Přihlášení
Menu

TOP momenty 15. kola Premier League

Lacazette skóruje pomocí Roja © skysports.com

Vložené 15. kolo nabídlo překvapení v podobě prohry Chelsea ve Wolverhamptonu a dvojí bleskový návrat United. Dále šťastné ruce několika trenérů i zápisy do historie. Manchester City pokračuje v krasojízdě.

Cherries ukončili sérii proher

Bournemouth šel do zápasu s Huddersfieldem s cílem zastavit černou sérii. Měl za sebou čtyři prohry v řadě. A povedlo se mu to, a to především zásluhou skvělého Calluma Wilsona. Ten první gól vstřelil sám a na druhý přihrál Ryanu Fraserovi. I druhý jmenovaný hráč si připsal gólovou asistenci. Huddersfield pak už jen snížil na konečných 2:1. Trefil se Kongolo.

wil
Wilson táhl Cherries.

Výborně zachytal domácí Asmir Begovič, který zaznamenal pět zákroků. Lossl na druhé straně ani jeden. Bournemouth se před středečními zápasy vyšvihl na šesté místo. Po nic klesl na sedmé. Callum Wilson už má na kontě 8 gólů a 5 asistencí.

Brightonu vyšla střídání a i v deseti vyhrál. Balogun skóroval po 25 sekundách na hřišti

Brighton na svém hřišti hostil Crystal Palace a potvrdil tři body z minulého kola na půdě Huddersfieldu. Do vedení šel ve 24. minutě, kdy penaltu proměnil Glenn Murray. Jenomže o čtyři minuty později byl vyloučen Shane Duffy za to, že Patricka van Aanholta udeřil hlavou.

Kouč Hughton na to zareagoval tím, že stáhl ze hřiště Grosse a nahradil jej Balogunem. Tomuto nigerijskému hráči stačilo 25 sekund na to, aby zvýšil vedení domácích na 2:0. Byl to jeho první gól v Premier League.

duffy
Duffy byl brzy vyloučen, i tak Brighton vyhrál.

Krátce na to se zranil Glenn Murray, s osmi góly nejlepší kanonýr Seagulls. Opět měl ovšem trenér Hughton šťastnou ruku. Andone, který Murrayho vystřídal, potřeboval 9 minut na to, aby vstřelil gól. Na konečných 3:1 pak v závěru upravil z pokutového kopu střídající Milivojevič.

West Ham díky Pérezovi a Fabiaňskimu zdolal Cardiff

V 35. minutě mohl jít Cardiff na London Stadium do vedení, ale Ralls penaltu neproměnil. Brankář Lukasz Fabiaňski chytl v Premier League už tři pokutové kopy v řadě. Jako zásadní se ukázala 40. minuta, kdy musel ze hřiště zraněný Arnautovič. Toho nahradil Lucas Pérez.

fabFabiaňski chytá penaltu.

Manuel Pellegrini vytáhl toho správného žolíka. Na začátku druhého poločasu dvakrát skóroval a položil základ vítězství. To v 61. minutě pojistil Antonio. Až v nastaveném čase kosmeticky upravil výsledek na 3:1 Muprhy. Vynikající zápas odehrál i domácí Snodgrass, který zaznamenal 2 asistence.

Manchester City po 15. kolech neporažen. Znovu zvládl zvítězit a má další rekord

Citizens potřetí v historii Premier League zůstávají i po patnáctém kole neporaženým celkem. Podařilo se jim to v ročníku 2012/2013, v minulé sezóně a nyní. Aktuálně jim k tomu pomohla výhra 1:2 na půdě Watfordu. Vicarage Road vidělo první gól ve 40. minutě. To se po přihrávce Mahreze trefil Leroy Sané. Poté zvýšil vedení sám Mahrez po asistenci Walkera.

city
City po 15 kolech znovu bez prohry.

