Nejkrásnější góly loňské sezóny

Mané, de Bruyne, Greenwood © skysports.com

I loňský ročník nabídl na anglických stadionech spoustu krásných branek a rozhodování nebylo jednoduché. Podívejte se na 5 nejpovedenějších společně s dalšími skvělými trefami minulé sezony.

Jordan Ayew (Crystal Palace 2-1 West Ham)

V utkání proti Kladivářům vše směřovalo k remíze, když si vzal v 90. minutě míč u pravé postranní čáry Jordan Ayew, navedl si balón do středu hřiště, kde se nejprve zbavil Declana Rice a posléze se prosmýkl i mezi dalšími dvěma protihráči. Tváří v tvář brankáři zachoval chladnou hlavu a vyběhnuvšího Roberta přeloboval. Touto brankou zajistil Crystal Palace vítězství 2-1.

Ruben Neves (Wolves 1-1 Manchester United)

Záložník Vlků vsítil další ze svých senzačních gólů v utkání proti Red Devils. João Moutinho zahrál rohový kop nakrátko s Diegem Jotou, který si seběhl od přední tyče na kraj pokutového území a míč mu z prvního doteku vrátil. Většina hráčů i fanoušků poté očekávala od Moutinha centr do pokutového území, portugalský špílmachr však poslal svoji přihrávku na volného Nevese, který se pohyboval jen těsně za hranicí velkého vápna. Jedním dotykem si míč zpracoval, druhým si ho mírně postrčil a poté vyslal placírkou nechytatelnou střelu na bránu, kterou střežil Davida de Gea. Ten marně plachtil vzduchem, míč se odrazil od břevna a zajistil Wolves remízu.

Alireza Jahanbakhsh (Brighton 1-1 Chelsea)

Tento íránský fotbalista přišel na trávník až v průběhu druhého poločasu pokusit se zvrátit nepříznivý stav. To se mu v 84. minutě skutečně povedlo, navíc fantastickým způsobem, který se mu už v kariéře nemusí podařit. Rohový kop si našel Dunk, který hlavičkoval do míst, kde se pohyboval Jahanbakhsh a ten vystřihl parádní nůžky. Zkoprnělý Kepa se jen ohlédl, jak míč skončil za jeho zády. Chelsea se musela spokojit jen s remízou a vstup do Nového roku se jí tedy nevydařil.

Kevin de Bruyne (Newcastle 2-2 Manchester City)

Belgický záložník opět předvedl, co dokáže jeho pravá noha. Nechytatelný projektil vyslal z hranice vápna na bránu Martina Dúbravky. Centr Mendyho do pokutového území sice obrana Strak dokázala odvrátit, ale pouze do míst, kde se pohyboval de Bruyne. Ten si míč sklepl hrudí a poté vypálil nechytatelnou ránu, která se ještě odrazila od břevna. Vypadalo to, že si Manchester odveze ze St. James Parku vítězství, v závěru se však o dělbu bodů postaral taktéž pěknou brankou Jonjo Shelvey.

Fabinho (Liverpool 3-1 Manchester City)

Bitva dvou nejlepších celků v listopadovém klání nabídla napínavé momenty a také výstavní trefu brazilského záložníka. Po nepříliš důrazném odkopu obrany City se balón dostal k Fabinhovi, který se z dálky opřel do míče a utaženou ránou nedal Claudiu Bravovi v brance City žádnou šanci. Liverpool v zápase zvítězil 3-1 a jen si zvýšil sebevědomí pro zbytek ročníku, který zcela jasně opanoval.

Zdroj: premierleague.cz, the guardian
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.