Hodnocení: Jak si v srpnu vedl Arsenal?

Fotbalisté Arsenalu © foxsports.com

Reprezentační pauza přímo vybízí ke zhodnocení výkonů jednotlivých týmů a jejích hráčů v srpnové části ligy. Jako první si vezmeme na paškál Arsenal. Kdo byl jeho nejlepším hráčem a kdo naopak tím nejhorším?

Nejlepší hráč: Pierre-Emerick Aubameyang

Gabonský útočník je po čtyřech kolech nejlepším střelcem Arsenalu. A jeho góly byly hodně důležité. Proti Newcastlu a Burnley rozhodl o třech bodech pro Gunners, proti Tottenhamu zařídil v 90. minutě remízu.

Aubameyang táhne Arsenal svými góly.

Na Aubameyanga a jeho střelecké výkony bude letos Arsenal znovu hodně spoléhat. A vysoký Gabonec hned ze startu ukazuje, jak je pro tým důležitý. Po právu nejlepší hráč Kanonýrů za srpen.

Nejhorší hráč: David Luiz

Brazilský stoper přišel do Arsenalu těsně před skončením přestupového okna z Chelsea a kolem jeho přestupu bylo poměrně velké haló. Na nový tým si ale zatím zvyká.

Luiz bude muset zabrat.

Luiz měl pozvednout výkony obranné čtveřice, ale to se zatím neděje. Vynechal úvodní zápas proti Newcastlu, v těch dalších už v základní sestavě nechyběl. Bohužel chyboval a nepůsobil zrovna jistým dojmem.

Nejlepší výkon: Arsenal - Tottenham 2:2

Arsenal sice doma jen remizoval, když srovnal až v závěru, i tak to byl ale zatím nejlepší výkon londýnského celku v této sezoně. Gunners zasypali Kohouty 26 střelami.

Proti Tottenhamu hrál Arsenal výborně.

Z toho osm mířilo na branku Huga Llorise, dva míče skončily za jeho zády. Arsenal byl velmi aktivní a měl 55% převahu v držení míče. Tottenham může být za bod hodně rád.

Nejhorší výkon: Liverpool - Arsenal 3:1

Na Anfield Road neměl Arsenal šanci. Svěřenci Jürgena Kloppa byli na zápas perfektně připravení a už po necelé hodině hry vedli 3:0. Za hosty snižoval až v 85. minutě Torreira.

Na Liverpool Kanonýři nestačili.

Na střely navíc Liverpool vyhrál jasně 25:9, byť pouze pět střeleckých pokusů mířilo na bránu. Domácí Liverpool zvítězil i v držení míče, a to v poměru 53:47.

Celkové hodnocení: 7/10

Po výhrách nad Newcastlem (1:0) a Burnley (2:1), remízou se Spurs a prohrou s Reds patří Arsenalu po čtyřech kolech páté místo s jednobodovou ztrátou na třetí Leicester. Zatím tedy poměrně slušné.

Zdroj: premierleague.cz, 90min.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.