Přihlášení
Menu

TOP momenty 6. kola

Citizens nadělovali © mancity.com

Ani po šestém kole se na čele tabulky Premier League nic nemění. Liverpool, stejně jako loni, má po šesti kolech plný počet 18 bodů. Loupil na Stamford Bridge. Citizens zdemolovali Watford. Dál se souží Manchester United i Tottenham.

Totální demolice Watfordu

Manchester City v sobotu na domácí půdě naprosto zneuctil nebohý Watford. Už v 18. minutě vedli Citizens 5:0. Pak ve střílení gólů trochu zvolnili. Konečné skóre se i tak vyšplhalo na výsledek 8:0.

Byla to nejvyšší výhra Manchesteru City v historii Premier League. K vyrovnání absolutního rekordu, který drží Manchester United, scházela jedna branka (9:0 proti Ipswichi v roce 1995).

Na hattrick dosáhl Bernardo Silva. I přes vysokou výhru zůstává Manchester City na druhém místě, pět bodů za Liverpoolem. To Watford je bez jediného vítězství na posledním místě se dvěma body.

Liverpool zvládl i Chelsea

Kdo zastaví Kloppovi Reds? To je teď hlavní otázka Premier League. Liverpool totiž zůstává suverénní a bez ztráty bodu i po šestém kole. V neděli čelil Chelsea na Stamford Bridge, ale podařilo se mu tam zvítězit 1:2.

Krásnou brankou se prezentoval Trent Alexander-Arnold. Pak přišla další využitá standardní situace a gól Firmina. Dvacet minut před koncem snížil Kanté, ale na víc se Blues nezmohli.

Liverpool má po šesti kolech plný počet 18 bodů a dál si udržuje pětibodový náskok na svého hlavního pronásledovatele z Manchesteru City. Příště bude chtít šňůru prodloužit na hřišti nováčka ze Sheffieldu United.

Manchester United se trápí dál, navíc se zranil Rashford

Red Devils pokračují ve velmi rozpačitém startu do nové sezóny. Tentokrát prohráli na hřišti West Hamu 2:0. Po šesti kolech mají na kontě jen dvě výhry a 8 bodů. Figurují na osmé pozici a na vedoucí Liverpool ztrácí už nyní propastných 10 bodů.

Manuel Pellegrini porazil už čtyři manažery Rudých ďáblů (Davida Moyese, Louise van Gaala, Josého Mourinha a teď Ole Gunnara Solskjaera). Ole Gunnar Solskjaer musí mít velmi těžkou hlavu.

Během utkání proti Hammers byl často vidět jeho ustaraný obličej. Vrásky mu navíc přidělá i další nepříjemná skutečnost. Po hodině hry se totiž zranil Marcus Rashford a musel být vystřídán.

To by mohla být další komplikace. Navíc, když zcela fit není ani Anthony Martial a mladíček Mason Greenwood je nemocný.

Arsenalu se podařil obrat i v deseti

Do svízelné situace se v 6. kole dostal Arsenal. Doma proti Aston Ville po dvaceti minutách prohrával 1:0, když se trefil McGinn. Ve 41. minutě navíc viděl druhou žlutou kartu Maitland-Niles.

Nevyvíjelo se pro Gunners vůbec dobře. Pak sice v 59. minutě srovnal z penalty Pépé, ale hned záhy Villans znovu udeřili.

Závěrečná desetiminutovka ale patřila Kanonýrům. Nejprve srovnal Chambers a vítězství na stranu domácích strhl 6 minut před koncem kanonýr Aubameyang. Unai Emery po zápase chválil týmového ducha a mohl být spokojený. Arsenal je v tabulce čtvrtý.

Tottenhamu se nedaří

Zvelkých týmů ztratili i Spurs. Ti nezvládli souboj s dobře hrajícím Leicesterem. Kouč Brendan Rodgers už Lišky vytáhl na třetí místo. Tottenham sice vedl v Leicesteru brankou Harryho Kanea, ale druhý poločas patřil Foxes.

V 69. minutě srovnal Ricardo Pereira a v 85. minutě pak otočil skóre James Maddison. Ten ukončil dlouhou sérii bez gólu. Od dubna vyslal na branku soupeře 31 střel, ovšem ujala se až ta dvaatřicátá.

Tottenham má stejně jako Manchester United pouhých 8 bodů. Mauricio Pochettino musí vymýšlet, jak tento stav co nejrychleji zlepšit.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com, whoscored.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.