Hodnocení: Srpen v podání Liverpoolu byl úspěšný

Vstup do nové sezony z říše snů má za sebou po prvním měsíci Liverpool. Kdo z hráčů zatím podává suverénně nejlepší výkony? A kdo to Kloppově družině tak trochu kazí?

Nejlepší hráč: Firmino

Brazilský forward je možná tím nejméně nápadným hráčem z hvězdného ofenzivního trojlístku Salah - Firmino - Mané, avšak dost možná také tím nejdůležitějším.

Firmino exceloval.

Firmino si v dosavadních čtyřech kolech na své konto připsal dva góly a dvě asistence. Liverpoolu rozhodující brankou zařídil vítězství 2:1 nad Southamptonem, který doma hodně kousal.

Nejhorší hráč: Adrián

Je to marné, letní posila West Hamu United se sice snaží, ale absence brankářské jedničky Alissona je prostě znát. Adrián místy nepůsobí moc jistě a dělá hrubky.

Adrián je Achillovou patou Liverpoolu.

Chyboval proti Southamptonu a několik nešťastných rozhodnutí udělal v zápase s Arsenalem. Ofenzíva Liverpoolu je natolik silná, že zatím byla vždy schopná vítězství vystřílet.

Nejlepší výkon: Liverpool - Arsenal 3:1

O tomto vítězství Reds jsme se už rozepsali v článku, kde jsme hodnotili srpnové výkony Arsenalu. V tomto utkání prostě Kloppova družina ukázala extratřídu.

Radost v Liverpoolu.

Proti silnému soupeři Liverpool zcela ovládl hru a bavil fanoušky ofenzivními hody. Směrem na branku Arsenalu vyslal 25 střeleckých pokusů, z toho pět mířilo mezi tři tyče.

Nejhorší výkon: Southampton - Liverpool 1:2

Tohle byl zatím pro Liverpool největší oříšek. Southampton hrál doma opravdu velice slušně, na branku Liverpoolu vyslal čtrnáct střeleckých pokusů a byl nebezpečný.

Proti Southamptonu to nebylo ideální.

Liverpool sice po 71 minutách vedl 2:0, brankou v 83. minutě se ovšem Southampton dostal zpátky do hry a utkání bylo ještě napínavé. I Liverpool má tedy na čem pracovat.

Celkové hodnocení: 9/10

Čtyři zápasy, čtyři výhry a první místo v tabulce. Co víc si přát. Liverpool doma porazil Norwich 4:1, pak si poradil se Southamptonem, Arsenalem i Burnley (3:0). Zapracovat trochu musí na defenzivní činnosti.

Zdroj: premierleague.cz, 90min.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.