Přihlášení
Menu

TOP momenty 24. kola Premier League

Favorité houfně ztráceli © sportbible.com

Čtyřiadvacáté kolo Premier League se neslo ve znamení zkázy favoritů. Z TOP 6 vyhrály pouze Tottenham a Arsenal. Gunners díky velkému výbuchu Chelsea pronikli do TOP 4. United se o kousek přiblížili. Liverpool naplno nevyužil zaváhání Citizens.

Návrat kapitána Özila, Aubameyang překonal rekord

Zápas mezi Arsenalem a Cardiffem měl smutný začátek. Před samotným výkopem došlo na společnou modlitbu za Emiliana Salu. Nejdražší posila v historii velšského klubu se ztratila při letu malého letadla nad Lamanšským průlivem. Vyšetřovatelé už našli trosky ze zmizelého stroje.

afasModlitba za Salu

Poté už se všichni přítomní museli soustředit pouze na fotbal. Za domácí Kanonýry nastoupil s kapitánskou páskou Mesut Özil. Ten se vrátil do hry po více než měsíci. Zaznamenal 500. přihrávku do velké šance. Od roku 2013 pouze Christian Eriksen vytvořil více gólových příležitostí pro své spoluhráče (510).

sfdOzil znovu jako kapitán

Gunners nakonec zvládli roli favorita a Cardiff porazili 2:1. Nejprve se z penalty trefil Pierre-Emerick Aubameyang, pak navýšil vedení Alexandre Lacazette a v samotném závěru už jen korigoval konečný výsledek na 2:1 hostující Mendes-Laing.

dssdg

Aubameyang překonal i Henryho

Pierre-Emerick Aubameyang nastřílel v Premier League už 25 gólů. Stačilo mu na to pouhých 37 zápasů. V dresu Arsenalu to nikdo nedokázal rychleji, ani legendární Thierry Henry. Arsenal má stejně bodů jako Chelsea, ale lepší skóre. Poskočil tak do TOP 4 na čtvrtou pozici.

Fulhamský uragán ve druhé půli

Claudio Ranieri hodlá Fulham v Premier League zachránit, a proto se musí jeho tým hodně činit. Zatím je stále předposlední, ale výkon a výsledek proti Brightonu mu musel vlít novou krev do žil. Cottagers začali velmi špatně. Už po 17 minutách po dvou trefách Glenna Murrayho prohrávali 0:2.

Jenomže do druhého poločasu nastoupil zcela jiný Fulham. Ve 47. minutě snížil Chambers, v 58. minutě srovnal Mitrovič a stejný hráč o 16 minut později definitivně otočil skóre. Pojistku pak přidal za dalších 5 minut skvělý střídající Vietto. Druhou půli vyhráli domácí 4:0 a celkově 4:2.

Everton vyhrál i v deseti, Huddersfield přikován ke dnu

Huddersfield hostil Everton. Vypadá to, že domácí celek se s největší pravděpodobností stane prvním sestupujícím z Premier League. Musel by přijít velký zázrak. Huddersfield vyhrál v této sezóně pouze dvakrát. Naposledy na konci listopadu. Od té doby získal jediný bod. S jedenácti body je suverénně poslední a řítí se do druholigové záhuby.

rrRicharlison vystřelil Evertonu 3 body

Evertonu stačila na výhru jediná trefa, která přišla už ve třetí minutě z kopačky Richarlisona. Přitom zápas dohrávali Toffees v deseti. V 55. minutě přišel na hřiště Digne, ale už o 11 minut později viděl červenou kartu.

Wolves lehce přehráli Hammers

Wolverhampton, nováček soutěže, nepřestává překvapovat. Ovšem, upřímně řečeno, ti, kteří tento celek sledovali už během minulé sezóny při jejich pouti do Premier League, až tak překvapeni nejsou. Vlci v úterý zdolali West Ham jasně 3:0. Především ofenziva zahrála skvěle. Dvougólový Jiménez, Moutinho se dvěma asistencemi i Jota s jednou gólovou přihrávkou.

wolWolves dominovali

Wolves svého soupeře zadupali do země. Přestříleli jej 20:4. Kladiváři ani jednou nevystřelili mezi tři tyče. Zcela zasloužená výhra domácího mužstva.

