Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Jak se vyznat ve sportovním sázení v roce 2021

Fotbalisté West Hamu © skysports.com

Mnoho sportovních fanoušků by rádo zkusilo sázení na sport, například fotbal, nebo jiný oblíbený sport, ale ze začátku se mohou obávat své neznalosti termínů a metod pro sázení.

V tomto článku si vysvětlíme základní jak sportovní sázení funguje a podíváme se na důležité informace spojené se sázením vysvětlené na příkladu Premier League.

Pochopte sázkové kurzy

Kurzy jsou v podstatě multiplikátor, který kombinuje s vkladem a vytváří částku výplaty nad vrácenou sázku. Například pokud Newcastle porazil Leicester s kurzem 4/1 (+400), sázka 10 $ by vám vynesla výhru 40 $, přičemž 10 $ se vrátilo navrch. Nakonec kurzy se používají k výpočtu předpokládané pravděpodobnosti konkrétního výsledku v jakékoli sportovní události.

V závislosti na tom, jaký formát použije sázková kancelář při ohlašování kurzů, je možné sledovat několik typů kurzů. Konkrétně se používají kurzy americké, frakční a desetinné. Každý z těchto kurzů se liší ve způsobu zápisu, ale fakticky nám sdělují stejnou věc. Příklady zápisu jednotlivých kurzů:
Americký: Větší než +100 Frakční: Větší číslo / nižší číslo (např. 5/2) Desetinný: Vyšší než 2,00
Typy sázek v Premier League

S Manchesterem City, který za poslední dvě sezóny získal 198 bodů, jsou - opět - obrovskými favority na vítěze titulu, který vyhraje celou ligu. V dnešní době je však na týmy vyvíjen velký tlak, aby skončily v první čtyřce anglické Premier League.

S postupujícími čtyřmi nejlepšími do Ligy mistrů UEFA se z první čtyřky stal samostatný trh. V minulé sezóně to byl mnohem otevřenější trh než ten, který se týkalo soubojeo titul. Některé sázkové kanceláře také umožňují sázejícím předpovědět přesné pořadí, ve kterém první čtyři skončí. Na špatném konci tabulky mohou sázkaři podpořit jednotlivý tým, který má být zařazen, nebo být přeživším s nejnižším hodnocením (na 17. místě). Některé sázkové kanceláře nabízejí sázejícímu příležitost vybrat si ze sady tří týmů, které mají být zařazeny, a předpovídat pořadí, ve kterém tyto tři týmy skončí a například Tipsport bonusy vám udělí speciální bonusy za specifické typy sázek.

Typy sázek na zápas

Kromě přímých sázek na výsledek zápasu existuje ještě mnoho dalších typů, které je třeba prozkoumat. Zde jsou některé z nejpopulárnějších a nejsnadněji dostupných:

Poločas a konec zápasu Výsledek poločasu i výsledek na plný úvazek musí být pro výplatu správný.

Pokud jde o úspěšné sázení na tomto trhu, sázkaři často považují týmy, které vyhrávají na konci za výhodnější,ale tento přístup je poměrně konzervativní, za potenciálně lukrativní je zkoušet sázky na vítěze po poločase.

Totéž platí pro zápasy s vysokými sázkami pro oba týmy a šance na vítězství favorizovaného týmu po poločasovém skóre úrovně jsou vždy delší než šance nabízené favoritům na výhru obou poločasů.

První, poslední autor gólu To může odkazovat na jednotlivce nebo tým, ačkoli sázka na určité hráčeje považována za mnohem zajímavější způsob sázení na Premier League. Pokud jde o tento trh, nejúspěšnější sázkaři se podívají na to, kteří hráči jsou nejčastěji autory gólů v průběhu zápasunebo naopak gólů na konci utkání.

Množství sázek a různé kurzy

Pro pochopení sportovního sázení na fotbal, ale i jiné sporty, je důležité pochopit základní termíny, jako jsou sázkové kurzy nebo typy sázek, které můžete používat. Nebojte se vyzkoušet sportovní sázky, jedná se o zábavnou formu a něco nového k vaší sportovní klasice.

Zdroj: premierleague.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.