TOP momenty 13. kola Premier League

Christian Eriksen © eurosport.co.uk

Tottenham ukončil neporazitelnost Chelsea a jde před ní. Citizens dál vše válcují. United opět ztratili. Reds si nedělali problémy a Aubameyang už dohnal Agüera. V jakém stylu se vrátil Ranieri?

Murphyho gólová oslava stovky, červená během dvou minut

Brighton přivítal doma Leicester a velmi významný byl tento duel pro domácího Glenna Murrayho. Zkušený pětatřicetiletý útočník nastoupil do svého stého ligového zápasu v kariéře. A tento milník oslavil tím nejlepším možným způsobem. V 15. minutě si našel roh Knockaerta a otevřel skóre. Murray má v této sezón na kontě už 7 gólů.

Pro Seagulls to vypadalo velmi dobře. Navíc, když byl po necelé půlhodině vyloučen hostující Maddison. Dvaadvacetiletý nejprve v 26. minutě viděl žlutou kartu za faul a o 2 minuty později nafilmoval pád v pokutovém území, což mu hlavní sudí neodpustil a ukázal jsem mu druhou žlutou a následně červenou.

Ve druhém poločase přišel na trávník Jamie Vardy. Obraz hry se díky němu změnil. Foxes začali být i v deseti mnohem nebezpečnější. Nakonec se jim povedlo zaslouženě vyrovnat. V 79. minutě proměnil pokutový kop s velkým přehledem právě Jamie Vardy. Leicester se tak udržel před Brightonem.

Sigurdsson válí a vystřelil Toffees tři body. Ti už jsou v TOP 6

Everton doma přivítal nováčka z Cardiffu. V Goodison Parku se diváci nakonec dočkali pouze jedné branky. Tu k jejich radosti vstřelil v 59. minutě domácí Gylfi Sigurdsson. Hvězdný Islanďan má formu jako hrom. Od začátku sezóny vstřelil ve všech soutěžích dohromady už 13 gólů. Žádný jiný hráč Karamelek na tom není lépe.

Bluebirds na to nedokázali odpovědět. Domácí dominovali ve většině důležitých statistik, ale i Cardiff měl šance. Everton se díky výhře posunul našesté místo a hodlá promluvit do boje o pohárové příčky.

gylfiGylfi Sigurdsson je ve formě.

Ranieriho vítězná premiéra na lavičce Fulhamu

Během reprezentační přestávky si Fulham pořídil nového manažera. Po prohře s Liverpoolem byl odvolán Slavisa Jokanovič a na jeho místo usedl starý lišák Claudio Ranieri – strůjce leicesterského miráklu.

Fulham přitom se Southamptonem prohrával od 18. minuty 0:1. To se trefil Armstrong. Nicméně na Craven Cottage došlo ještě v prvním poločase k obratu. Nejprve srovnal Mitrovič a poté otočil skóre Schürrle. V 54. minutě se ovšem podruhé v zápase prosadil Armstrong a bylo srovnáno.

Saints si ale žádný bod neodvezli. Skvělý Mitrovič se nenechal Armstrongem zahanbit a také přidal další přesný zásah. Nahrával mu vynikající Sessegnon, který přihrál na dva góly. Fulham je sice stále poslední, ale už má stejně bodů jako Cardiff i právě Southampton.

ranieriClaudio Ranieri prožil skvělou premiéru

Pro Claudia Ranieriho to není nic nového, že prožil vítěznou premiéru v novém klubu. Italský trenér vyhrál ve svých úvodních zápasech v novém angažmá hned šestkrát z posledních 7 případů.

Crystal Palace bodoval na Old Trafford takřka po 30 letech. Domácí byli vypískáni

Manchester United nedokázal na svém stadionu zdolat Crystal Palace. José Mourinho po utkání kritizoval své svěřence za to, že postrádal v jejich hře srdce, nasazení, snahu, agresivitu… zkrátka to pro Pogbu a spol. bylo jen další utkání. Eagles svého slavného soupeře dokonce přestříleli 13:12. Žádná střela se ale neujala.

United jsou na sedmém místě a jejich ztráta na čelní pozice narůstá. Na vedoucí Manchester City to dělá už 14 bodů. Crystal Palace získal teprve svůj devátý bod v této sezóně. Ale… v Divadle snů bodoval poprvé od roku 1989.

Domácí fanoušci pak hráče Manchesteru United „odměnili" pískotem. Nutno dodat, že zcela zaslouženým.

uni
Hráči United byli vypískáni.

Watford je Salahův oblíbený protivník

Není to až tak neobvyklé. Hráči zkrátka často mají nějakého svého oblíbeného soupeře, proti kterému se jim tradičně daří. Pro Mohameda Salaha je to Watford. V sobotu v duelu na jeho hřišti otevřel skóre. Proti Hornets nastoupil v lize třikrát a dal jim už 6 gólů. Další branky pak přidali nádherným přímým volným kopem Alexander-Arnold a poté Roberto Firmino.

Liverpool vyhrál na půdě Watfordu 0:3. A to i přesto, že hrál od 82. minuty bez vyloučeného Jordana Hendersona. Přitom Jürgen Klopp po utkání přiznal, že v době, kdy kapitán hostů viděl druhou žlutou kartu, měl v úmyslu jej vystřídat.

Fantasticky zachytal Alisson, který v 39. minutě zneškodnil tutovku Pereyry. Reds se tak i po třinácti kolech drží na dostřel Manchesteru City a společně sním zůstávají jediným týmem, který ještě v této sezóně Premier League neprohrál.

salahMohamed Salah se proti Watfordu opět trefil.

