Přihlášení
Menu

TOP momenty 16. kola Premier League

Salah má další hattrick a Reds jsou první © liverpoofc.com

Premier League má po 16. kole nového lídra. Manchester City poprvé prohrál, čehož dokonale využil Liverpool. Hattrickem se blýskl Mohamed Salah. Zvítězily i Arsenal, Tottenham a Manchester United, který si překvapivě zastřílel.

Salah poslal hattrickem Liverpool do čela

Premier League zůstává neporažen už jen jeden jediný tým. A k překvapení všech to není Manchester City, nýbrž Liverpool. Reds hráli na půdě nebezpečného Bournemouthu. Hlavní hvězdou utkání byl bezesporu Mohamed Salah, autor hattricku. Od serveru WhoScored.com si vysloužil absolutní desítku.

Především u svého posledního gólu si Begoviče hned dvakrát vychutnal. Liverpool zvítězil 0:4. Egyptský reprezentant už se dostal mezi 10 nejlepších Liverpoolu v celé jeho historii. Aktuálně je osmý.

sala
Salah už je v TOP 10 střelců Liverpoolu.

tabulce střelců aktuální sezóny Premier League se už vyrovnal nejlepšímu Aubameyangovi a s 10 góly společně vládnou. Mnohem důležitější pro Reds je ovšem to, že využili zaváhání Manchesteru City a dostali se o bod před něj. Cherries velmi citelně scházel zraněný Callum Wilson. Liverpool neprohrál už 17 ligových zápasů v řadě, čímž vyrovnal klubový rekord.

sgdd
Už 17 zápasů jsou Reds neporaženi.

Arsenal zachránil Torreira

Během celého zápasu proti Huddersfieldu měli Gunners převahu, kterou však dokázali přetavit jen v jeden gól. V 83. minutě Pierre-Emerick Aubameyang poslal jemný oblouček před brankáře Lossla a Lucas Torreira akrobatickým kopem zařídil Kanonýrům nejtěsnější výhru 1:0. Arsenal zůstává pátý a natáhl svou šňůru neporazitelnosti na 21 soutěžních utkání. Hořkost porážky naposledy poznal 18. srpna ve druhém kole Premier League proti Chelsea.

to
Takto Torreira skóroval.

Burnley se vzchopilo a konečně vyhrálo

I když zaznamenal Brighton o více než 200 přihrávek více než hráči Burnley, žádný bod si neodvezl. Utkání rozhodla jediná branka. Tu vstřelil ve 40. minutě domácí Tarkowski. Clarets tak ukončili osmizápasovou sérii bez výhry. Posunuli se mimo sestupové pozice. Na Turf Moor teprve počtvrté v tomto roce udrželi v lize čisté konto. Matěj Vydra nenastoupil.

Cardiffu se doma daří, rozhodla hrubice Vestergaarda

Do hlavního města Walesu dorazil trápící se Southampton, který vyhrál naposledy 1. září. Ani tentokrát se mu nepodařilo černou sérii zlomit. Klíčový okamžik se odehrál v 74. minutě. Kdy obrovskou chybu dánského stopera Vestergaarda využil Paterson. Cardiff vyhrál doma počtvrté z posledních 5 utkání. Venku získal dosud jediný bod.

caCardiff slaví počtvrté doma.

United po měsíci slaví výhru, Mata má 50 + 50

Naposledy se Manchester United radoval z ligové výhry 3. listopadu. Na Old Trafford vedl nad Fulhamem už po prvním poločase 3:0. Díky přesným zásahům Younga, Maty a Lukakua. Pak sice z penalty snížil Kamara, ale na konečných 4:1 upravil Marcus Rashford, muž zápasu. Ke gólu přidal dvě asistence.

Velký mezník prožil Juan Mata. V zápase zaznamenal gól a asistenci. V obou případech se dostal v Premier League na číslo 50. Je teprve třetím Španělem v historii, kterému se to povedlo. Před ním to dokázali pouze Cesc Fábregas a David Silva.

mata
Juan Mata už 50 gólů a 50 asistencí.

