Přihlášení
Menu

TOP momenty z 6. kola Premier League

TOP momenty z 6. kola PL © Deccan Chronicle

V 6. kole jsme se dočkali vskutku ojedinělé věci. Po třech a půl letech jsme mohli vidět "český" gól. Matěj Vydra se prosadil v dresu Burnley. Jediným stoprocentním týmem už je pouze Liverpool. Další ztrátu United viděl tentokrát i Alex Ferguson.

Matěj Vydra se trefil při debutu v základu. Český gól po třech a půl letech

Premier League už si zahrál v dresu West Bromwiche Albion a také ve Watfordu. V létě přestoupil z Derby do Burnley a v sobotu se Matěj Vydra dočkal první nominace do základní sestavy Clarets. Odvděčil se tím nejlepším možným způsobem. Ve 39. minutě otevřel skóre. Burnley nakonec vyhrálo 4:0 a zaznamenalo svou první ligovou výhru v tomto ročníku.

Pro Matěje Vydru to byl 4. gól v Premier League. Na tento zásah čekal čtyři roky. I proto, že poslední tři sezóny hrál pouze druhou nejvyšší soutěž. Naposledy se v Premier League prosadil v roce 2014 proti Tottenhamu.

vydra
Matěj Vydra a jeho "český" gól po třech a půl letech.

Na český gól v Premier League jsme čekali od 1. března 2015. To skóroval Tomáš Rosický do sítě Evertonu. Od té doby nikdo. Až nyní Matěj Vydra.

Fred se stal pětistým střelcem United, sir Alex je zpět a David de Gea opět zachráncem

Manchester United byl založen před 140 lety. Tehdy ještě pod názvem Newton Heath LYR FC. Název Manchester United nese od roku 1902. Klubem s bohatou tradicí prošel nespočet velkých hráčů, kteří se nesmazatelně zapsali do historie anglického ale i světového fotbalu.

Nejlepším kanonýrem klubu je Wayne Rooney. Do klubové historie se nyní zapsal Fred. Letní brazilská posila se díky své trefě do sítě Wolverhamptonu stala 500. hráčem Red Devils, který v rudém dresu skóroval. Ačkoliv, jeho gól pomohl jen k jednomu bodu, což je pro domácího favorita ztráta.

fred
Fred - 500. hráč, který skóroval za Manchester United.

Na Old Trafford byl k vidění sir Alex Ferguson, což potěšilo všechny fanoušky tohoto legendárního Skota. Na stadionu Manchesteru United se objevil poprvé od doby, kdy podstoupil operaci mozku. Snad mu bude zdraví sloužit co nejdéle.

alex
Sir Alex Ferguson se na Old Trafford dočkal bouřlivého přivítání.

David de Gea se v zápase proti Wolverhamptonu rozhodně nenudil. Musel vytasit hned sedm zákroků. Některé z nich byly opravdu klíčové a pro celý tým Manchesteru United podstatné. Španělský brankář předvedl svou extratřídu. Nedosáhl jen na parádní střelu Moutinha. Na projektil bývalého hráče Monaka, který dorazil do Anglie letos v létě, skutečně neměl nárok.

Ryiad Mahrez se poprvé prosadil za City

V létě přišel jako nejdražší posila v historii klubu. Čekalo se, že bude bojovat o místo v základní sestavě Citizens, což se potvrzuje. Zatím nastoupil od úvodní minuty jen dvakrát. I proti Cardiffu začal na lavičce.
Riyad Mahrez a jeho premiérová trefa.

Do hry šel až po hodině hry, kdy favorit vedl už 0:3. Už po sedmi minutách si otevřel svůj gólový účet v dresu Manchesteru City a svůj výtečný výkon korunoval druhým přesným zásahem v 89. minutě. Dvěma góly tak přispěl k výhře 0:5.

Sergio Agüero už je v TOP 10 střelců

Skóre utkání mezi Cardiffem a Manchesterem City otevřel ve 32. minutě Sergio Agüero. Argentinský ostrostřelec opět jednou ukázal svou instinkt gólového zabijáka. Byla to pro něj už 147. branka v Premier League. Díky tomu se v historické tabulce střelců posunul již do první desítky.

kun Sergio Agüero se zapisuje do historie Premier League.

Na devátého Lese Ferdinanda mu schází jen 2 góly, na osmého Michaela Owena jen o jeden víc. Pro Agüera to byl jubilejní 300. zápas v dresu Citizens.

