Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

5 klíčových postav utkání United s Chelsea

Tak toto se příliš nečekalo. Zajímavá podívaná určitě. Ale čtyřgólová destrukce Chelsea rozhodně ne. Manchesteru United vyšlo první ligové kolo na jedničku. Kdo si zasloužil chválu od Solskjaera nejvíc?

Loňský ročník oba giganti zakončovali ve zcela rozdílných situacích. Zatímco Rudí ďáblové po zpackaném závěru sezony klesli na šestou příčku a přišli o účast v Lize mistrů, Blues skončili třetí, a navíc vyhráli Evropskou ligu.

Jenže po pár měsících je vše jinak. Frank Lampard se svou partou dostal na Old Trafford výprask 0:4, ačkoli je vzhledem k průběhu utkání výsledek pro hosty až příliš krutý. Kteří hráči United se ukázali v tom nejlepším světle a udělali radost norskému kouči?

Daniel James

Jedenadvacetiletý talentovaný ofenzivní borec přišel do Manchesteru v létě s tím, že by měl být především sázkou na budoucnost. Když tedy domácí vedli v 67. minutě už o tři branky, dostal šanci.

James zažil snový debut.

A tu chopil pevně za pačesy. Bleskově se zapojil do hry a začal větrat defenzivu Chelsea. Po pár minutách se dokonce mohl radovat z branky. Po Pogbově přihrávce to sice nejdřív vypadalo, že se ukopl, ale nakonec přeci jen dokázal míč dostat na vzdálenější tyč.

Anthony Martial

Francouzský útočník dostal příležitost od první minuty a rychle ukázal proč. Jeho napadání dělalo Chelsea velké problémy a chvílemi to vypadalo, jako by na hřišti pobíhal úplně jiný Martial, než na kterého byli fanoušci zvyklí z minulých let.

Martial také obranu Blues pořádně větral.

V úvodu sice nevyřešil několik příležitostí nejlépe, ale z jeho pracovitosti těžil celý tým. Dvacet minut po změně stran se ale dočkal i zápisu do statistik, když se po Pereirově centru dokázal prosadit na malém vápně.

Paul Pogba

V první půli to v podání reprezentanta Francie nebyla žádná sláva. Nedařily se mu finální přihrávky, pozičně to nebylo ono a často se dopouštěl nevynucených chyb. Do druhého poločasu ale přišel jako vyměněný.

Francouz zapsal dvě parádní asistence.

Nejprve fantastickou přihrávkou vybídl ke skórování Rashforda a následně připravil gól po perfektní akci přes půl hřiště pro Jamese. Výkon na jedničku.

Harry Maguire

Podle předpokladů se v základní sestavě objevila i rekordní defenzivní posila Harry Maguire. Ten se postavil na své oblíbené místo na levé straně stoperské dvojice po bok Victora Lindelofa. Chvíli se sice rozkoukával, protože se na Old Trafford hlásil teprve nedávno, ale brzy začal obrannému valu United velet.

Premiéra Maguireovi vyšla na jedničku.

Útočné snahy Chelsea precizně zastavoval, zbytečně nefauloval a umě řídil hru zadáků Red devils. I díky němu se domácím na Old Trafford podařilo ubránit nebezpečný útok Chelsea a zapsat čisté konto.

Marcus Rashford

Od úvodního hvizdu bylo Rashforda plné hřiště. Sice se nevyvaroval drobných chyb a ztrát míčů, ale jakmile přišlo na věc, bylo pro Chelsea zle. Třeba když se prodíral do zakončení, které mu penaltovým faulem znemožnil Zouma. Následný pokutový kop pak sám anglický reprezentant s přehledem ranou pod břevno k tyči proměnil.