Manchester City si dál pohrává s každým soupeřem

Na London Stadium se konala demolice domácího celku. V roli úderné gólové zbraně se ukázali hráči Manchesteru City. Hlavními postavami byli Raheem Sterling, Leroy Sané a David Silva. Po 35 minutách vedli hosté už 0:3. Prosadili se výše zmínění fotbalisté.

V samotném závěru pak přidal německý reprezentant, který si od statistického serveru WhoScored.com vysloužil absolutní desítku, svůj druhý gól v utkání a Citizens brali tři body za výhru 0:4. S 35 body zůstávají na čele tabulky. Dosud ztratili pouze čtyři body.

Pep Guardiola po utkání řekl, že jeho svěřenci měli štěstí. Mluvil o tom, že jeho celek vyslal na bránu snad 6 střel a hned 4 z nich skončily gólem.

Magnet kola ovládl Tottenham a ukončil neporazitelnost Chelsea

Po třinácti kolech máme v Premier League jen dvě mužstva, která ještě neprohrála. Z tria City, Reds, Blues vypadla v sobotu Chelsea. Ta ve Wembley nestačila na Tottenham, když prohrála 3:1.

Maurizio Sarri byl po duelu hodně nazlobený. Fantastický zápas odehrál Christian Eriksen, který nahrál na úvodní dva góly Spurs. Během celého utkání vyprodukoval 7 klíčových přihrávek, což je rekord.

eriksen
Eriksen byl úchvatný.

V 8. minutě poslal centr na hlavuAlliho. V šestnácté minutě pak předal míč skórujícímu Kaneovi. Ještě před druhým zásahem Kohoutů si chtěl vymodlit penaltu Eden Hazard, ale po zákroku Foytha na jeho osobu zůstala píšťalka hlavního sudího němá. Kdyby už bylo v Premier League k dispozici video, jistě by se tato situace zkoumala a nejspíše by byl pokutový kop nařízen. Zápas by pak mohl být úplně jiný.

Takto si Tottenham došel pro vítězství. V 54. minutě zvýšil na 3:0 Son, který při cestě za gólem profrčel i kolem Davida Luize. Brazilský obránce odehrál hrůzostrašné utkání.

V závěru pak už jen snížil Olivier Giroud. Spurs díky výhře přeskočili Chelsea a dostali se před ní na třetí pozici. Na Blues tlačí pátý Arsenal, který je jen o bod zpět.

Arsenal ukončil sérii remíz, Aubameyang už dohnal Agüera

Petr Čech i proti Bournemouthu zůstal na lavičce náhradníků a mezi tři tyče se znovu postavil Bernd Leno. Gunners šli do vedení po půlhodině hry, kdy se velmi nešťastně do vlastní sítě trefil Lerma. V nastavení prvního poločasu ale srovnal King.

V 67. minutě ovšem rozhodl o třech bodech pro hosty Pierre-Emerick Aubameyang, který se trefil po pohledné akci a přihrávce Kolašinace. Pro útočníka z Gabonu to byl již 8. gól v této sezóně a v tabulce střelců se dotáhl na vedoucího Sergia Agüera. Zajímavé je, že všech 8 branek nastřílel Aubameyang ve druhých poločasech.

Arsenal tak po třech nerozhodných výsledcích vřadě konečně slaví výhru. Je pátý a na čtvrtou Chelsea mu schází jediný bod. To Bournemouth prohrál potřetí za sebou a Cherries jsou s 20 body osmí.

auba
Aubameyang pálí ostrými.

Huddersfield vyhrál poprvé venku, Wolves byli necelé 2 cm od vyrovnání

Wolverhampton doma přivítal Huddersfield a prodloužil svou špatnou sérii. Za posledních 5 kol získal jediný bod. V neděli jej dvěma góly sestřelil Aaron Mooy, který se v Premier League trefil po 344 dnech. Přitom domácí Vlci byli velmi blízko vyrovnání.

Ke klíčovému okamžiku došlo na Molineux Stadium v 57. minutě, za stavu 0:1. Raul Jimenez poslal hlavou míč směrem do brány, ale hosty zachránil na brankové čáře skvělým obranným zákrokem Philip Billing. Wolves se dožadovali gólu, ale rozhodčí Kevin Friend nedostal znamení, že míč přešel čáru. Goal-line technologie pak skutečně ukázala, že balón nepřešel čáru o 1,8 cm.

Huddersfield tak vyhrál poprvé v sezóně venku a poskočil na příčky mimo sestup.

cm
Takový kousek scházel Wolves ke gólu .

Newcastle vyhrál potřetí v řadě, Burnley dál klesá

V pondělní dohrávce přijel na půdu Burnley Newcastle. Už po čtyřech minutách se dostal do vedení, které ve 23. minutě ještě zvýraznil Clark. Domácí sice vstřelili už ve 40. minutě kontaktní gól, ale na víc se nezmohli.

Clarets doma prohráli 1:2 a dál padají tabulkou. Za posledních 5 kol získali jediný bod a jsou už sedmnáctí. Pouhý bod před poslední trojicí týmů. To Magpies se dostávají do formy. Vyhráli potřetí v řadě a posunuli se na třináctou pozici. Rafa Benítez už má klidnější spaní.

Zdroj: premierleague.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA TOP 5

Torreira se Arsenalu vyplácí. Parádními nůžkami rozhodl utkání s Huddersfieldem

Frustrovaný Gabriel Jesus a Mahrezova penalta, která možná ještě teď letí vesmírem