Přihlášení
Menu

Sestava 32. kola: Ndidi a tři zástupci Evertonu

Ndidi byl nejlepší © sportynews.com

Ve 32. kole jsme se po reprezentační přestávce nedočkali žádného velkého střeleckého počinu. Ani jeden z hráčů se neprosadil více než jednou. Výborný byl Wilfred Ndidi z Leicesteru, jenž dostal nejvyšší hodnocení ze všech.

Brankář

Vicente Guaita (Crystal Palace)

Crystal Palace potřeboval v souboji s posledním Huddersfieldem nutně získat tři body. Terriers se už stali první jistým sestupujícím o patro níž. To Eagles se chtějí co nejrychleji dostat do situace, kdy bude mít záchranu jistou. V brance domácích opět stál zkušený dvaatřicetiletý Španěl Vicente Guaita. Připsal si 5 úspěšných zákroků. Byl oporou svého celku a vychytal nulu při výhře 2:0.

guaitaGuaita byl vynikající

Obrana

Lucas Digne (Everton)

Na levém kraji obrany kraloval. Trápil i defenzivu West Hamu. Pětadvacetiletý Francouz hrál opravdu výborně. Směrem dozadu si svědomitě plnil své úkoly. Navíc se chopil i standardních situací. Zahrával hned pět rohových kopů.

Kurt Zouma (Everton)

Prožil jeden ze svých nejlepších zápasů v této sezóně. Hned v páté minutě otevřel skóre, když se prosadil proti obraně West Hamu. Nakonec Everton zvítězil 0:2, takže Kurt Zouma pomohl nejen svým vstřeleným gólem, ale také tím, že přispěl k udržení čistého konta. Měl i čtyřiaosmdesátiprocentní úspěšnost přihrávek.

Shkodran Mustafi (Arsenal)

Šestadvacetiletý německý stoper v posledních týdnech zaznamenává v Premier League stabilně dobré výkony. Proti Newcastlu byl stěžejní postavou defenzivní řady Gunners. Také byl vyhlášen hráčem zápasu. Vyhrál 4 vzdušné souboje, dokonce se mu povedly dvě úspěšné kličky. Unai Emery se na Mustafiho mohl spolehnout.

Ricardo Pereira (Leicester)

Usadil se v základní sestavě Foxes zcela po právu. Pětadvacetiletý portugalský krajní obránce zahrál proti Bournemouthu výborně. Měl 92% úspěšnost přihrávek. Hned 5 úspěšných kliček. Zaznamenal i jednu střelu na branku. Pereira patřil mezi hlavní opory Lišek.

Záloha

Bernardo Silva (Manchester City)

Hraje v úžasné formě. I na půdě Fulhamu to potvrdil. Bernardo Silva zaznamenal gól a také gólovou asistenci. Společně s Agüerem byl hlavním strůjcem důležitého vítězství 0:2, čímž nadále udržuje kontakt s vedoucím Liverpoolem. Zkazil jen 5 přihrávek z 41. Povedli se mu dvě úspěšné přihrávky. Opravdu je aktuálně jedním z tahounů Manchesteru City.

bs
Bernardo Silva musel být Guardiolou pochválen

Wilfred Ndidi (Leicester)

Dvaadvacetiletý Nigerijec exceloval v zápase proti Bournemouthu. Byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání a také dostal nejvyšší hodnocení ze všech hráčů Premier League, kteří zasáhli do 32. kola. Připsal si68 přihrávek z toho 59 úspěšných. Vyhrál pět vzdušných soubojů. Zaznamenal 11 úspěšných obranných zákroků. Ve středu pole naprosto vládl. I díky němu Leicester vyhrál 2:0 a posunul se na osmé místo.

Idrissa Gueye (Everton)

Třetím hráčem Evertonu v sestavě kola je tento vyslanec Senegalu. Gueye pravidelně ovládá střed pole Toffees. Jeho prací není střílení gólů nebo vymýšlení kouzelných přihrávek. Má především zastavovat protiútoky soupeře a být spojkou mezi obranou a zálohou. Proti West Hamu to ukázal v plné kráse. Zaznamenal hned 9 úspěšných obranných zákroků.

Willian (Chelsea)

Třicetiletý Brazilec si proti Cardiffu připsal šestou gólovou nahrávku v sezóně. Byl vyhlášen hráčem utkání. Asistoval u vítězného gólu Loftus-Cheeka z první minuty nastavení. Chelsea díky tomu v kontroverzním utkání brala tři důležité body v boji o TOP 4. Willian byl aktivní i co se týče střelby. Vždyť vypálil hned pětkrát. Třešnička v podobě vstřeleného gólu mu však scházela.

Útok

Sergio Agüero (Manchester City)

Střelecká forma se jej nadále drží. Nejprve nahrál na gól Bernardu Silvovi a poté sám zvýšil na konečných 0:2 pro City. Pro argentinského snajpra to už byl devatenáctý přesný zásah. Nadále vede tabulku střelců. Táhne Manchester City za obhajobou titulu. V náročném závěru sezóny jej bude Pep Guardiola hodně potřebovat.

Lucas Moura (Tottenham)

Po zápase na Anfieldu byl smutným poraženým, ovšem na hřišti byl ze všech nejlepší. Lucas Moura byl proti Liverpoolu hodně vidět. V sedmdesáté minutě srovnal na 1:1, ovšem Reds nakonec zvítězili 2:1. V osmdesáté minutě viděl Moura žlutou kartu a o dvě minuty později jej Mauricio Pochettino stáhl ze hry.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com, whoscored.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.