Přihlášení
Menu

Sestava 30. kola: Sterling s hattrickem a hned tři dvougóloví střelci

Sterling nasázel hattrick © thetimes.co.uk

Ve 30. kole bylo k vidění několik úžasných individuálních výkonů. Všechny však předčil Raheem Sterling, který dal Watfordu hattrick. Tři další hráči prožili dvougólové zápasy.

Brankář

Bernd Leno (Arsenal)

Vychytal své čtvrté čisté konto v této sezóně. Proti Manchesteru United v přímém souboji o čtvrté místo svému Arsenalu výrazně pomohl. Čtyřmi zákroky se přičinil o výhru 2:0. Německý gólman svého soka na druhé straně – Davida de Geu – výrazně předčil. Unai Emery se na Bernda Lena skutečně mohl stoprocentně spolehnout.

Leno byl skvělý

Obrana

Lee Peltier (Cardiff)

Zkušený dvaatřicetiletý Angličan má za sebou povedený výkon v duelu proti West Hamu. Pro Bluebirds to bylo velmi důležité utkání. Peltier nastoupil na pravé straně obranné řady a byl skvělý. Zaznamenal tři úspěšné obranné zákroky, k tomu vyhrál dva vzdušné souboje. Na svém postu byl v tomto kole nejlepší.

Jan Bednarek (Southampton)

Mladý polský stoper si od počátku nového roku udržuje velmi dobrou herní formu. I on patřil mezi hlavní hrdiny Southamptonu, který otočil duel se silným Tottenhamem. Saints zvítězili 2:1. Jan Bednarek vyhrál tři vzdušné souboje a také přidal tři obranné zákroky. Byl oporou zadní řady Svatých.

Virgil van Dijk (Liverpool)

Pravidelně vysoký standard si udržuje Virgil van Dijk, který se do sestavy kola propracoval i tentokrát. Vytáhlý nizozemský střední obránce pomohl Liverpoolu k výhře 4:2 nad Burnley. Vyhrál hned sedm vzdušných soubojů, takže opět kraloval. Také byl v 50. minutě poslední záchranou před Alissonem a výborně zastavil útok Clarets.

Emerson (Chelsea)

Čtyřiadvacetiletý Brazilec nastoupil teprve potřetí v této sezóně v základní sestavě Blues. V utkání proti Wolverhamptonu se postavil na levý kraj obrany. Při remíze 1:1 se Emerson dostal k jedné střele. Měl 93% úspěšnost přihrávek. Podařilo se mu hned pět kliček. K tomu zaznamenal 2 obranné zákroky. Ukáže na něj Maurizio Sarri i v příštím kole?

Záloha

Ayoze Pérez (Newcastle)

Španělský záložník byl hlavní hvězdou duelu mezi Newcastlem a Evertonem. Při vítězství 3:2 byl u všech gólů svého celku. Ve 32. minutě prohrávali Magpies už 0:2. V 65. minutě ale Pérez zavelel k obratu, když nahrál na gól Rondónovi. V posledních 10 minutách vstřelil dva góly sám, a to v rozmezí 81. až 84. minuty. Úžasný individuální výkon.

Granit Xhaka (Arsenal)

Byl vyhlášen hráčem zápasu. Šestadvacetiletý reprezentant Švýcarska je pevnou součástí základní sestavy Gunners. Proti Manchesteru United navíc vstřelil vítězný gól. Byl to jeho čtvrtý vtéto sezóně Premier League. Granit Xhaka střelou zdálky ve dvanácté minutě překvapil Davida de Geu. K tomu byl výraznou postavou ve středu pole, kde odváděl nesmírně dobrou práci a vysloužil si pochvalu.

David Silva (Manchester City)

Zkušený španělský záložník měl v duelu s Watfordem 97% úspěšnost přihrávek, což je na středního záložníka úžasný počin. Zvládl provést tři úspěšné kličky. Připsal si také gólovou asistenci u třetí branky Raheema Sterlinga. Krásným způsobem narýsoval kolmici a hlavní hvězda utkání už si věděla rady.

Raheem Sterling (Manchester City)

Byl hlavní postavou celého 30. kola. Raheem Sterling je aktuálně nejlepším hráčem celého Manchesteru City. Proti Watfordu nasázel svůj druhý ligový hattrick v kariéře. Ten první se mu povedl v roce 2015 proti Bournemouthu. Tentokrát to zvládl na začátku druhého poločasu v rozmezí pouhých 13 minut. Zejména díky němu Citizens zvítězili 3:1 a zůstali na vedoucí pozici tabulky Premier League.

Útok

Roberto Firmino (Liverpool)

Brazilský útočník byl proti Burnley vynikající. Dokázal se hned dvakrát gólově prosadit. Nejprve v 19. minutě srovnal na 1:1 a v 67. minutě pak Roberto Firmino zvyšoval na 3:1 pro Reds. Liverpool nakonec zvítězil 4:2. Pro Firmina to byly desátý a jedenáctý přesný zásah v této sezóně Premier League. Na gól čekal od 19. ledna.

firmino

Firmino dal 2 góly

Jamie Vardy (Leicester)

Ve 21. minutě skvěle nesobecky předložil míč Tielemansovi, který pohodlně otevřel skóre. V závěrečných 12 minutách pak dvěma brankami rozhodl o výhře Foxes 3:1. Ukázal znovu svou rychlost i výborné zakončovatelské schopnosti. První gól byl už jeho stým v Premier League. Obránci Fulhamu byli z Jamieho Vardyho naprosto nešťastní.