Přihlášení
Menu

Sestava 28. kola: Dominance hráčů Liverpoolu

Dijk a Alexander-Arnold © readliverpoolfc.com

V 28. kole Premier League dominují nejlepší sestavě hráči z obou liverpoolských celků. Reds mají hned šestičlenné zastoupení v čele se skvělými obránci van Dijkem a Alexander-Arnoldem. Nemohl chybět ani Sadio Mané.

Brankář

Alisson Becker (Liverpool)

Proti Watfordu vychytal svou 16. nulu v této sezóně. Čisté konto udržel potřetí v řadě. Před tím vynuloval střelce Manchesteru United i Bournemouthu. Tentokrát si na něj nepřišli ani hráči Hornets. Brazilský gólman si připsal tři úspěšné zákroky. Byl pro svůj tým znovu velkou oporou, na kterou je spolehnutí.

alisson
Na Alissona je spoleh

Obrana

Trent Alexander-Arnold (Liverpool)

Byl fantastický. Pravá strana Liverpoolu patřila jemu. Neúnavně podporoval útočné snažení svého celku. Zaznamenal tři gólové asistence, což už samo o sobě je skvělým počinem, navíc na obránce. Nahrál na oba góly Manému a poté i Virgilu van Dijkovi. Vyprodukoval pět klíčových pasů.

Virgil van Dijk (Liverpool)

Nizozemský stoper znovu ukázal, jak moc je pro svůj tým důležitý. Byl hvězdou celého kola. Nejenže si svědomitě plnil své defenzivní úkoly, když vyhrál všech 5 vzdušných soubojů, měl devadesátiprocentní úspěšnost přihrávek, ale také vstřelil dva góly. Je na něj zkrátka velké spolehnutí a je oporou Reds.

Fabian Schär (Newcastle)

Sedmadvacetiletý švýcarský střední obránce či defenzivní záložník vstřelil naprosto nádhernou branku do sítě Burnley. Ve 24. minutě napřáhl zdálky a prudkou ránou na přední tyč zavěsil. Míč se ještě navíc odrazil od tyče. Nakonec se to ukázalo jako vítězná trefa celého utkání. Výhru 2:0 pak pečetil Longstaff.

Luke Shaw (Manchester United)

Byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu mezi Crystal Palace a Manchesterem United. Třiadvacetiletý anglický levý obránce zaznamenal gólovou asistenci u úvodního gólu Romelua Lukakua. Proháčkoval se mezi třemi hráči Eagels a pak předložil balón belgickému útočníkovi. Zaznamenal dvě klíčové přihrávky.

Záloha

Mohamed Salah (Liverpool)

Na pravé straně pracoval nejlépe Mohamed Salah zLiverpoolu. Nezaznamenal sice žádný gól ani asistenci, ale byl vynikající. Zápas se mu nadmíru povedl, i když se neujala jediná z jeho čtyř střel. Egyptský reprezentant byl pro svůj celek nesmírně přínosný.

Gylfi Sigurdsson (Everton)

Hvězdou zápasu mezi Cardiffem a Evertonem byl právě tento islandský ofenzivní záložník. Gylfi Sigurdsson vstřelil dva góly, a výrazně tak přispěl k výhře 0:3. Devětadvacetiletý hráč mohl být se svým vystoupením nadmíru spokojen. Teď touží podobný výkon předvést i v Merseyside derby.

Mesut Özil (Arsenal)

Byl to právě on, kdo hned ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu proti Bournemouthu. To dalo předzvěst tomu, že to bude od Özila parádní představení. O 23 minut později přihrál na gól Mchitarjanovi. Měl úspěšnost přihrávek 97 %. Zkazil jen 2 z 66. Zaznamenal 4 klíčové pasy. Po utkání jej chválil i kouč Unai Emery.

Divock Origi (Liverpool)

Na levém kraji byl před ostatními upřednostněn Divock Origi. Ten v duelu proti Sršňům zvyšoval na 3:0 pro Liverpool. Navedl si míč z levé strany a pravačkou jej poslal přízemní střelou přesně k tyči. V této sezóně Premier League nastoupil tento třiadvacetiletý Belgičan v základní sestavě teprve podruhé.

Útok

Dominic Calvert-Lewin (Everton)

Jedenadvacetiletý Angličan zazářil proti Cardiffu. Do jeho sítě vstřelil svůj pátý ligový gól v této sezóně. V nastaveném čase si při rychlém brejku naběhl za obranu a hezkou střelou obstřelil domácího brankáře.

Sadio Mané (Liverpool)

Poněkud překvapivě nastoupil na pozici středního útočníka místo zraněného Roberta Firmina. Náramně mu to sedělo. Už ve 20. minutě měl na kontě dva vstřelené góly. Byl blízko hattricku. Při první brance si krásně naběhl a naskočil na centr Alexander-Arnolda a hlavou načal debakl Watfordu. Ještě pohlednější byl jeho druhý přesný zásah. Výborně si zpracoval míč, otočil se a patou jej poslal do sítě. Úchvatný moment tohoto senegalského reprezentanta.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com, whoscored.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.