Přihlášení
Menu

TOP momenty 2. kola Premier League

Gól Jesuse byl odvolán © skysports.com

Po druhém kole Premier League se nejvíce hovořilo o rozhodnutí VAR v utkání City se Spurs. Domácím Citizens byla odvolána branka ze samotného závěru utkání, což znamenalo, že duel skončil remízou 2:2.

Citizens se stal proti Tottenhamu znovu osudným VAR

V odvetném čtvrtfinále Ligy mistrů se v samotném závěru podařilo vstřelit Manchesteru City proti Tottenhamu postupový gól. Jenomže ten byl následně po rozhodnutí VAR odvolán. Citizens smutnili, Spurs kráčeli dál. Ve druhém kole letošního ročníku Premier League na sebe narazily tyto dva celky.

Domácí Manchester City předvedl dominantní výkon. Zaznamenal 30 stře. Kohouti měli pouhé tři. I tak ale dvakrát skórovali.

Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou 2:2, trefil se v nastaveném čase Gabriel Jesus. Stadion vybouchl radostí. Jenomže o 90 sekund později bylo vše pryč. Branka byla odvolána kvůli ruce Laporteho v šestnáctce soupeře.

Někteří fanoušci, a snad i hráči na lavičce, si tohoto rozhodnutí zprvu ani nevšimli. Až o chvíli později jim došlo, že gól byl odvolán. Patnáctizápasová vítězná série Citizens skončila.

Liverpool přemohl únavu, Adrián ale pokračoval v tradici brankářů Reds

Náročný úvod sezóny prožívá Liverpool. Nejprve hrál utkání Community Shield proti Manchesteru City, pak přišlo první kolo proti Norwichi a ve středu zápas Superpoháru UEFA proti Chelsea. Dlouhá cesta z Istanbulu domů a už v sobotu duel v Southamptonu.

Reds jej ale zvládli a díky brankám Sadia Maného a Roberta Firmina vyhráli na půdě Saints 1:2. I tak bylo vidět, že Jürgena Kloppa stále čeká hodně práce, především v defenzivě. „Předvedl se" i gólman Adrián. Ten svou velkou chybou navázal na své předchůdce v brance Liverpoolu.

Německý kouč se jeho hrubici zasmál, ale zároveň řekl, že vtipné to bude jen do doby, kdy bude Liverpool vyhrávat. Fanoušci se těší na návrat Alissona. Na to si ale ještě budou muset nějakou dobu počkat.

Perfektní Pukki září i v Premier League

Je jasné, kdo by měl táhnout nováčka z Norwiche. Je to finský ostrostřelec Teemu Pukki. Ten se v minulé sezóně stal s 29 góly nejlepším kanonýrem druhé ligy a právě on nejvíce pomohl k postupu do Premier League.

I tam se mu střelecky daří. V prvním kole svým zásahem jen mírnil porážku 4:1 v Liverpoolu, ale ve druhém kole to rozbalil ještě víc.

Hattrickem sestřelil Newcastle. Norwich díky jeho třem gólům zvítězil 3:1 a bral první body. Devětadvacetiletý Teemu Pukki se stal prvním hráčem v historii Premier League, který ve svých úvodních dvou startech v soutěži nastřílel 4 góly. V Norwichi jsou velmi rádi, že sním uzavřeli novou tříletou smlouvu.

Chelsea začala skvěle, ale došel jí dech

Frank Lampard stále čeká na svou premiérovou výhru na lavičce Chelsea. V úvodním kole proti Manchesteru United nepodal jeho celek špatný výkon, ale prohrál vysoko 4:0. Ve středu podlehl Liverpoolu v utkání Superpoháru UEFA po penaltovém rozstřelu.

V neděli pak doma přivítal Leicester. Úvodní třicetiminutovka patřila domácím. Vstřelili branku, vytvořili si územní převahu, Foxes k ničemu nepustili. Ve hře Blues byla spousta pozitiv. Jenomže ve druhém poločase už tomu tak nebylo. Leicesteru se podařilo vyrovnat na konečných 1:1.

Frank Lampard po zápase nechtěl hledat výmluvy, ale přiznal, že velkým faktorem zhoršeného výkonu ve druhé půli byla únava z náročného programu posledních dní. Jak dlouho ještě bude čekat na vítězství?

Působivý výkon Ceballose

Dani Ceballos by mohl být dalším Španělem, který bude zářit v dresu Arsenalu. Obránce, který je v klubu na hostování z Realu Madrid, předvedl vynikající představení proti Burnley.

Poprvé nastoupil v základní sestavě a patřil k nejlepším na hřišti. Pro své spoluhráče vytvořil čtyři šance a zaznamenal asistence u obou gólů Gunners. To před ním při debutu za Arsenal dokázali pouze Ray Parlour a Henrik Mchitarjan.

United ztratili po Pogbově neproměněné penaltě

Manchester United chtěl potvrdit tři body z úvodního kola na půdě Wolverhamptonu. Po brance Anthonyho Martiala šli Red Devils v 27. minutě do vedení. Jenomže v 55. minutě srovnal Neves.

V 68. minutě Paul Pogba neproměnil pokutový kop, a zápas tak skončil remízou 1:1. Wolves se stali prvním týmem v historii Premier League, který Manchesteru United uzmul body třikrát vřadě (1 výhra, 2 remízy).

Zdroj: skysports.com, premierleague.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.