Přihlášení
Menu

TOP momenty 10. kola

Leicester vyrovnal rekord © premierleague.com

Desáté kolo Premier League nabídlo celou řadu pozoruhodných momentů a zápisů. Například už v pátek Leicester rekordně vyhrál 0:9. Liverpool skvěle zvládl šlágr kola, když doma zaslouženě porazil Tottenham 2:1.

Rekordní kanonáda Leicesteru v Southamptonu

Už v pátek začalo desáté kolo velkou věcí. Leicester si na stadionu Southamptonu otevřel střelnici. Hráči Foxes pálili ostošest. Jamie Vardy i Ayoze Pérez dosáhli na hattrick.

Nakonec se zrodil brutální debakl 0:9. Tím Lišky vyrovnaly rekordní vítězství Manchesteru United nad Ispwichem z roku 1995. Také se jedná o nejvyšší výhru na venkovním hřišti v historii Premier League.

Leicester se stále drží na třetím místě. Brendan Rodgers odvádí na King Power Stadium skvělou práci. Jamie Vardy je s 9 přesnými zásahy nejlepším střelcem celé Premier League. Jak dlouho budou Foxes držet krok s nejlepšími? Může se opakovat legendární rok 2016?

Liverpool zdolal Spurs. Hostům nepomohl ani bleskový gól Kanea

Největší pozornost poutal v tomto kole duel na Anfieldu, kam přijel Tottenham. Liverpool byl prakticky po celé utkání lepší. Zápas však musel otáčet. Už po 47 sekundách se trefil Harry Kane. Tečovaná střela Sona se od břevna odrazila přímo k němu. Pak ale převzali otěže Reds. Obrat přišel ve druhém poločase.

Nejprve srovnal Jordan Henderson. Rozhodující moment přišel v 75. minutě, kdy Aurier v poutkovém území nešikovně fauloval Sadia Maného a byla z toho penalta. Tu proměnil Mohamed Salah. Liverpool tak vyhrál 2:1 a drží si šestibodový náskok před Manchesterem City.

Pep Guardiola byl po výhře značně nespokojený

Manchester City hostil Aston Villu a měla to být jasná záležitost. Jenomže na hřišti to vypadalo úplně jinak. První poločas neodehráli Guardiolovi svěřenci vůbec dobře. Skóre bylo 0:0.

Španělský kouč po zápase uvedl, že pokud by jeho tým hrál tak, jak hrál v první půli, bojoval by o záchranu v Premier League. Druhé dějství bylo od Citizens značně lepší.

Hned na jeho úvod se prosadil Raheem Sterling. K němu se pak ještě přidali David Silva a Ilkay Gündogan.Manchester City tak zvítězil 3:0 a odvrátil zbytečnou ztrátu bodů.

Penalty United zkrátka nejdou. Neúspěšní střelci ale zkraty napravili

Manchester United potřeboval zabrat. Na půdě Norwiche Ole Gunnar Solskjaer neočekával snadné utkání. V 21. minutě ale hosty uklidnil Scott McTominay vedoucím gólem

Pak mohl zvýšit Marcus Rashford. V 29. minutě se po faulu Godfreye na Jamese pískal pokutový kop. Jenomže mladý Angličan jej kopl bídně. Ovšem hned o minutu později svou chybu napravil.

Na konci prvního poločasu dostali Red Devils k dispozici druhou penaltu po ruce Cantwella. Míče se chopil Anthony Martial. Ani on ale úspěšný nebyl. Gólman Krul chytl oba pokutové kopy

Ani to ale Norwichi na body nestačilo. V 73. minutě své selhání napravil i Martial a navýšil náskok na 0:3. V závěru pak jen kosmeticky upravil výsledek domácí Hernandez. United se posunuli na sedmé místo. Byla to jejich první venkovní ligová výhra od letošního února.

Xhaka má problém a s ním celý Arsenal. Vášně vzbudil i neuznaný gól

Další selhání. Opakuje se to v každé sezóně. VArsenalu se to v posledních letech nemění. Po prohře s nováčkem ze Sheffieldu United přišel další zkrat. Gunners přitom vedli nad Crystal Palace už 2:0 po 9 minutách.

Prosadili se oba stopeři. Nejprve Sokratis a po něm i Luiz. Jenomže pak z penalty snížil rutinní úspěšný exekutor pokutových kopů Milivojevič a na začátku druhé půle srovnal Ayew.

Mluvit se ještě hodně bude o dvou následujících momentech.Odchod Granita Xhaky, který při střídání opouštěl hřiště hodně pomalu i za stavu 2:2, domácí příznivci na něj začali pískat a bučet. Xhaka je ještě začal více provokovat. Pak rychle strhl ze sebe dres a odkráčel do kabiny.

Unai Emery sním plánuje rozhovor. Ví, že tohle si žádný hráč nemůže dovolit.

A poté nastala kontroverzní situace na hřišti. Arsenal znovu šel do vedení po druhém gólu Sokratise, jenomže branka byla po rozhodnutí VAR následně odvolána. Pro údajný faul Chamberse. Gunners ze závěrečného velkého tlaku vítězný gól nevytěžili.

Hattrick Pulišiče pomohl Chelsea k další výhře

Blues zvítězili už počtvrté v řadě. Na hřišti Burnley zářil především Christian Pulišič. Americký reprezentant, který přicházel s tím, že by měl nahradit Edena Hazarda, nastoupil v základní sestavě. Teprve počtvrté v této sezóně. Franku Lampardovi se odvděčil hattrickem

Po něm zvýšil na 0:4 Willian. V samotném závěru domácí Clarets dvěma slepenými góly uzavřeli skóre na 2:4. Chelsea má 20 bodů a je čtvrtá.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com, fourfourtwo.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.