Přihlášení
Menu

TOP momenty 22. kola Premier League

De Gea vynuloval Tottenham © goal.com

Ve 22. kole zaujala především výhra Manchesteru United na půdě Tottenhamu. Vyznamenal se David de Gea. Rozestup mezi Liverpoolem a Citizens zůstává stejný. Arsenal prohrál a dotáhli se na něj United. Burnley vyhrálo bez střely na branku.

Arsenal poprvé od srpna neskóroval, Rice korunoval svůj skvělý výkon

V úvodním utkání 22. kola Premier League došlo na londýnské derby mezi West Hamem a Arsenalem. Ani mezi náhradníky tentokrát neseděl Mesut Özil. Řeší se jeho budoucnost u Gunners.

Zápas rozhodla jediná branka. Tu ve 48. minutě vstřelil domácí teenager Declan Rice, který odehrál vynikající duel a byl vyhlášen hráčem zápasu.

sfddsEmeryho vysvětlení je zřejmé

Ve velmi dobrém světle se představil Samir Nasri, jenž hrál proti svému bývalému klubu. Arsenal na inkasovaný gól nedokázal odpovědět. Poprvé od 12. srpna v ligovém zápase neskóroval.

Kanonýrům ve hře chyběla především myšlenka. Nikdo z týmu nedokázal hře vtisknout jasnou tvář a směr. Navíc se Arsenalu bodově vyrovnal Manchester United.

gsdsdRozhodl skvělý Rice

Liverpool má pod Kloppem už 50. nulu, rozhodla Salahova penalta

I souboj mezi Brightonem a Liverpoolem rozhodla jediná přesná trefa ze začátku druhého poločasu. Domácí Montoya stáhl k zemi Mohameda Salaha a byl odpískán pokutový kop. Míče se chopil sám egyptský reprezentant a vstřelil svůj čtrnáctý gól v této sezóně.

Těsné vedení Reds udrželi až do samotného konečného hvizdu. Už popadesáté pod Jürgenem Kloppem udrželi v lize čisté konto. Německému trenérovi k tomu stačilo 128 utkání.

ssddsDalší nula pro Liverpool

Hráči Burnley neskórovali, nevystřelili na branku, přesto vyhráli 2:1

V důležitém záchranářském utkání mezi Burnley a Fulhamem došlo k velmi zajímavému úkazu. Hosté z Fulhamu vedli už od druhé minuty po brance Schürrleho.

Jenomže v rozmezí 20. až 23. minuty si vstřelili dva vlastní góly. Nejprve Bryan a po něm Odoi. Konečný výsledek byl 2:1 pro Clarets. Ti přitom ani jednou nezamířili mezi tři tyče, žádný hráč Burnley se nezapsal do střelecké listiny.Přesto mohli slavit veledůležité vítězství.

sgsd
Burnley nevystřelilo, přesto vyhrálo

Wagner skončil na lavičce Huddersfieldu

Za dvaadvacet kol vyhráli pouze dvakrát. S pouhými 11 body jsou přikováni na dno tabulky. O víkendu sice ukončili sérii 9 soutěžních proher v řadě, ale v Cardiffu uhráli jen bezgólovou remízu.

To už Davida Wagnera na lavičce Huddersfieldu nezachránilo. Manažer, který přišel do klubu v listopadu 2015 a vytáhl jej do nejvyšší soutěže, po vzájemné dohodě skončil. Přitom vedení přiznalo, že nemělo v úmyslu v této sezóně Wagnera odvolat. Tým zatím povede Mark Hudson, trenér U23.

wag
David Wagner skončil na lavičce Huddersfieldu

Cathcart skóroval na obou stranách, rozhodl nádherný volej Cleverleyho

Watford přijel na půdu Crystal Palace. Hosté potvrdili své vyšší postavení v ligové tabulce. Zajímavý zápas prožil hostující Craig Cathcart. Ten si nejprve v 38. minutě vstřelil nešťastně vlastní gól, když do něj navíc napálil míč jeden ze spoluhráčů a poté v 67. minutě hlavou srovnal na 1:1.

