TOP momenty 4. kola

Rozzlobený Mané © thenational.ae

Na vrcholu tabulky Premier League stále setrvává stoprocentní Liverpool. Ovšem došlo k rozepři mezi Maném a Salahem. Citizens zdolali Brighton. United a Chelsea opět ztratily. Derby mezi Gunners a Spurs toho nabídlo spoustu.

Liverpool neztrácí, ale objevil se mráček jménem Mané

Ani ve čtvrtém kole nepřišel Liverpool k bodové újmě. Na půdě Burnley zvítězil jasně 0:3. Má tedy jako jediný plný počet 12 bodů. Udržuje si tedy dvoubodový náskok na Manchester City.

Nejprve hostům pomohl Wood, který nešťastně tečoval centr Alexander-Arnolda a míč skončil v horním rohu branky. O chvíli později vystihl rozehrávku Clarets Firmino, předložil balón Manému, který se nemýlil. Deset minut před koncem dokonal dílo Roberto Firmino.

Firmino se stal prvním Brazilcem, který v Premier League nastřílel už 50 gólů. Hrál opět fantasticky a předvedl několik skvostných kousků.

Na konci utkání došlo na velmi rozezlený výlev Sadia Maného. Senegalský útočník nebyl naštvaný kvůli střídání, ale zlobil se na Mohameda Salaha, jenž mu chvíli před tím nepřihrál ve vyložené šanci a raději hrál na sebe. Zachoval se sobecky. Po zápase vše uklidňoval Firmino a i Jürgen Klopp uvedl, že bude vše v pořádku.

North London derby dopadlo smírně, Kane chtěl penaltu

Bitva o severní Londýn skončila remízou 2:2. Tottenham ovšem vedl na půdě Gunners už 0:2. Trefil se Eriksen a pak udělal velký nesmysl Granit Xhaka, když fauloval v pokutovém území Sona. Kane penaltu proměnil.

Pak ale srovnali Lacazette a Aubameyang. Druhý jmenovaný skóroval na Emirates Stadium už posedmé vřadě. To před ním dokázal jen Thierry Henry v roce 2000 (dokonce devětkrát v řadě).

Pak došlo ještě na dvě zajímavé situace. Nejprve byl v 81. minutě odvolán gól Arsenalu kvůli ofsajdu, a k obratu tak nedošlo. V nastaveném čase si pak chtěl vymodlit pokutový kop Harry Kane v souboji se Sokratisem. Martin Atkinson ale jeho úmysl nepřehlédl.

James sází gól za gólem, ale United ztrácí dál

Manchester United má po čtyřech kolech pouhých 5 bodů. Třetí ztráta v řadě přišla v Southamptonu. Přitom hosté vedli už v 10. minutě. Skórovala letní posila Daniel James. Byla to pro něj v Premier League třetí střela na branku a třetí gól.

Jenomže v 58. minutě srovnal Vestergaard. Domácí bod udrželi, i když dohrávali od 73. minuty v deseti bez vyloučeného Dansa. Ole Gunnar Solskjaer tak má opět o čem přemýšlet.

Ani Chelsea není přesvědčivá, za ni pálí Abraham

Dalším velkoklubem, který má na začátku sezóny přetrvávající problémy, je Chelsea. U ní lze ale přihlédnout k okolnostem, jako je zákaz přestupů, zranění hráči a také nový kouč. Frank Lampard se minule dočkal výhry proti Norwichi, ale s dalším nováčkem soutěže už Blues ztratili.

Přitom na Stamford Bridge vedli nad Sheffieldem United už 2:0. To by se takovému týmu stávat nemělo. Potěšující je, že se znovu dvakrát prosadil mladý Tammy Abraham.

Hned po přestávce ale snížil Robinson a v 89. minutě si vstřelil vlastní gól Kurt Zouma. Chelsea tak má po 4 kolech také 5 bodů jako United.

Když Agüero trefí prostor brány, je z toho gól

Liverpool dál nahání hlavně Manchester City, který ztrácí na Reds dva body. Ve čtvrtém kole si hravě poradil s Brightonem 4:0. Už ve druhé minutě skóroval Kevin De Bruyne.

Pak se dvakrát trefil Sergio Agüero. Argentinský šutér vede s 6 zásahy tabulku střelců. Z posledních 7 střel na branku Agüero vždy skóroval. Byl opět výtečný, nejlepší na hřišti. Výhru pak dokonal střídající Bernardo Silva, kterému stačilo na gól pár sekund na hřišti.

Zdroj: premierleague.cz, fourfourtwo.com, skysports.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.