem zápasu jej rozhodl Lamela. Hammers jsou až na čtrnáctém místě. Navíc se bude muset až do konce sezóny obejít bez své letní útočné posily. Ukrajinec Andriy Yarmolenko totiž odehrál jen 40 minut. Pak musel být střídán. Přetrhl si achillovku a doba rekonvalescence byla stanovena na minimálně 6 měsíců. Pro Yarmolenka jde tedy o velmi smutnou zprávu.

yarmoYarmolenko je mimo hru do konce sezóny.

Alisson Becker už má šestou nulu

Liverpool se drží Manchesteru City zuby nehty. Na půdě Huddersfieldu bral tři body za výhru 0:1. Tu zařídil Mohamed Salah po skvělé přihrávce Shaqiriho. Reds tak mají stále stejný počet bodů jako vedoucí Citizens, kteří mají jen lepší skóre.

Co je velmi potěšující zpráva pro Jürgena Kloppa, je to, že defenziva se skutečně velmi zlepšila. Brazilský gólman Alisson Becker také po svém letním příchodu předvádí svou extratřídu. Vždyť v úvodních devíti kolech vychytal hned 6 čistých kont. Lépe na tom byl v historii Premier League pouze Petr Čech v sezóně 2004/2005. Ten si za prvních devět kol připsal sedm nul.

alissonBecker má šestou nulu.

Auba přišel, viděl a rozhodl. Arsenal pokračuje ve vítězné jízdě

V pondělní dohrávce se na Emirates Stadium představil Leicester. Foxes šli do vedení po vlastním gólu Bellerína, ale stejný hráč pak v samotném závěru prvního poločasu přihrál Özilovi, který srovnal na 1:1. V základní sestavě nenastoupil Pierre-Emerick Aubameyang, jenž přišel na hřiště až po hodině hry. Stačilo mu 5 minut na to, aby vstřelil dva góly a rozhodl o třech bodech pro Gunners.

Byl hrdinou zápasu a prokázal svou nebývalou formu. Za Arsenal dosud odehrál 22 ligových zápasů a měl přímo prsty v 21 gólech. Hned šestnáct jich sám dal a na dalších 5 přihrál. Kanonýři díky této výhře prodloužili svou šňůru na 7 vítězství v řadě. Jsou stále čtvrtí s dvoubodovou ztrátou na vedoucí duo.

aubaAubameyang vystřílel Arsenalu další výhru.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

Kratas

23.10.18, 14:40

0 0

Brighton pěkně. Martial určitě zasluhuje více šancí, hraje skvěle. U toho šlágru mezi Chelsea a United bych možná ještě zmínil fanoušky, u kterých nikdy nepochopím, jak mohou pískat na Mourinha. Hlavně po tom všem, co pro klub udělal

TABULKA TOP 5

Frustrovaný Gabriel Jesus a Mahrezova penalta, která možná ještě teď letí vesmírem

Fantastický výkon Petra Čecha. Český brankář předvedl, proč je stále jedničkou Arsenalu