Naposledy se takový počin „povedl" Ryanu Shawcrossovi v duelu Stoke proti Tottenhamu v prosinci 2017.

sdsdsCathcart (č. 15) prožil zajímavý zápas

Zápas pak rozhodla nádherná branka Toma Cleverleyho, který se v 74. minutě opřel do balónu přímo z voleje a rozradostnil Watford.

Saints vyhráli i v deseti. Zápas hrůzy pro Mendyho

Leicester hostil na domácí půdě Southampton, ale svou roli favorita absolutně nezvládl. Velmi špatný zápas prožil domácí Mendy. Ten už v 11. minutě fauloval uvnitř vlastního pokutového území a kopala se penalta. Tu proměnil Ward-Prowse. V nastavení prvního poločasu pak Mendyho špatnou přihrávku na gólmana Schmeichela zachytil Long a poslal Svaté do dvougólového náskoku.

V tu dobu navíc hráli Saints v deseti. Po dvou žlutých ve 34. a 45. minutě byl vyloučen Valery. Foxes pak už jen snížili na konečných 1:2 zásluhou Ndidiho. Southampton se zvedá a začíná opouštět sestupové vody.

Chelsea zdolala Newcastle. Hazard se přiblížil Messimu

Blues na Stamford Bridge porazili Newcastle 2:1. Po nádherné přihrávce Davida Luize skóroval stejně krásně Pedro. To se psala 9. minuta. Ovšem Magpies ve 40. minutě srovnali díky Clarkovi. Rozhodnutí přinesla 57. minuta, kdy se úžasně trefil Willian

U gólu mu asistoval Eden Hazard. Ten už má na kontě v této sezóně 10 gólů a 10 asistencí. Společně s Lionelem Messim je jediným hráčem v TOP 5 nejlepších evropských ligách, který dosáhl v obou statistikách na dvouciferné číslo (Messi má 16 gólů a 10 asistencí).

ssdsvfd
Messi a Hazard (U Messiho není započítán nedělní gól do sítě Eibaru)

Manchester United válí dál. Zvládl i velký test proti Tottenhamu

Když Ole Gunnar Solskjaer usedl na lavičku Manchesteru United, Red Devils ztráceli na Arsenal 8 bodů. Nyní je všechno jinak. Rudí ďáblové pod norským koučem vyhráli pět ligových zápasů v řadě. Celkově 6 vítězných soutěžních utkání. Solskjaer přepsal historii Manchesteru United v zápase proti Tottenhamu.

Jeho svěřenci vyloupili Wembley nejtěsnější výhrou 0:1. Tu zařídil po přihrávce Paula Pogby Marcus Rashford, jenž znovu dostal přednost před Lukakuem.

gddgSolskjaer má o taktice United jasno

Ovšem hrdinou utkání byl především David de Gea. Ten v první půli neměl příliš práce, ale v té druhé musel vytasit hned 11 zákroků. Některé z nich byly naprosto klíčové. Byl také vyhlášen hráčem zápasu.

Manchester United sice zůstává na šesté pozici, ale bodově už se dotáhl na pátý Arsenal. Na čtvrtou Chelsea stále ztrácí 6 bodů, ale v příštím kole se proti sobě utkají právě Gunners a Blues.

Jesus vystřelil Citizens tři body, David Silva má rekord

V pondělní dohrávce si Manchester City hravě poradil s nevyzpytatelným Wolverhamptonem. Na svém stadionu jej zdolal hladce 3:0. V desáté minutě poprvé v zápase skóroval Gabriel Jesus.

Od 19. minuty hráli Wolves bez vyloučeného Bolyho, který viděl zcela správně červenou kartu po nevybíravém zákroku na Bernarda Silvu. Ve 39. minutě zvýšil z penalty na 2:0 opět Jesus. Pak si 12 minut před koncem vstřelil vlastní gól Coady.

sfsd
Jesus těžil i z práce Saného

David Silva si připsal 267. ligový zápas v dresu Manchesteru City, čímž překonal Joa Harta. V Premier League nasbíral nejvíce startů ze všech hráčů v historii Citizens. Manchester City zůstává druhý a stále ztrácí na vedoucí Liverpool 4 body. Dostal se do formy. Za posledních 5 soutěžních utkání má bilanci 5 výher a skóre 24:2.