
Mike Riley, sám bývalý dlouholetý profesionální rozhodčí, uklidňuje anglické fanoušky, že něco takového, jako viděli v boji o ušatý pohár, na anglických trávnících neuvidí.
Důvod? Podle Rileyho mají sudí u videa do zápasů zasahovat jen minimálně a velmi citlivě. „Stále je zde spousta možností, jak řadu situací řešit při posuzování hry rukou v pokutovém území. Například nepřirozená pozice paže," řekl Riley.

Ani Pochettino nebyl nadšený.
„V Anglii jsme vždycky říkali a říkají to i hráči a manažeři - ruka je součást těla i hry, a pokud pomocí ruky nedojde k očividnému zvětšení objemu těla, což by vedlo například k zablokování střely, tak za to penalty pískat nebudeme," pokračoval někdejší sudí, který v roce 2002 pískal například finále FA Cupu mezi Arsenalem a Chelsea.
„V posledních třech, čtyřech letech jsme usilovně pracovali na výkladu pravidel, na kterém jsme se shodli. Nemyslím si proto, že bychom nyní přikročili ke změně," prozradil.
Celou debatu o hře rukou v pokutovém území před pár týdny rozvířilo finále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Tottenhamem. V něm sudí na základě videa posoudil zákrok Sissoka jako penaltový a nařídil penaltu.

Sudí u videa.
„V reálu to vypadalo na jasnou penaltu. U videa ale bylo vidět, že Sissoko neměl zájem rukou střelu zablokovat. Navíc ho míč zasáhl spíše do hrudi, než do ruky," hájil obránce Riley a pokračoval: „Když si to dáte všechno dohromady a použijete naši filosofii, tak za toto bychom ruku nepískali."
Zároveň doplnil, že oproti praxi v Evropě, nebude VAR na hřištích v Premier League zdaleka tak často využíván.