Přihlášení
Menu

6 nejhorších porážek Jürgen Kloppa v Liverpoolu

Jurgen Klopp © talksport.com

I když letos Liverpool působí jako mašina na vítězství, ani Jürgen Klopp není neomylný. Za svého působení u Reds přivedl tým k několika těžkým porážkám. Vybrali jsme šest těch nejhorších z Premier League.

6. Swansea 3:1 Liverpool (1. 5. 2016)

S blížící se odvetou semifinále Evropské ligy, v němž musel Liverpool dohánět jednogólovou ztrátu ze hřiště Villarrealu, dal Klopp přednost mladíkům ze širšího kádru. Pedro Chirivella, Sheyi Ojo, Kevin Stewart či Bradley Smith v tomto ročníků příliš příležitostí nedostávali.

Swansea toho doma dokázala naplno využít a dvěma zásahy André Ayewa a jedním gólem Jacka Corka přehrála Reds 3:1. Jediným střelcem hostí byl Christian Benteke.

Kloppovi tento manévr vyšel pouze částečně. Čtyři dny po porážce od Swansea sice Liverpool porazil Villarreal 3:0 a postoupil do finále, zde však podlehl Seville (1:3).

A v konečném účtování Premier League scházely červeným na sedmou příčku, zajišťující účast alespoň v Evropské lize, pouhé dva body. I kvůli prohře se Swansea se tak v následující sezóně na Anfield žádné poháry nehrály.

Image result for liverpool sevilla final
Liverpool si v sezóně 2016/2017 v Evropě nezahrál.

5. Leicester 3:1 Liverpool (27. 2. 2017)

Vstup do roku 2017 Liverpoolu hrubě nevyšel. Za leden a únor si odnesl bilanci 2 výher, 4 remíz a 6 porážek. Vypadl z obou anglických pohárů a ztratil důležité body v boji o lepší než čtvrtou příčku.

Leicesteru se s titulem v zádech také příliš nedařilo, v tomto zápase ale dal vzpomenout na výkony z mistrovské sezóny. Po vyhazovu trenéra Ranieriho se zápas povedl Danielu Drinkwaterovi a především dvougólovému Jamie Vardymu. Za Liverpool na konečných 1:3 jen kosmeticky upravoval Coutinho.

4. Watford 3:0 Liverpool (20. 12. 2015)

Těžké období na přelomu roku zažil Klopp i v letech 2014 a 2015. Porážky od Newcastlu, West Hamu, a především Watfordu připravily Liverpool o důležité body, které na konci sezóny znatelně chyběly.

Watford byl v tomto zápase jasně lepší, potvrdil svoji formu a dokázal Liverpool porazit po dlouhých dvaceti letech. Svojí premiérovou trefou v Premier League načal gólový účet zápasu už ve 3. minutě Nathan Aké. Výrazně tomu pomohl chybující brankář hostí Ádam Bogdán, který zaskakoval za tehdejší jedničku Mignoleta.

V 15. a 85. minutě pak přidal dva góly Ighalo a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

3. Watford 3:0 Liverpool (29. 2. 2020)

Déjà vu. Na konci února se definitivně rozplynul sen o tom, že by Liverpool prošel celou ligovou sezónou bez porážky. Dva góly Ismaila Sarra a jedna trefa Troye Deeneyho rozhodly o konci nejdelší ligové série bez porážky (44) i nejdelší šňůry vítězných zápasů (18).

Liverpool měl namále i v několika předchozích zápasech, spoustu jich dokázal zvrátit až v závěrečných minutách. Zdálo se tak, že porážka je jen otázkou času. Zisk ligového titulu však pro Reds ohrožený není, i po tomto zápase měl v čele náskok na druhé Citizens více než 20 bodů.

Image result for liverpool lost watford
Salah si s Liverpoolem sezónu bez porážky neužije.

2. Tottenham 4:1 Liverpool (22. 10. 2017)

Ve Wembley, tehdejším náhradním domově Spurs, byl na hřišti jediný tým. Naplno se zde projevily liverpoolské problémy v defenzivě, čehož využil dvěma zásahy Harry Kane. Měl tehdy období, kdy během 13 utkání (i za národní tým) vstřelil 17 branek. Přesto byly jeho góly trochu překvapivé, ve Wembley se dokázal trefit až na 29. pokus. V 28 předešlých utkáních vyšel střelecky naprázdno.

Velkými chybami se pod první dva góly domácích (ve 4. a 12. minutě) podepsal Dejan Lovren, s kterým došla Kloppovi trpělivost ve 31. minutě. Ani snížení Salaha ani stažení hry na tři obránce však Reds nepomohlo a tento zápas jen podtrhl nepovedený start do sezóny. Ten Liverpool dokázal napravit, a nakonec skončil čtvrtý, pouhé dva body za svým soupeřem z tohoto střetnutí.

Image result for dejan lovren vs tottenham
Lovrena už v prvním poločase střídal Oxlade Chamberlain.

1. Manchester City 5:0 Liverpool (9. 9. 2017)

Drtivé vítězství Manchesteru jako by předpovědělo, v jakém duchu se ponese celá sezóna pozdějšího mistra. Klíčovým okamžikem zápasu byla červená karta Sadia Maného v 37. minutě. Úvod utkání totiž nijak nenaznačoval, že by si z něj hosté měli odnést debakl. Liverpool byl lepší a první branka Aguera vzešla z první vážnější akce domácích.

Poté však Mané zvedl karatistickým způsobem svoji kopačku až do Edersonova obličeje, pakoval se ze hřiště a od té doby byla dominance Citizens jasná. Postupně se dvakrát trefili Gabriel Jesus a Leroy Sané a o vítězi nebylo pochyb. Poslední dvě zmíněné porážky jasně dokazují, jakou proměnou prošla obrana Reds po příchodu Virgila van Dijka.

Zdroj: 90min.com, premierleague.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.