Přihlášení
Menu

TOP momenty 11. kola

Hororový okamžik v Goodison Parku © afp.com

Liverpool i Manchester City zachránily své zápasy v posledních minutách a proti outsiderům skóre otočily. Leicester se dál veze na vítězné vlně a v příštím kole může „odstřelit“ Unaie Emeryho z lavičky tápajícího Arsenalu.

United dál v problémech, potopil je krajan Solskjaera

Manchester United chtěl v Bournemouthu potvrdit své poslední dobré výsledky. Jenomže prohra na půdě Cherries je zase vrátila zpátky na zem. Red Devils prohráli 1:0.

Jediným úspěšným střelcem domácích byl Joshua King. Tento útočník vstřelil už svůj 45. gól v Premier League a je druhým nejlepším Norem v historii nejvyšší anglické soutěže. Ano, před ním je pouze manažer hostů – Ole Gunnar Solskjaer (91 branek).

Rudí ďáblové jsou v tabulce ligové soutěže až na desátém místě. Co je pro ně ještě horší, je to, že se jejich ztráta na TOP 4 neustále zvyšuje. Po jedenácti kolech už čítá 10 bodů. S takovou bude za chvíli jejich jedinou možnou cestou do Ligy mistrů celkový triumf v Evropské lize.

Arsenal se nelepší a Emery má údajně podlomenou židli

Gunners se stále nepoučili z lehkých ztrát a stále v nich pokračují. Z posledních pěti kol vyhráli pouze jednou. V sobotu doma jen remizovali s Wolves 1:1. Na branku Aubameyanga z prvního poločasu odpověděl 14 minut před konce Jimenez. Arsenal hrál bez svého kapitána Granita Xhaky, kterého Unai Emery k zápasu nenominoval.

Kanonýři sice zůstávají pátí, ale jejich ztráta na čtvrtou Chelsea narostla na 6 bodů. Unai Emery už údajně nemá zdaleka jistou pozici. Mluví se o tom, že hlavním favoritem by mohl být José Mourinho. Arsenal teď míří na půdu rozjetého Leicesteru. Zlomí Lišky Emerymu vaz?

Liverpool napodobuje United pod Fergusonem, spasitelem byl Mané

Už to vypadalo na první prohru Liverpoolu v této sezóně. Na hřišti Aston Villy dlouho prohrával 0:1. Pak v 87. minutě srovnal Robertson po přihrávce Maného.

To nebylo vše. Reds nedopustili, aby se jejich náskok na čele ztenčil. Ve čtvrté minutě nastavení Sadio Mané pohotovou hlavičkou otočil skóre na 1:2. Liverpool tak má stále na City k dobru 6 bodů.

Není to zdaleka poprvé, kdy svěřenci Jürgena Kloppa dokázali vybojovat tři body na konci zápasu. Připomíná to slavné časy Manchesteru United pod Alexem Fergusonem. Soupeři nesnášeli, když se legendární Skot podíval ke konci špatně se vyvíjejícího utkání na hodinky. Pak většinou přišel dokonalý závěr.

Chelsea posedmé venku úspěšná

Blues pod Frankem Lampardem začínají pořádně šlapat na plyn. Chelsea se skutečně daří. Až na výpadek v Carabao Cupu s Manchesterem United. Tentokrát vyhrála na půdě posledního Watfordu 1:2, když se trefili Abraham a Pulišič.

Jsou čtvrtí a budují si náskok na ostatní soky. Mladý tým předvádí skvělý fotbal. Fanoušci jsou nad míru spokojeni.

Bodejť by ne. Pro Chelsea to už byla sedmá venkovní výhra v řadě v rámci všech soutěží. To se jí naposledy povedlo od února do dubna roku 1989.

Vyděšený a plačící Son byl vyloučen, Dele Alli umlčel kritiky

V posledním zápase kola mezi Evertonem a Tottenhamem se diváci dočkali remízy 1:1. O tu se postarali hostující Dele Alli, který předvedl povedený výkon, a v sedmé minutě nastavení zachránil pro Toffees bod Cenk Tosun. Pro Spurs je to tedy další ztráta bodů. Z posledních čtyř kol vytěžili pouze 2 body a jsou až jedenáctí.

Hrůzostrašný okamžik se odehrál 10 minut před koncem. Heung-Min Son byl v souboji sAndré Gomesem. Hráč Evertonu bohužel vyšel z tohoto střetu se zlomeným kotníkem. Všichni přítomní byli z celé situace naprosto zděšení. Korejský útočník viděl červenou kartu a sám byl z incidentu úplně mimo.

Zdroj: skysports.com, premierleague.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.