Alžírský reprezentant byl mužem zápasu. Za Hornets snížil pět minut před koncem Doucouré. Watford za posledních 5 kol získal jediný bod. To Manchester City má už 41 bodů a trůní na prvním místě. V příštím kole, už v sobotu, ale na něj číhá Chelsea.

Do boje proti Blues půjde nabuzen dalším rekordem. Jeho gólový rozdíl nyní činí +38 gólů. To je po 15 kolech rekord nejvyšší anglické fotbalové soutěže od ročníku 1892/1893, kdy měl Sunderland rozdíl +39.

Reds, prožívající nejlepší start v historii, otočili duel v Burnley a stále se drží Citizens

Utkání v Burnley se pro Liverpool nevyvíjelo vůbec dobře. Po 23. minutách se zranil Joe Gomez. Alexander-Arnold, kterého chtěl Jürgen Klopp šetřit, musel na trávník. A pak, i přes velkou územní převahu, Reds inkasovali. Stalo se tak v 54. minutě z kopačky Corka. Ale během následujících 15 minut hosté otočili skóre.

milner
Liverpool zkrátka neprohrává, když Milner skóruje.

Nejprve srovnal James Milner. Anglický záložník prožil už 50. ligový duel, ve kterém skóroval a jeho tým neprohrál. Když dal gól, nikdy v Premier League neprohrál.

Poté skóroval Roberto Firmino, který byl v tu dobu na hřišti sotva tři minuty. Na hřiště jej německý lodivod Reds poslal společně s Mohamedem Salahem. Egyptská hvězda pak v nastaveném čase přihrála na gól Shaqirimu. Na závěrečných 7 minut se ukázal i Matěj Vydra, který stihl inkasovat žlutou kartu.

Liverpool za 15 kol ani jednou neprohrál. Ztratil body jen za dvě remízy. Má tedy na kontě 41 bodů. Tak dobrý start ve své stošestadvacetileté historii ještě nikdy nezažil.

liv
Liverpool přepsal historii.

Everton se i přes remízu udržel v TOP 6

Toffees narazili v 15. kole na Newcastle. Oba kluby v minulém kole prohrály a chtěly si napravit reputaci. Domácí podlehli na Anfieldu nenáviděnému rivalovi. Magpies schytali na vlastním stadionu debakl 0:3 od West Hamu.

Za oba celky se trefili nejlepší střelci. Nejprve to dokázal Rondón z Newcastlu a ještě do poločasu mu odpověděl Richarlison. Na remíze 1:1 už nikdo nic nezměnil.

Ranieri se opět shledal s Leicesterem

Velmi emotivní 15. kolo prožil Claudio Ranieri. Ten po Chelsea v minulém kole potkal znovu svůj bývalý klub. Jenomže tentokrát to bylo mnohem významnější. Se svým Fulhamem hostil Leicester, se kterým v roce 2016 prožil mistrovskou pohádku, a nikdy tam na něj nezapomenou.

Domácí šli do vedení ve 42. minutě. Alexandr Mitrovič vyslal efektní a efektivní patičkou do úniku Kamaru, který celou akci dokonal gólem. Jenomže v 74. minutě srovnal na konečných 1:1 Maddison, skvělá letní posila Foxes. Fulham získal pod Ranieirim čtvrtý bod ze tří kol, ale i tak zůstává poslední.

Chelsea selhala ve Wolverhamptonu

Překvapení kola se zrodilo na stadionu Wolverhamptonu, kam přijela Chelsea. Londýnské mužstvo sice vedlo od 18. minuty zásluhou vynikajícího Loftus-Cheeka, který skóroval i s pomocí teče Coadyho.

Wolves však v rozmezí 59. až 63. minuty skóre otočili. Arizzabalagu překonali Jimenez a Jota. Druhý jmenovaný byl jedním ze čtyř Portugalců vzákladní sestavě domácích. Další dva se dostali na hřiště v průběhu hry.

