• Arsenal
 • Aston Villa
 • Bournemouth
 • Brighton
 • Burnley
 • Chelsea
 • Crystal Palace
 • Everton
 • Leicester
 • Liverpool
 • Manchester City
 • Manchester United
 • Newcastle
 • Norwich
 • Sheffield United
 • Southampton
 • Tottenham
 • Watford
 • West Ham
 • Wolverhampton Wanderers
Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Naděje v Ceballosovi a co s Özilem? Jak poskládá Arsenal střed zálohy?

Dostane letos Özil prostor na hřišti? © skysports.com

Střed zálohy je již nějaký čas jedním ze slabších míst Arsenalu. Fanoušci marně čekají na adekvátní náhradu za legendy jako Patrick Vieira nebo Cesc Fabregas.

O Emerym je známé, že rád točí sestavou a zejména ve středu pole zkouší různé varianty. Možná, že ani nemá jasno o tom, kdo je jeho nejlepší záložník.

Příchod Daniho Ceballose a objevení Joea Willocka španělského kouče v jeho teorii podporují. Na střed zálohy se mu nyní nabízí hned šestice hráčů. Co různé jejich kombinace Arsenalu přinesou?

Guendouzi + Torreira + Ceballos

Dvojice Guendouzi a Torreira se díky výkonům v minulé sezóně stala v očích fanoušků velmi populární, a zdá se, že i Emery by ji mohl pevně zařadit do svých taktických plánů.

O Guendouzim po příchodu z druholigového Lorientu nikdo moc nevěděl, díky konstantním výkonům si ale řekl o pravidelný přísun zápasových minut.

Ve svých dvaceti letech je velkým příslibem pro Gunners i francouzskou reprezentaci. Kromě Torreiry se mu dobře vede i ve spojení s Xhakou, který do hry vnáší potřebné zkušenosti.Houževnatost, agresivita a odvaha, to především zdobilo Lucase Torreiru v loňském ročníku. A i když jeho forma ke konci sezóny mírně ochabla, lze očekávat, že ve své druhé sezóně se mi bude dařit ještě lépe. Zvlášť pokud se zlepší v poslední třetině hřiště.

Do skládačky dvou mladých pracantů skvěle zapadá Dani Ceballos. Již v úvodních zápasech dal fanouškům naději, že by zde mohl navázat na své úspěšné krajany Fabregase a Cazorlu.

Emery může v tomto složení využít Torreiru jako nejníže položeného hráče s Guendouzim a Ceballosem vedle něj. Španělský záložník by pak plnil úkoly klasické desítky.

Toto trio eliminuje lehkovážné chyby Granita Xhaky, nezkušenost Joea Willocka a neochotu Özila se vracet. Nabízí Emerymu dobrý pohyb s míčem i bez něj, bojovnost i smysl pro kvalitní kombinaci.

Torreira + Ceballos + Özil

Mesut Özil již od svého příchodu dělí příznivce Arsenalu na dva tábory. Jeden si díky jeho bezvadné technice a dobrým ofenzivním nápadům nedovede hru svého týmu bez Němce představit, druhý ho naopak pro jeho nepracovitost a marnou obrannou činnost nemůže vystát.

Pod Emerym jeho čas na hřišti rapidně klesl, zdá se tak, že v zápasech, kde bude potřeba více defenzivních úkolů si Mesut nezahraje. A to i přes to, že jeho kvalita na míči je nepochybná.

S palebnou silou, kterou Arsenal v útoku má, není nemožné, aby Özil zopakoval svých 19 asistencí z před čtyř let. Bez vracení se to ale nepůjde.

V tomto složení by se Dani Ceballos musel stáhnout níže a přenechat Özilovi roli lídra ofenzivy. Emery to připustil po výhře nad Burnley: „S ním (Ceballosem) počítáme na různé posty. Může stejně dobře hrát jako desítka i na postu číslo osm."

Výsledek obrázku pro dani ceballos
Dani Ceballos je prozatím pro Arsenal největší letní posilou. Pro Emeryho je škoda, že ho vedení podepsalo pouze na hostování.

Trojice Özil, Ceballos, Torreira poskytuje spoustu kreativity při útočení, naopak obranná činnost výrazně pokulhává. Ani Torreira nemůže sám vše uběhat. V tomto složení tak Arsenal uvidíme spíše v domácích zápasech proti soupeřům, kteří budou zalezlí v hlubokém bloku.

Xhaka + Torreira + Özil

Nahrazení Ceballose švýcarským záložníkem poskytuje Özilovi ještě více prostoru pro jeho útočné choutky. Jde o formaci použitelnou tehdy, kdy Emery usoudí, že bez Özila to nepůjde. Dvojicí Xhaka, Torreira vyváží Němcovu neschopnost bránit.

Granit Xhaka je sice náchylný k hloupým chybám, stále má ale Arsenalu co přinést. Kromě toho, že obléká kapitánskou pásku, je silný na míči, dobře zvládá dlouhé přihrávky, jimiž by mohl oslovovat rychlíky Aubameyanga a Pepeho, a umí vystřelit z dálky.

Jeho nasazení se hodí ve chvíli, kdy je třeba zpomalit hru. Musí se ale vyvarovat ztrát koncentrace, které vedou k chybným rozhodnutím.

Výsledek obrázku pro xhaka
Umění přihrát i vystřelit v pravou chvíli, to jsou přednosti Granita Xhaky.

Pokud by Özilova forma nevykazovala žádné známky zlepšení, na pozici desítky by ho v tomto složení mohl nahradit Dani Ceballos.

Willock + Guendouzi + Ceballos

Arsenal se účastní tří domácích soutěží a Evropské ligy, je tak důležité vhodně rotovat sestavou a udržet všechny hráče v zápasovém zatížení. V Joe Willockovi má Arsenal mladého hladového hráče, který může nastoupit na pozicích 8 a 10. Skvěle pracuje s míčem, vnáší do hry dynamiku a energii. Ve spolupráci s Ceballosem by mohl vytvořit velmi pohyblivou a kreativní dvojici. Guendouzi by vše jistil zezadu.

Výsledek obrázku pro joe willock
Joe Willock vnáší do hry Arsenalu spoustu energie.

Tato formace se nabízí jako ideální volba ve zdánlivě snazších zápasech. Hladovost a pohyb Willocka s Ceballosem by v Evropské lize a domácích pohárech měly platit.

Zdroj: sportskeeda.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA TOP 5

Návrat do minulosti: Parádní volej Van Persieho do sítě Charltonu

Návrat do minulosti: Gólová přestřelka na Anfield Road s Arsenalem