Fulham po snížení na 3:1 potkala nepříjemnost, když hned v následující minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Zambo Andre-Frank. Manchester United už se konečně dostal na aktivní skóre 28:26 a je šestý.

West Ham vyhrál potřetí v řadě a znovu dal tři góly

V posledních týdnech chytá formu West Ham. Manuel Pellegrini už zřejmě našel tu správnou sestavu. Jeho svěřenci v sobotu porazili 3:2 Crystal Palace. Trefili se Chicharito, Anderson a Snodgrass. Za hosty pak McArthur a Schlupp. Kladiváři slaví třetí vítězství vřadě a opět nastříleli tři branky. Taková šňůra společně s minimálně třemi vstřelenými góly se jim povedla poprvé od roku 1982.

West Ham je aktuálně na jedenácté příčce a stoupá tabulkou. Na kontě má 21 bodů. Na šestý Manchester United ztrácí 5 bodů.

whuWest Hamu to začíná šlapat.

Chelsea zastavila Manchester City

Sedmého dubna. To bylo až do soboty poslední datum, kdy Manchester City poznal ligovou prohru. Tato série 22 utkání bez porážky ale skončila na Stamford Bridge. Chelsea odčinila středeční prohru s Wolverhamptonem, když zvítězila 2:0. Góly vstřelili Kanté a Luiz.

jsdPep Guardiola gratuluje hráčům Chelsea k výhře.

Mužem zápasu se stal Cesar Azpilicueta. Maurizio Sarri připravil svůj tým dokonale. Přesně mu vyšla taktika, kterou zamýšlel. Dvěma asistencemi se na výhře podílel Eden Hazard. Belgická hvězda, které leží na stole nová smlouva, má nejvíce „kanadských bodů" z celé Premier League. Hazard osmkrát skóroval a sedmkrát asistoval.

Tottenham zvítězil v Leicesteru a zažívá nejlepší start ve své historii

V nastavení prvního poločasu poslal Spurs do vedení nádhernou střelou Son. Stejný hráč pak neméně krásným centrem přesně našel Dele Alliho a po 58 minutách to bylo 0:2 ve prospěch Tottenhamu. Tímto výsledkem zápas skončil.

son
Son byl hrdinou utkání.

Kohouti jsou stále na třetí pozici. Po 16 kolech mají na kontě 36 získaných bodů. To je jejich nejlepší start do soutěže v celé historii klubu. Zajímavé je, že si v tomto ročníku nepřipsali jedinou remízu. Teď už se plně soustředí na veledůležitý duel s Barcelonou v Lize mistrů.

Wolves v nastavení využili přesilovku

Newcastle doma hostil Wolverhampton, který byl posilněn vítězstvím nad Chelsea. Hosté šli do vedení v 17. minutě po brance Joty. O šest minut později ovšem srovnal Perez. Jenomže v 57. minutě byl vyloučen domácí Yedlin. Wolves přeci jen dokázali využít převahu jednoho muže v poli, když v 94. minutě rozhodl Doherty. Vlci jsou v horní polovině tabulky. Straky figurují na 15. příčce.

Watford dál čeká na výhru

Pondělní dohrávku 16. kola obstaral souboj Toffees s Hornets. Jako první se v 15. minutě prosadil domácí Richarlison. Pro tohoto Brazilce to byl už osmý gól sezóny. Na vyrovnání se čekalo až do 63. minuty, kdy si velmi nešťastný vlastní branku po odrazu od tyčky vstřelil Coleman. O dvě minuty později už Watford vedl 1:2, když se trefil Doucoure.

V 67. minutě mohl srovnat Gylfi Sigurdsson, ale penaltu neproměnil. Jeho střela mířila doprostřed branky. Nakonec si ovšem domácí alespoň bod vybojovali. V 96. minutě po nádherném přímém volném kopu skóroval Digne. Zápas tak skončil  remízou 2:2. Watford čeká na výhru už 6 utkání.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.