• Arsenal
 • Bournemouth
 • Brighton
 • Burnley
 • Cardiff
 • Chelsea
 • Crystal Palace
 • Everton
 • Fulham
 • Huddersfield
 • Leicester
 • Liverpool
 • Manchester City
 • Manchester United
 • Newcastle
 • Southampton
 • Tottenham
 • Watford
 • West Ham
 • Wolverhampton
Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Kdo nahradí Ramseyho v Arsenalu? Existuje hned 6 možností

Aaron Ramsey © Brila.net

Arsenal se v září nedohodl s Ramseym na nové smlouvě. Kým ho nahradí? Vybrali jsme několik možností, kterými by Arsenal mohl řešit nepříjemnou ztrátu.

Piotr Zielinski – 24 let (Neapol)


Zielinski pravidelně nastupuje v polském národním týmu, na letošním mistrovství světa zasáhl do všech utkání.

Čtyřiadvacetiletý Polák je divokou kartou našeho listu. Obdobně jako Ramsey se nikdy neřadil k největším hvězdám svého týmu, již třetí sezónu však pravidelně ovládá střed hřiště v Neapoli. Od léta 2016, kdy přišel z Udinese, respektive z Empoli, kde dva roky hostoval, stihl již přes 100 utkání a solidních 16 branek.

Mezi jeho přednosti patří přesná hra oběma nohama a velký herní přehled. Otázkou zůstává, zdali by přestup byl atraktivní pro samotného Zielinského, přeci jen Neapol soutěží v Lize mistrů, zatímco Arsenal již druhý ročník po sobě účinkuje pouze v Evropské lize.

Hector Herrera – 28 let (Porto)

Po Portu by mohl být Arsenal druhým Herrerovým angažmá v Evropě.

Zkušeného Herreru, který má za sebou pět sezón v Portu, dva světové šampionáty a je zocelen tuhými boji na evropské i světové scéně, by do Arsenalu mohla přivábit nová motivace. V hlavním městě Portugalska je mimořádně úspěšný a oblíbený, aktuálně dokonce nosí kapitánskou pásku. Touha ukázat své kvality ještě někde jinde by při přestupu mohla hrát velkou roli.

Fyzicky náročná Premier League by tomuto neúnavnému záložníkovi mohla sedět, díky dobré technické vybavenosti by zapadl i do stylu hry, který Gunners vštěpuje Unai Emery. Jeho vůdcovská povaha by navíc mohla Arsenalu také pomoci.

Adrien Rabiot – 23 let (PSG)

Výsledek obrázku pro rabiot
Rabiot si již v PSG zkusil, jaké to je hrát pod Unaiem Emerym.

Stejně jako Ramsey, i Rabiot se s PSG prozatím nedohodl na novém kontraktu. Dříve již mladý Francouz vyjádřil frustraci nad tím, že ve středu zálohy nemůže nastupovat na své oblíbené pozici. V tvrdé konkurenci týmu pod Eiffelovou věží se není co divit. Navzdory svým nesmírným technickým kvalitám není spokojen s postem defenzivního záložníka, který mu trenéři PSG (i kvůli jeho fyzickým parametrům) často přidělovali.

Otázka je, zdali by se v Arsnalu dočkal ofenzivnější pozice, když to byl právě Unai Emery, který ho do předních pozic v PSG příliš nepouštěl. Pokud by však skutečně přišel coby přímá náhrada za velšského záložníka, mohl by směrem dopředu ukázat více a rozšířit tak svoji nepříliš bohatou sbírku branek a asistencí. A možná by se mohl i výrazněji prosadit v národním týmu, kde ho minula nominace na zlatý světový šampionát.

Miguel Almiron – 24 let (Atlanta United)


Za oceánem Miguel Almiron válí. Zdá se, že nastal čas, aby své umění předvedl i v Evropě.

Možná, že je pro vás tento Paraguayský záložník neznámou, vězte však, že v hledáčku Arsenalu již nějakou dobu figuruje. V americké MLS, kam přišel před dvěma lety, předvádí povedená ofenzivní představení a pravidelně si připisuje góly (21) i asistence.

Jeho manažer Gerardo Martino jej představuje jako „hráče, který vždy pracuje, je silný v napadání a odebírání míče". Tato slova jsou pastvou pro uši Unaie Emeryho, který trvá na tom, že nátlaková hra a pressing by měly být opěrnými body ve hře Gunners. Anglickými médii dokonce proběhly zmínky, že již došlo k dohodě, ve skutečnosti však oněch 30 milionů liber, které by Paraguayský reprezentant měl stát, Arsenal ještě nezaplatil.

Dva v jednom – Matteo Guendouzi (19 let) a Emile Smith Rowe (18 let)

Nulová investice a možnost využít prostředky získané za Ramseyho na posílení v jiných místech sestavy. To se může pro Arsenal jevit jako velmi zajímavá možnost, zvlášť když oba mladíci nepředvádí v úvodu sezóny špatné výkony.

Francouzský záložník Guendouzi dorazil v létě z Lorientu za pouhých 7 milionů liber a okamžitě se prosadil do základní jedenáctky. Pro svůj klid na míči a distribuci přihrávek si vysloužil od Emeryho slova chvály. Naváže-li v budoucnu na srpnová a zářijová vystoupení, může se stát klíčovou součástí středu hřiště pro příštích několik let.

Nádhernou brankou Atléticu Madrid v přípravě a prvním soutěžním gólem v Evropské lize okořenil Smith Rowe své první minuty v červeném dresu. Odchovance Arsenalu zdobí schopnost ovládat míč oběma nohama a velký zápal do hry. Až průběh sezóny ukáže, kolik šancí mu Emery přidělí, aby ukázal, jaká kvalita v něm skutečně dříme.Ať už nový kouč Emery přivede kohokoliv, nahradit sedmadvacetiletého Velšana nebude snadný úkol. Nikdy sice nepatřil mezi klíčové střelce, od roku 2008, kdy na Emirates Stadium dorazil z Cardiffu, se však pravidelně stavěl do základní jedenáctky a byl její důležitou součástí. Povede se takový počin i některému z jeho potenciálních nástupců?

Zdroj: 90min.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA TOP 5

Jak si Hazard udělal z obrany Kladivářů tréninkové kužely

Smalling nešťastným vlastním gólem rozhodl zápas proti Wolverhamptonu