Vardy má na Huddersfield pifku

Leicester doma porazil Huddersfield 3:1. I přesto, že od 5. minuty prohrával 0:1 po trefě Jorgensena. Ale v 19. minutě srovnal Iheanacho a v 66. minutě pak otočil skóre Maddison. Definitivní razítko na výhru Lišek přidal v 75. minutě Jamie Vardy. Tomu se proti Huddersfieldu náramně daří. V posledních třech ligových duelech do sítě pokaždé skóroval. Foxes jsou po výhře devátí. To Terriers se krčí na samotném dně ligové tabulky.

Liverpool přepisoval historii

Výborný start do nové sezóny prožívá Liverpool. Příznivci tuší, že teď by to mohl být „onen rok". Rok Liverpoolu.

liverp
Víkendové kolo Premier League znamenalo pro Liverpool sedmou výhru v řadě.

Výhrou nad Southamptonem zaznamenal klub od řeky Mersey už svou sedmou soutěžní výhru vřadě (6 v Premier League, 1 v Lize mistrů). To se tomuto klubu na startu sezóny dosud nikdy nepovedlo. A to se historie tohoto klubu trvá již 126 let.

Eric Lamela má střeleckou formu a Kane je penaltový král

Tottenham vyhrál na půdě Brightonu 1:2. Těsně před poločasem se z penalty prosadil Harry Kane. Pro něj to byla již třináctá trefa z pokutového kopu. Od sezóně 2015/2016 nikdo neproměnil více těchto výhod. Za tu dobu Kane selhal ve dvou případech.

Ovšem vítěznou trefu měl nakonec na svědomí Erik Lamela. Byl to už jeho čtvrtý gól v jeho posledních čtyřech ligových startech. Na takové číslo v kolonce branek dosáhl v předchozích 58 utkáních dohromady. Za domácí ve třetí minutě nastavení snižoval Konckaert.

Kane

West Ham zastavil sérii Chelsea. Venkovní zápas Blues poprvé po roce bez gólu. Jorginho přepsal rekord

Po sobotní výhře Liverpoolu mohla být Chelsea druhým klubem, který si podrží stoprocentní bilanci. Jenomže její vítězná šňůra skončila. Na půdě West Hamu remizovala 0:0. Bez ztráty kytičky tak zůstávají už pouze Reds. Chelsea venku hrála bez gólu naposledy v prosinci loňského roku v Goodison Parku. Je to teprve její druhá bezgólová remíza za posledních 48 venkovních ligových utkání.

Navzdory ztrátě bodů jeden z hráčů Chelsea přepsal historické tabulky. Jorginho, letní posila z Neapole, během utkání proti Hammers zaznamenal celkem 180 přihrávek. Tato statistika je zpracovávána od sezóny 2003/2004. Jorginho v ní stanovil nový rekord. Takového počtu dosud nikdo nedosáhl. Překonal zápis Gundogana z letošního března. Ten vyprodukoval proti Chelsea celkem 174 přihrávek.

jorginho

Úžasný Petr Čech má první nulu sezóny, spolupráce Aubameyang + Lacazette funguje

Arsenal zdolal doma Everton 2:0. Čtvrtá výhra vřadě znamená posun na šesté místo vligové tabulce. Významný to byl zápase také pro Petra Čecha. Český gólman vychytal své premiérové čisté konto v této sezóně. Čekal na něj šest kol. Nebyla to snadná práce. Petr Čech zaznamenal šest zákroků. Svůj tým skutečně podržel. Webem WhoScored.com byl vyhlášen Hráčem utkání. Znovu ze sebe dostal to nejlepší. Zatím si svou pozici jedničky před Lenem rozhodně podrží.

petr čech
Český gólman si připisuje první vychytanou nulu v sezóně.

Gunners se pomalu ale jistě mohou začít spoléhat na duo Aubameyang a Lacazette. To oni se svými přesnými zásahy postarali o výhru 2:0. Z posledních pěti zápasů, kdy spolu v Premier League nastoupili, hned třikrát dokázali oba v duelu skórovat. Navíc Pierre-Emerick Aubameyang dal během úvodních 19 zápasů v dresu Kanonýrů 12 gólů. To Alexis Sánchez na takovou porci potřeboval o jedno utkání více.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA TOP 5

Frustrovaný Gabriel Jesus a Mahrezova penalta, která možná ještě teď letí vesmírem

Fantastický výkon Petra Čecha. Český brankář předvedl, proč je stále jedničkou Arsenalu