Přihlášení
Menu

TOP momenty 8. kola Premier League

Fotbalisté Manchesteru United © Moneycontrol

United předvedli velkolepý obrat proti Newcastlu a José Mourinho může být o něco klidnější. Arsenalu dál šlape útok, odnesl to Fulham. Osmé kolo zároveň vyrovnalo čelo tabulky, když Citizens remizovali na Anfieldu.

Mourinho byl nad propastí. Pomocnou ruku mu podali Sánchez a Pogba

Manchester United potřeboval na domácí půdě proti Newcastlu nutně zvítězit. Nutnost to byla zejména pro Josého Mourinha. Jenomže po deseti minutách prohrávali Red Devils 0:2. S týmem, který v této sezóně Premier League ještě ani jednou nevyhrál, a dokonce ani jednou si ještě neužil vedení. Mnozí už počítali s koncem portugalského kormidelníka United. Ještě na začátku 70. minuty stále domácí prohrávali o 2 branky. Pak se ale z přímého kopu trefil Juan Mata.

pogbaPogba předvedl o víkendu fantastický výkon.

O šest minut později srovnal Anthony Martial. Asistenci si nezištnou patičkou připsal Paul Pogba. Francouzský záložník odehrál parádní zápas. Server WhoScored.com jej zvolil Hráčem zápasu.Byl vynikající. Neúnavně bojoval a strhl celý tým. Ukázal, že mu José Mourinho zřejmě není úplně lhostejný. Dokonalý obrat pak v 90. minutě dovršil střídající Alexis Sánchez, který se prosadil hlavou po centru Ashleyho Younga. Chilský útočník se tak výrazně přičinil o spasení Josého Mourinha. Pro Alexise Sáncheze to byl od začátku sezóny 2016/2017 už třetí vítězný gól v 90. a pozdější minutě.

A ještě jedna zajímavá informace. José Mourinho má vyšší procentuální úspěšnost výher, než měl sir Alex Ferguson. Skotská legenda samozřejmě panovala na Old Trafford podstatně déle. Ale zkuste si tipnout, kdy tuto statistiku Special One použije na některé ze svých tiskových konferencí…

mourinhoMourinho je překvapivě lepší než Ferguson.

Eden Hazard pokračuje v nastoleném tempu. Je lepší než celý Southampton

Od serveru WhoScored.com obdržel známku 9.1. Z celé Premier League dostal v tomto kole lepší hodnocení jen King z Bournemouthu. Eden Hazard znovu předvedl famózní výkon. Byl ústřední postavou Chelsea při výhře 0:3 na půdě Southamptonu. Jeden gól sám vstřelil na další přihrál. Po osmi kolech má na kontě 7 vstřelených gólů a 3 asistence. Je nejlepší střelec ligy. Připsal si více přesných tref než celé mužstvo Saints dohromady.

hazardHazard dal více gólů než celý Southampton.

Na 0:3 v závěru zvyšoval Álvaro Morata. Právě u jeho gólu asistoval Eden Hazard. Španělský útočník zakončil akci, které předcházelo 31 přihrávek hráčů Blues. To je rekord začínající sezóny 2018/2019.

Mahrez selhal při penaltě a Citizens Anfield nevyloupili

Jasným tahákem 8. kola byl souboj prvního Manchesteru City na půdě druhého Liverpoolu. Takřka za celý zápas se diváci na Anfieldu nedočkali pořádné velké šance. Vždyť ve statistikách střel na branku svítilo u obou celků číslo 2. Nikdo z ofenzivních hvězd se nedokázal prosadit. Zápas mohl rozhodnout Riyad Mahrez, který trochu překvapivě nastoupil v základní sestavě.

V 85. minutě fauloval Virgil van Dijk v šestnáctce Leroye Saného. Pískala se penalta. Míč si chtěl postavit Gabriel Jesus, který byl v tu chvíli na hřišti 20 minut.Jenomže nakonec se balónu chopil Riyad Mahrez a Jesus jen zklamaně odkráčel. Jenomže branku Alissona Beckera přestřelil. Překvapení? Ani ne. Vždyť alžírský reprezentant selhal hned 5x z posledních 8 pokutových kopů, které v Premier League kopal.

mahrezMahrez opět nedal penaltu.

Po bezgólové remíze se tabulka na čele nesmírně vyrovnala. První tři celky – Manchester City, Chelsea a Liverpool – se všechny sešly na 20 bodech.

Arsenal předvedl další galapředstavení

Gunners zvládli londýnské derby na půdě nováčka z Fulhamu na jedničku. Arsenal zvítězil 1:5. Alexandre Lacazette skóroval dvakrát. Stejnou měrou přispěl i Pierre-Emerick Aubameyang. Jeden gól dal i Aaron Ramsey. Ten dal gól po 39 vteřinách na hřišti.Byl to nejrychlejší gól od střídajícího hráče od roku 2007, kdy se Nicklas Bendtner prosadil v prosinci 2007 po 35 sekundách.

Kanonýři po dvou úvodních prohrách vyhrál v lize už šestkrát za sebou. Stoupá tabulkou nadále vzhůru. Je už čtvrtý. Posunul se výše díky tomu, že má lepší skóre než pátý Tottenham. Na vedoucí Manchester City ztrácí jen 2 body.

aubaAubameyang i Lacazette se dvakrát prosadili.

Sigurdsson druhým padesátigólovým Islanďanem

Everton hrál v osmém kole na půdě Leicesteru. Do vedení poslal Toffees v sedmé minutě Richarlison, hrající i po přestupu z Watfordu v úžasné formě. Jenomže ve 40. minutě srovnal Ricardo Pereira. Rozhodnutí padlo v 77. minutě. Hrdinou se stal Gylfi Sigurdsson. Ten se také výrazně zapsal do statistik i dalším počinem. Pro Sigurdssona to byl 50. gól v Premier League. Před ním to z Islanďanů dokázal pouze legendární Eidur Gudjohnsen. Ten dal v nejvyšší anglické soutěži 55 branek. Sigurdsson by jej mohl brzy překonat, pokud bude pokračovat v nastoleném tempu.

gylfi
Sigurdsson už dal v Premier League 50 gólů.

Zdroj: premierleague.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA TOP 5

Torreira se Arsenalu vyplácí. Parádními nůžkami rozhodl utkání s Huddersfieldem

Frustrovaný Gabriel Jesus a Mahrezova penalta, která možná ještě teď letí vesmírem