U druhého gólu výrazně chyboval Willian. Ten se pak ani nezapojil do bránění a jen rozhodil rukama. Nelíbilo se mu, že hlavní rozhodčí nepískl faul na jeho osobu. To se jistě Mauriziu Sarrimu vůbec nelíbilo. Možná i proto jej o dvě minuty později stáhl ze hry. Ani Pedro ale body Chelsea nezachránil.

wilWillian chyboval před rozhodujícím gólem.

Wolverhampton ukončil šestizápasovou sérii bez výhry. To Blues za poslední čtyři kola získali jen 4 body a propadli se na čtvrté místo. Pátý Arsenal má navíc stejný počet bodů.

V Divadle snů padly čtyři góly. United dvakrát bleskově vyrovnali

Manchester United hostil Arsenal a chtěl se odrazit k lepším zítřkům. Jenomže Gunners přijeli svědomím, že mají na kontě 19 soutěžních zápasů vřadě bez prohry. Ta se jim podařila zaokrouhlit na 20. I přes veškeré patálie.

arsArsenal neprohrál už 20x v řadě.

Nejen José Mourinho má velké starosti se zraněnými hráči, ale i Unai Emery. Ktomu se mu zranili v duelu s United Holding a Ramsey. Především u prvně jmenovaného to vypadá na dlouhodobou absenci.

Na straně domácích utkání předčasně skončilo pro zraněného MartialaNa lavičce začali například Paul Pogba nebo Romelu Lukaku.

Do vedení šel Arsenal ve 26. minutě po obrovské minele Davida de Gey. Branku Mustafiho potvrdila goal-line technologie. O čtyři minuty později ale srovnal Martial, jenž tak oslavil své třiadvacáté narozeniny.

I druhý poločas nabídl po jedné brance na každé straně. Gunners znovu vedli, když střídající Lacazette byl na hřišti pouhé tři minuty. Francouzský útočník po hrubé chybě Roja víceméně kopl do nohy argentinského obránce a míč skončil v síti.

Ovšem i tentokrát se Red Devils okamžitě po minutě vrátili do zápasu. Nedůslednosti v obraně Arsenalu využil Jese Lingard. Zápas tak skončil remízou 2:2. Ve druhém poločase David de Gea chytil minimálně tři čisté góly. Kanonýři litovali neproměněných šancí.

Manchester United už nevyhrál v Premier League čtyřikrát za sebou. V tabulce jej přeskočil Bournemouth a je osmý. Nutno dodat, že má shodný počet bodů jako šestý Everton. Každopádně na první Manchester City ztrácí 18 bodů. Po 15 kolech.

Tottenham využil zaváhání konkurentů

Hrdinou utkání mezi Spurs a Southamptonem byl Harry Kane. Saints v lize naposledy zvítězili 1. září. Tato černá série ještě konce nemá. Harry Kane se trefil už v 9. minutě. Byl to jeho 9. přesný zásah sezóny.

Asistenci zaznamenal Christian Eriksen. Byla to už jeho šestá. ve druhé půli zvýraznili náskok Lucas Moura a Son. U třetí branky asistoval Harry Kane. V nastavení pak už jen korigoval na 3:1 střídající Austin.

skippSkipp debutoval v 18 letech a 79 dnech.

Kohouti využili zaváhání svých městských soků – Chelsea a Arsenalu. Díky výhře se protlačili na třetí pozici. Blues i Gunners mají o 2 body méně. Druhý Liverpool je o 6 bodů napřed. Závěrečné tři minuty utkání proti Southamptonu odehrál Oliver Skipp. Ten debutoval v 18 letech a 79 dnech. Je to nejmladší debutant od doby Garetha Balea.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA TOP 5

Torreira se Arsenalu vyplácí. Parádními nůžkami rozhodl utkání s Huddersfieldem

Frustrovaný Gabriel Jesus a Mahrezova penalta, která možná ještě teď letí vesmírem