Přihlášení
Menu

5 zápasů, kdy se hráči prosadili proti ex-zaměstnavatelům

Frank Lampard © skysports.com

Žádné jásání, žádná veliká radost. Takový byl návrat Franka Lamparda do Anglie. Nevrátil se však na Stamford Bridge. Naopak svému bývalému klubu vstřelil gól.

Cristiano Ronaldo, Manchester United – Real Madrid 1:2 (5. 3. 2013)

Po dobrém představení na Bernabeu, odkud si v prvním zápase osmifinále Ligy mistrů odvezli nadějnou remízu 1:1, vyhlíželi United postup. Real Madrid, a především Cristiano Ronaldo ale měli opačný názor, a i když si těsně po poločasové přestávce vstřelil Sergio Ramos vlastní gól, povedlo se Bílému baletu utkání otočit. Pomohla tomu i červená karta Naniho v 57. minutě, od té doby se Rudí ďáblové k ničemu nedostali.

Nejprve se krásně z třiadvaceti metrů trefil Modrič, poté již přišla Ronaldova chvíle. V 69. minutě proměnil svoji několikátou šanci v zápase, když do sítě doklepl Higuaínův centr. Z úcty ke svému bývalému klubu branku neslavil. Stopku Realu tehdy vystavil až v semifinále Dortmund.

Výsledek obrázku pro ronaldo celebration
Je známé, že si Ronaldo umí oslavy svých branek pořádně užít (viz obrázek), proti svému bývalému týmu se ale tentokrát krotil.

Emanuel Adebayor, Manchester City – Arsenal 4:2 (12. 9. 2009)

Pokud se budeme bavit o kontroverzních a extravagantních oslavách, Emanuel Adebayor je kandidátem číslo 1. Ve svém prvním utkání po přestupu k Citizens ukázal, jak moc že mu na Arsenalu záleželo tím, že po vstřeleném gólu přeběhl celé hřiště a radoval se přímo pod sektorem hostujících příznivců.

Pozitivní pro Arsenal v tomto zápase tak mohl být snad pouze návrat Tomáše Rosického, který nastoupil po několika měsících. A dokonce se hned zapsal mezi střelce.

Robin van Persie, Manchester United – Arsenal 1:0 (10. 11. 2013)

A máme tu další položku z kategorie: Výprodej Arsenalu. Robin van Persie se proti svému bývalému zaměstnavateli, kde dlouho platil za nedotknutelného útočníka, trefil již dvakrát před tímto duelem. Oba tyto góly oslavil velmi střídmě.

Nutno podotknout, že vztah fanoušků Gunners nebyl v té době k Nizozemci nikterak vlídný, a možná i to přispělo k tomu, co se tehdy v listopadu stalo. Možná, že už van Persieho nebavilo to, že mu fanoušci nemohli odpustit přestup na Old Trafford, a tak poté, co jedinou brankou rozhodl utkání, užil si náležitě i její oslavu.

Frank Lampard, Manchester City – Chelsea 1:1 (21. 9. 2014)

Když se Frank Lampard, jedna z největších ikon Chelsea v její historii, v roce 2014 loučil se Stamford Bridge a stěhoval se do New Yorku, nikdo neočekával, že ho ještě uvidí na trávnících Premier League. Neočekávané se však stalo skutkem, Lampard se vrátil, ne však „domů", ale do kádru úřadujících šampionů z Manchesteru City.

A muselo tak přijít nevyhnutelné. Souboj se svými bývalými spoluhráči. Los tomu chtěl, aby se tato pikantnost odehrála již v pátém kole. Lampard přišel na hřiště v 78. minutě jako poslední možnost domácího trenéra Pellegriniho.

Navzdory tomu, že dříve prohlásil, že proti Chelsea nebude chtít hrát, stal se hlavním hrdinou tohoto střetnutí. V 85. minutě využil skulinky v defenzivě Blues, krkolomně překonal Curtoise a bylo hotovo. Po gólu se omluvil hráčům i fanouškům Chelsea. Ti však nakonec měli na konci sezóny větší důvod k radosti, ze zisku mistrovského titulu se radovali oni, právě před druhým City.

Danny Welbeck, Manchester United – Arsenal 1:2 (9. 3. 2015)

V létě 2014 se stal odchovanec United pro svůj tým nepotřebný, a aby udělal místo pro nově příchozí dvojici Di Maria, Falcao, Old Trafford opustil. Když se sem poprvé vrátil, bylo to již v dresu Arsenalu při příležitosti čtvrtfinále FA Cupu.

Ve vyhroceném střetnutí nastoupil od začátku, v 61. minutě rozřízl dlouho trvající nerozhodný stav a rozhodl tak o vyřazení Rudých ďáblů. S Arsenalem pak na konci května celou soutěž vyhrál, byť do finálového zápasu, který rozhodl o obhajobě trofeje pro Arsenal, nezasáhl.

Výsledek obrázku pro welbeck celebration vs united
I Danny Welbeck si oslavu gólu proti svému klubu, který s ním už přestal počítat, pořádně užil.

Zdroj: 90min.com, premierleague.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.