Přihlášení
Menu

To nejdůležitější z 11. kola Premier League

Raheem Sterling © olivergist.com

Manchesteru City se bodově osamostatnil, Chelsea už je druhá. Rashford zachránil Manchester United. Arsenal hrál s Liverpoolem nerozhodně. Newcastle ukončil čekání na výhru. Famózní výkony předvedli především Sterling a Richarlison.

Rashford zachránil United v nastavení

Už to vypadalo, že Manchester United ztratí další dva body za remízu v Bournemouthu. Ale pak přišel „Fergie time" a ve druhé minutě nastavení vstřelil Marcus Rasfhord vítězný gól na 1:2.

Cherries vedli po brance Wilsona z 11. minuty. Ten za posledních 5 ligových kol posbíral čtyři branky a dvě asistence. Po skvělé přihrávce Alexise Sáncheze pak ovšem srovnal Anthony Martial, taktéž hrající v obrovské formě.

Vyústění zápasu už bylo zmíněno. Red Devils bodově dotáhli svého sobotního soupeře. Jsou sedmí se čtyřbodovou ztrátou na čtvrtý Tottenham.

rashfordRashford spasitelem United.

Leicester uctil památku a poslal vítězství do nebe

Velmi těžce se museli k zápasu v Cardiffu chystat hráči Leicesteru. Poté, co zemřel jejich majitel klubu, to muselo být opravdu složité. Vždyť někteří jej pomalu brali jako součást své rodiny.

Utkání nakonec rozhodla jediná branka, kterou vstřelil v 55. minutě hostující Gray. Ten si poté sundal dres a jasně ukázal, komu gól patří. Trochu necitlivě za to následně viděl žlutou kartu.

Leicester je jediným týmem, který skóroval ve všech dosavadních 11 kolech. Foxes tedy získali další tři body a ihned po zápase se vydali do thajského Bangkoku na pohřeb Vichaie Srivaddhanaprabhy.

grayGray ukázal po gólu jasný vzkaz.

Famózní Richarlison a jeho krásné góly

Kdože byl hlavní hvězdou utkání mezi Evertonem a Brightonem? No přece Brazilec Richarlison. Jednadvacetiletá letní posila Toffees, která dorazila z Watfordu, zahrála perfektní part. Po rychlé akci a přihrávce Sigurdssona poslal svůj tým do vedení v 26. minutě.

Poté v 77. minutě definitivně rozhodl o třech bodech pro Karamelky nádherným gólem. Využil zaváhání obrany Seagulls, krásně si obhodil obránce, přesprintoval ho a pak si pohrál i s gólmanem. Se šesti góly šlape na paty nejlepším střelcům celé Premier League. Už má více tref než za celou loňskou sezónu.

Magpies konečně vyhráli

Deset kol se to nedařilo. Až vtom jedenáctém to přišlo. Newcastle se dočkal svého premiérového ligového vítězství v této sezóně Premier League. Odnesl to Watford.

Strakám k tomu stačil jediný gól. O ten se postaral v 65. minutě střídající Perez. Díky tomu se svěřenci Rafy Martíneze odpoutali od poslední příčky tabulky.

Arsenal dělil body s Liverpoolem. S Milnerem se neprohrává

Tahákem kola byl souboj Gunners s Reds. Nakonec si tyto velké kluby rozdělily po bodu za remízu 1:1. Do vedení šel hostující Liverpool po přesném zásahu Jamese Milnera. V dresu Liverpoolu to pro něj byl již 14 gól. Tolik v jednom týmu ještě nikdy nedal.

Mnohem zajímavější je statistika, která říká, že tento anglický záložník dal v Premier League 48 gólů, a když skóroval, jeho mužstvo nikdy neprohrálo. To je skutečně velmi cenný fakt a také rekord. Liverpool ovšem ztratil dva body na Citizens a Arsenal vypadl z TOP 4.

milnerKdyž Milner skóruje, tým neprohrává.

