Přihlášení
Menu

Sestava kola: Agüero na hrotu, Pogba v záloze

Agüero opět válel © fantasy.premierleague.com

Šestadvacáté kolo Premier League je minulostí, a proto je čas na prezentaci nejlepší jedenáctky. V té nemohou samozřejmě chybět zástupci Manchesteru City v čele se Sergiem Agüerem, kteří deklasovali Chelsea 6:0. Tři hráče dodal i Liverpool.

Brankář

Hugo Lloris (Tottenham)

Francouzský gólman výrazně přispěl k výhře Tottenhamu nad Leicesterem v poměru 3:1. Hugo Lloris v zápase zaznamenal hned devět úspěšných zákroků.

Nejdůležitější z nich přišel po hodině hry. V té době Spurs vedli 1:0. To si míč k pokutovému kopu nachystal Jamie Vardy, který zrovna přišel na hřiště. Hugo Lloris vystihl směr jeho střely a penaltu zlikvidoval. O tři minuty později zvýšil Eriksen na 2:0. Hugo Lloris byl vyhlášen hráčem zápasu.

Obrana

James Milner (Liverpool)

Musel znovu nastoupit na pozici pravého obránce, protože Trent Alexander-Arnold ještě není připraven odehrát celých 90 minut. Ze svého postu vydatně podporoval ofenzivu. Zaznamenal tři střely. Připsal si 83 přihrávek, z toho 72 přesných. Ve 24. minutě přesným centrem z pravé strany našel Sadia Maného, který otevřel skóre. Po příchodu Alexander-Arnolda v 77. minutě se Milner přesunul do zálohy.

Joel Matip (Liverpool)

Dejan Lovren je zraněný, a proto po boku Virgila van Dijka nastupuje Joel Matip. Proti Bournemouthu odehrál velmi dobrý zápas. Pomohl k udržení čtrnáctého čistého konta v sezóně. Matip měl devadesátiprocentní úspěšnost přihrávek. Vyhrál tři ze čtyř vzdušných soubojů. Jürgen Klopp se na něj mohl spolehnout.

Sol Bamba (Cardiff)

Sol Bamba nastoupil proti Southamptonu v tříčlenné obraně společně s Peltierem a Mangou. Cardiff si ze hřiště Saints přivezl tři body a Bamba byl ústřední postavou zápasu. V 69. minutě zahrávali hosté roh, míč hlavou trefil Paterson a Bamba na zadní tyči dorazil balón do sítě. Bluebirds vedli 0:1. Nakonec Cardiff vyhrál 1:2. Bamba vyhrál všechny tři vzdušné souboje a byl vyhlášen hráčem zápasu.

Olexandr Zinčenko (Manchester City)

Levou stranu obrany ovládl Olexandr Zinčenko. Dvaadvacetiletý Ukrajinec dostal důvěru Pepa Guardioly, který jej nasadil do základní sestavy proti Chelsea.

V lize nastoupil od úvodní minuty naposledy 30. prosince. V utkání zaznamenal dvě asistence. Nejprve u gólu Sergia Agüera na 2:0 a poté také asistoval u závěrečné trefy Raheema Sterlinga na 6:0. Subtilní obránce měl třiadevadesátiprocentní úspěšnost přihrávek a přidal dvě úspěšné kličky.

Záloha

Mohamed Salah (Liverpool)

Tentokrát nastoupil egyptský reprezentant na pravém křídle. Ve 48. minutě po krásné patičce Roberta Firmina zvýšil na konečných 3:0 pro Liverpool. Byl to už Salahův sedmnáctý gól v této sezóně Premier League. Dostal se ještě do dalších šancí. Vyprodukoval sedm střel a jednou nastřelil břevno. Byl výraznou postavou a také byl zvolen hráčem zápasu.

Isaac Hayden (Newcastle)

V pondělní dohrávce mezi Wolves a Magpies byl nejlepším hráčem na hřišti. V 56. minutě Isaac Hayden poslal svůj Newcastle do vedení. Připsal si 20 úspěšných přihrávek z celkových 26. Vyhrál 5 ze 6 vzdušných soubojů. V 86. minutě odcházel ze hřiště za příznivého stavu. Ovšem v nastavení domácí Vlci srovnali na konečných 1:1.

Paul Pogba (Manchester United)

Francouzský záložník pokračuje ve vynikajících výkonech pod Ole Gunnarem Solskjaerem. Pod jeho vedením vstřelil už 8 ligových gólů. Hned čtyřikrát se stal hráčem zápasu. Naposledy se mu to povedlo proti Fulhamu. Ve 14. minutě otevřel skóre, když po přihrávce Anthonyho Martiala z těžkého úhlu překonal Rica. V 65. minutě pak proměnil pokutový kop a zvýšil na 0:3. Pogba byl výborný.

Raheem Sterling (Manchester City)

Jeden ze dvou hráčů, kteří v tomto kole Premier League obdrželi absolutně nejvyšší hodnocení (10). Raheem Sterling se na kanonádě proti Chelsea podílel dvěma přesnými zásahy. Byl to právě on, kdo skóre otevřel i uzavřel. Měl stoprocentní úspěšnost střelby. Také se mu povedlo dotáhnout do zdárného konce 5 pokusů o kličku.

Útok

Ashley Barnes (Burnley)

Burnley vyhrálo veledůležitý duel na půdě Brightonu 1:3. Pomohl k tomu Ashley Barnes. Devětadvacetiletý anglický útočník ve 26. minutě přihrál na gól Woodovi, který po jeho přihrávce nekompromisně zakončil. V 74. minutě pak Barnes proměnil pokutový kop. Barnes skóroval už potřetí v řadě a ukazuje svou výtečnou formu.

Sergio Agüero (Manchester City)

Hlavní hvězda kola je zcela zřejmá. Sergio Agüero nastřílel do sítě Chelsea tři branky. Byl to už jeho jedenáctý hattrick v Premier League, čímž vyrovnal rekordmana Alana Shearera.Mimochodem, v historické tabulce střelců Premier League na něj Agüero ztrácí přesně 100 gólů.

Pro Argentince to byl druhý hattrick během týdne. Navíc proti Arsenalu a Chelsea. Skvělý počin. Je také společně se Salahem včele tabulky kanonýrů. Jeho první gól proti Blues? Nádherná střela zpoza šestnáctky letící rychlostí 115 km/h.

Zdroj: premierleague.cz, whoscored.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.