Solskjaerova série skončila, United zachránili alespoň remízu

Ole Gunnar Solskjaer si devátou výhru v řadě nepřipsal. Jeho úžasnou vítěznou šňůru utnulo Burnley. To na Old Trafford vedlo už 0:2.

Ale pak přišly závěrečné minuty, které byly legendární za dob Alexe Fergusona. Nejprve v8 7. minutě snížil z penalty Paul Pogba a poté ve třetí minutě nastavení srovnal Victor Lindelöf. Red Devils tedy vytěžili alespoň bod, díky němuž se přiblížili čtvrtému místu na dva body.

Paul Pogba už má na kontě devět ligových gólů. Takový počin se mu v dosavadní kariéře ještě nikdy nepodařil. Maximem bylo 8 branek v dresu Juventusu v sezónách 2014/2015 a 2015/2016.

pp
Pogba má osobní rekord

Citizens nečekaně ztratili

Za posledních 6 soutěžních zápasů měl Manchester City skóre 28:0. Gólové příděly rozdával na počkání. Stakovou bilancí odjížděli Citizens do Newcastlu.

Zpočátku vypadalo vše růžově. Po necelé půl minutě hry skóroval Sergio Agüero. Ale ve druhém poločase přišel krach. Rondón srovnal a vítězný gól Magpies pak vstřelil z pokutového kopu Ritchie. Byly to jediné dvě střely domácích mezi tři tyče. Straky vyhrály podruhé vřadě, City ztratilo body v bitvě o titul.

agCitizens prohráli v Newcastlu, i přesto, že vedli

Kolaps Chelsea – vynikající King, hrůzostrašný Luiz

Naprostý výbuch prožila ve 24. kole londýnská Chelsea. Vjejí sestavě poprvé vPremier League nastoupil Gonzalo Higuaín. Ale na hřišti Bournemouthu byl svědkem velkého debaklu.

Celý tým Blues zahrál velmi špatně. V defenzivě předvedl otřesný výkon zejména David Luiz. Chelsea prohrála vysoko 4:0. Dvakrát se gólově prosadil Joshua King, který si od serveru WhoScored.com vysloužil absolutní hodnocení známkou 10. Ktomu přidal jednu asistenci.

jkJoshua King byl hlavní hvězdou zápasu

Chelsea kvůli horšímu skóre vypadla z TOP 4. Arsenal má shodný počet bodů, ale lepší skóre. Navíc šestý Manchester United je jen o dva body zpět. Maurizio Sarri má o čem přemýšlet. V Premier League prohrála Chelsea o čtyři góly teprve podruhé v historii. Potkalo je to pouze v září 1996 proti Liverpoolu (1:5).

sdgChelsea naprosto selhala

Liverpool nedokázal zcela využít zaváhání City

Reds doma ve středu hostili Leicester. Dobře věděli, že pokud vyhrají, pláchnou druhému Manchesteru City už na rozdíl sedmi bodů. Nasměřoval je k tomu už ve třetí minutě Sadio Mané. Na namrzlém trávníku na Anfieldu ale Lišky dokázaly ještě do přestávky srovnat zásluhou Maguira, nad jehož startem visel otazník. Ve druhé půli už žádný gól nepadl.

lLiverpool mohl náskok na City navýšit více

Liverpool tak jen remizoval 1:1 a náskok na čele tabulky navýšil jen nepatrně. Čtrnáct kol před koncem má na Manchester City k dobru 5 bodů. Na Anfieldu ztratili Reds body teprve podruhé v tomto ročníku.

Tottenham otočil skóre a přiblížil se k Citizens

Pouze Spurs a jejich londýnský rival Arsenal dokázali z TOP 6 v tomto kole naplno bodovat.Přitom Kohouti ve Wembley prohrávali s Watfordem dlouho 0:1. V závěrečné desetiminutovce se jim ale podařilo zvrátit výsledek na svou stranu. Nejprve srovnal navrátivší se Son a tři minuty před koncem rozhodl Fernando Llorente.