Tottenham vyloupil Wolverhampton a už je v TOP 4

Výtečný start do sezóny dále prožívají Spurs. Na Molineux Stadium přitom nastoupili v základní sestavě bez Alliho, Eriksena, Diera či Sáncheze. Když v 61. minutě zvyšoval Harry Kane už na 0:3, vypadalo to na pohodovou výhru Kohoutů.

Jenomže domácí Wolves se nevzdali. V 68. minutě proměnil penaltu Neves. O 11 minut později měl Wolverhampton k dispozici další pokutový kop a Jimenez sním naložil také dobře. Vyrovnat už se ale Vlkům nepodařilo. Tottenham se díky výhře prokousal před Arsenal do TOP 4.

Citizens deklasovali Saints. Agüero dorovnal Owena, „desítkový" Sterling

Manchester City neměl se Southamptonem naprosto žádné slitování. Na svém stadionu jej rozprášil 6:1. Odpoutali se tak od Liverpoolu a vedou tabulku s dvoubodovým náskokem.

Jeden z gólů vstřelil Sergio Agüero. Dostal se tím do vybrané společnosti. Byla to totiž pro něj už 150. trefa v Premier League. Dorovnal tak Michaela Owena. Před ním už je pouze 7 jmen. Nejblíže je mu Jermain Defoe se 162 góly. Na 150 gólů potřeboval argentinský útočník 217 zápasů. Rychleji to stihl pouze absolutní a nedostižný král – Alan Shearer (celkově 260 branek).

aguero
Agüero se dostal do vybrané společnosti TOP střelců.

Raheem Sterling ovšem zastínil všechny. Do sítě Saints vstřelil 2 góly a na jeden přihrál. Hraje naprosto v laufu. Už má v této sezóně na kontě 6 gólů a 5 asistencí. Server WhoScored.com jej ocenil známkou 10. Vyšší hodnocení už nelze dostat. To jasně dokazuje, co mladý Angličan na hřišti předváděl.

Stal se také teprve šestým hráčem Manchesteru City, který v bledě modrém dresu nastřílel 50 gólů. Před ním to dokázali Yaya Touré, Carlos Tevéz, Edin Džeko, Sergio Agüero a David Silva.

sterlingSterling hvězdou kola.

Stává se snad z Moraty střelec?

Chelsea se díky ztrátě Liverpoolu a lepšímu skóre propracovala na druhé místo. Blues doma zdolali Crystal Palace 3:1. Dvakrát se gólově prosadil Álvaro Morata. Za poslední dvě ligová kola dal 3 góly. Už jich dohromady 5. Odehráno má přitom jen 606 minut. Má lepší gólový průměr než Mohamed Salah či Romelu Lukaku.

Velmi nahlas si tak Španěl říká o to, aby si u Maurizia Sarriho vybudoval pozici útočné jedničky. I sám italský trenér Chelsea Moratu po zápase chválil. Jednou asistencí se blýskl Eden Hazard, který odehrál závěrečnou půlhodinku.

morataTabulka střelců je nebývale vyrovnaná.

Huddersfield dal první domácí gól a už také není bez výhry

Posledním týmem, který v této sezóně Premier League čekal na premiérovou výhru, byl Huddersfield. Dočkal se v pondělní dohrávce na domácí půdě proti Fulhamu. Vyrovnané utkání rozhodla vlastní branka Fosu-Mensaha z devětadvacáté minuty.

Terriers tím ukončili čekání na domácí gól. Na vlastním stadionu skórovali poprvé od dubna letošního roku. Čekání bylo opravdu dlouhé. Trvalo to celkem 658 minut. Díky třem bodům se Huddersfield posunul ze dna na osmnáctou příčku. Na poslední místo byl odsunut právě Fulham.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA TOP 5

Frustrovaný Gabriel Jesus a Mahrezova penalta, která možná ještě teď letí vesmírem

Fantastický výkon Petra Čecha. Český brankář předvedl, proč je stále jedničkou Arsenalu