Nejlepší zápasy sezóny 2018/19

Chelsea v utkání s Arsenalem © premierleague.com

I v letošním ročníku nám Premier League nabídla celou řadu zajímavých duelů. Znáte 5 nejlepších? Pojďme se ohlédnout za právě skončeným ročníkem a připomenout si je.

Chelsea 3-2 Arsenal (18. srpna)

Maurizio Sarri po utkání prohlásil, že by bylo lepší jít na cigaretu než se dívat na trhliny v defenzivě jeho mužstva v londýnském derby na Stamford Bridge. Nakonec Chelsea v zápase inkasovala 2 góly, ale nikdo by se nedivil, kdyby jich bylo více. Zejména v prvním poločase měla obrana Blues velké problémy v komunikaci a hráči Arsenalu se dostávali do velkých šancí, které ovšem stejně nepochopitelně neproměňovali.

Chelsea se dostala v prvním poločase do dvoubrankového vedení zásluhou Pedra a Alvára Moraty. Zároveň přežila velké šance Aubameyanga či Henrikha Mkhitaryana, kteří nedokázali usměrnit balon do branky ze zhruba 10 metrů.

I přes tato varování se obrana Chelsea nepoučila a v rozmezí od 37. do 41. minuty bylo srovnáno. Nejprve snižoval Mkhitaryan z hranice velkého vápna a poté se objevil Alex Iwobi zcela nehlídaný uprostřed vápna a na rozdíl od svých zkušenějších spoluhráčů si s nabízenou příležitostí poradil.

Ve druhém poločase se defenziva Blues zlepšila, a nakonec přišla i rozhodující třetí trefa. Postaral se o ni Marcos Alonso, kterého si našla přihrávka Edena Hazarda, který přišel na hřiště až v průběhu utkání. Blues tak vyhráli londýnské derby 3:2.

Manchester United 3-2 Newcastle (6. října)

Manchester prožil hrozivý úvod do zápasu s týmem, který v předchozích 7 duelech v sezóně nasbíral pouhé 2 body. Po deseti minutách se ovšem na Old Trafford ujal vedení 2:0 a vypadalo to na další blamáž ze strany United.

Nejprve se prosadil umístěnou střelou k tyči Kenedy a o tři minuty později se ve vápně uvolnil Yoshinori Muto a zvyšoval na rozdíl dvou branek.

Ještě v 69. minutě svítil na ukazateli skóre výsledek 2:0 i přes stále rostoucí tlak Manchesteru, který se ve druhém dějství podstatně zlepšil a jen skvělé zákroky Martina Dúbravky držely Newcastle v naději na senzaci.

Když se v 70. minutě prosadil Juan Mata skvěle zakrouceným přímým kopem ze zhruba 18 metrů, začali fanoušci opět věřit v bodový zisk. A když se o šest minut později prosadil i Anthony Martial, který si krásně vyměnil balón s Paulem Pogbou a poslal prudkou střelu k přední tyči, se kterou si Dúbravka nedokázal poradit, začali fanoušci i hráči věřit v úplné otočení utkání.

To nakonec opravdu přišlo v 90. minutě, kdy se prosadil netypicky hlavou Alexis Sánchez a Newcastle musel spolknout hodně hořkou pilulku, když si po slibně rozehraném duelu nakonec neodvezl ani bod.

Manchester City 2-3 Crystal Palace (22. prosince)

Bez tohoto zápasu bychom možná neměli tak napínavé dostihy v boji o titul. 32 minut to vypadalo na další rutinu v podání City, které v té době vedli 1:0 zásluhou Gündogana a hráči si užívali 78% držení míče. Do té doby žádné šance Palace, žádná překvapení.

Ve 33. minutě však bylo vyrovnáno, když se trefil přesně ke vzdálenější tyči Schlupp. O dvě minuty později domácí fanoušci strnuli úžasem, když se možná nejkrásnějším gólem sezóny prosadil ze třiceti metrů Andros Townsend. Odražený míč napálil z voleje nechytatelným projektilem do horního rohu branky Edersona, který neměl šanci s tímto pokusem nic udělat. Branka, která se povede možná jednou v kariéře.

Do druhého poločasu vyběhli svěřenci Guardioly s cílem utkání otočit, museli ovšem skousnout další nepříjemný moment, když se z penaltového puntíku prosadil Milivojevič. Pět minut před koncem se prosadil domácí Kevin de Bruyne, když jeho nepovedený centr skončil k překvapení všech v bráně a vykřesal naději pro Citizens na bodový zisk.

Přidat vyrovnávací trefu se již Manchesteru nepovedlo a nakonec prohrál 2:3.

Manchester City 2-1 Liverpool (3. ledna)

Domácí vstupovali do utkání se sedmibodovou ztrátou na Liverpool a hráči věděli, že pokud chtějí pomýšlet na mistrovský titul, nemohou chtít nic jiného než vyhrát. To Liverpool přijel na Etihad Stadium pro svou desátou výhru v řadě.

Utkání mělo podle očekávání velký náboj a hráči šli naplno do každého souboje. V 17. minutě byl Liverpool velmi blízko úvodnímu gólu, když šel Sadio Mané sám na brankáře a trefil tyč. Poté ještě John Stones zachránil City, když vykopl míč z brankové čáry. Pouhých 11 mm dělilo Citizens od pohromy.

Manchester City se dostal do vedení ve 41. minutě, když Bernardo Silva nacentroval z levé strany míč do šestnáctky, kde si ho našel Agüero, který si jedním dotykem míč zpracoval a druhým prudkou střelou do horního rohu rozvlnil síť.

Dvacet minut po změně stran se Reds dočkali vyrovnání. Alexander-Arnold poslal centr do vápna, kde si naběhl parťák z druhé strany Robertson. Ten vracel míč na malé vápno, kde stál připravený Firmino, pro kterého nebyl problém míč poslat do sítě.

Rozhodující trefa přišla o pár minut později. Sterling vyvezl míč do středu hřiště, odkud přihrál Sanému, který z levé strany poslal míč ke vzdálenější tyči. Výhra znamenala snížení ztráty na Liverpool na pouhé 4 body.

Wolves 4-3 Leicester (19. ledna)

Jeden z nejkrásnějších zápasů se hrál na Molineux Stadium, kam přijel Leicester. Utkání nabídlo strhující podívanou, kterou rozhodla až branka v poslední minutě hry.

Wolverhamptonu se povedl začátek duelu, když po 12 minutách vedl 2:0 a stejným výsledkem nakonec skončil i první poločas. Již po šesti minutách druhého poločasu bylo ovšem srovnáno.

V 64. minutě si útočník Vlků Diogo Jota naběhl za obranu Lišek a propálil Kaspera Schmeichela. Tři minuty před koncem si našel centr ve vápně kapitán hostů Wes Morgan a urostlý zadák přetlačil v souboji hned tři protihráče a hlavou nedal brankáři šanci.

Vypadalo to, že utkání skončí remízou, když se v nastaveném čase vlnila síť za Schmeichelem počtvrté. Svůj hattrick v zápase zkompletoval Diogo Jota a dokonal tak zkázu Leicesteru, který odjížděl domů z prázdnou.

Zdroj: premierleague.cz, theguardian.com, youtube.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.