Přihlášení
Menu

7 největších vítězství v dějinách Premier League

Hráči United slaví © skysports.com

Poměrem 9:0 zvítězil nedávno Manchester United nad Southamptonem a vyrovnal rekord Premier League. Pojďme si společně připomenout také další památná vítězství anglických klubů.

7. Manchester City - Watford 8:0 (2019)

Toto byl asi nejpovedenější zápas svěřenců Pepeho Guardioly v Premier League. Minimálně v něm nastříleli nejvíce branek a zničili Watford ofenzivní smrští jako z učebnice fotbalu.

Guardiola u Citizens válí.

Společně s nimi vyhráli 8:0 také Newcastle United nad Sheffieldem Wednesday v roce 1999 a Southampton nad Sunderlandem v roce 2014. O dalších dvou vítězstvích 8:0 viz níže.

6. Chelsea - Aston Villa 8:0 (2012)

Stejný husarský kousek jako fotbalistům Manchesteru City se v roce 2012 podařil také hráčům Chelsea, kteří si v tomto poměru poradili s Aston Villou, již roznesli na kopytech.

Hráči Chelsea v zápase s Aston Villou.

Na lavičce Chelsea tehdy seděl Rafael Benítez a zajímavé je, že toto památné vítětství bylo obzvláště speciálním pro Franka Lamparda, který nastoupil ke svému 500. utkání v Premier League.

5. Chelsea - Wigan Athletic 8:0 (2010)

A znovu tu máme Chelsea. Dva roky před porážkou Aston Villy Blues stejným poměrem naložili také Wiganu. Carlo Ancelotti s týmem ve své premiérové sezoně získal titul.

Drogba se raduje z hattricku proti Wiganu.

Hattrickem se blýskl Didier Drogba, dvakrát udeřil Nicolas Anelka. Frank Lampard se prosadil z penalty, gól v tomto duelu dokázali vsítit také Ashley Cole a Salomon Kalou.

4. Tottenham Hotspur - Wigan Athletic 9:1 (2009)

Wigan dostal podobný výprask také o rok dřív v zápase s Tottenhamem. Wigan sice tentokrát dokázal jednou skórovat, avšak inkasoval ještě o jednu branku víc než později proti Chelsea.

Proti Wiganu zářil hlavně Defoe.

Pěti brankami se na destrukci protivníka podílel kanonýr Tottenhamu Jermain Defoe. Ten odehrál vskutku výtečný zápas, na který si jistě bude pamatovat až do své smrti.

3. Manchester United - Ipswich Town 9:0 (1995)

Historicky nejvyšší vítězství v historii Premier League bylo až do roku 2019 a 2021 (viz dále) vousaté, Manchester United jej dosáhl před čtyřiadvaceti lety, když rozstřílel Ipswich Town.

Nejvyšší výhra v dějinách Premier League.

I v tomto utkání se hned pětkrát prosadil jeden a tentýž hráč. Jednalo se o útočníka Andyho Colea, jenž už je dnes po právu řazen mezi legendy Rudých ďáblů.

2. Southampton - Leicester City 0:9 (2019)

Manažer Brendan Rodgers po návratu do Premier League válí. Dnes už bývalý trenér Celtiku Glasgow si s Leicesterem City vede opravdu dobře a tato výhra budiž důkazem.

Vardy a spol. slaví.

Rodgersovi hoši zvítězili nad Southamptonem 9:0, čímž vyrovnali letitý rekord United. Pro Leicester je výsledek o to zajímavější, že Lišky takto zvítězily na hřišti soupeře. Hattrick si připsali Jamie Vardy a Ayoze Pérez.

1. Manchester United - Southampton 9:0 (2021)

Red Devils letos začátkem února rekord svůj a Lišek opět dorovnali, navíc stejně jako v případě drtivé výhry Leicesteru proti nim stál nebohý Southampton, který to pořádně schytal.

Podruhé během dvou let viděli fanoušci Svatých na tabuli hororové skóre 0:9.

Dvě branky vstřelil o poločase střídající Anthony Martial, ostatní střelci si připsali po gólu. Polský zadák Jan Bednarek se navíc postaral i o vlastní branku a v 85. minutě se k tomu nechal i vyloučit. Zápas významně poznamenala červená karta, kterou již ve druhé minutě dostal švýcarský talent Alexandre Jankewitz.

Zdroj: premierleague.cz, 90min.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.