Přihlášení
Menu

TOP momenty 25. kola Premier League

Agüero zničil Arsenal hattrickem © premierleague.com

Liverpool znovu ztratil a Citizens jsou za ním už jen o 3 body. Třetí Tottenham spasil v závěru Heung-Min Son. Na čtvrtou pozici se vrátila Chelsea, za kterou se poprvé prosadil Gonzalo Higuaín. Ale hrdinou kola byl Sergio Agüero, jenž zničil Arsenal hattrickem.

Vynikající Son vystřelil Tottenhamu 3 body

Čtyřiadvacáté kolo Premier League otevřel duel Tottenhamu s Newcastlem. Spurs nakonec potvrdili roli favorita. Po celý zápas měli velkou převahu, ale Magpies také dokázali zahrozit a vypracovali si velké šance.

Kohouti se dlouhou dobu také ne a ne prosadit. Až v 83. minutě vstřelil jediný gól utkání Heung-Min Son. Pod inkasovanou branku se výrazně podepsal slovenský gólman Martin Dúbravka. „Sonny" nevyslal na jeho svatyni zrovna nechytatelný projektil.

son
Son je vynikající

Domácí korejský miláček jen potvrdil svou úžasnou formu z posledních týdnů. Za posledních 14 zápasů vstřelil 10 gólů a k tomu přidal 6 asistencí. Je aktuálně hlavním tahounem Tottenhamu, který možná ještě bude chtít dokonce promluvit do boje o titul.

Crouch už nastoupil a zařídil penaltu

Burnley hostilo zvedající se Southampton. Saints šli do vedení v 55. minutě, kdy se gólově prosadil Redmond. Ten má pod novým koučem Hasenhuttlem velkou formu. Už dal tři góly a přidal dvě asistence.

Ovšem za domácí Clarets v 76. minutě poprvé nastoupila nejnovější posila – legendární a velezkušený Peter Crouch. Ten byl v nastaveném čase u rozhodující situace. Jeho hlavička trefila zdviženou ruku Stephense a byl nařízen pokutový kop. Ten proměnil Barnes a srovnal na konečných 1:1.

Crouch
Takto Crouch zařídil penaltu

Chelsea rozstřílela Terriers, Higuaín si otevřel střelecký účet, zaskvěl se i Hazard

Blues odčinili debakl 4:0 z minulého kola na půdě Bournemouthu. Beznadějně poslední Huddersfield k tomu byl ideálním soupeřem. Chelsea svého soupeře zašlapala do země.

Tým Maurizia Sarriho zahrál velmi dobře. Své premiérové dva góly vP remier League si připsal Gonzalo Higuaín. Stal se prvním hráčem Chelsea od roku 2000, který při svém ligovém debutu vstřelil 2 góly (v roce 200 to dokázal Mario Stanič). Skvěle si rozuměl s Edenem Hazardem, dalším dvougólovým střelcem.

ddxdxHiguaín a Hazard řídili výhru Chelsea

Belgická hvězdasi navíc vysloužila od statistického serveru WhoScored.com absolutní hodnocení (10.). Výborný zápas odehrál i N´Golo Kanté, autor dvou gólových asistencí. Pátý gól přidal David Luiz, jenž dal zapomenout na své hrůzostrašné vystoupení z Bournemouthu. Chelsea nadělila Huddersfieldu „rukavici".

Wolves jsou v laufu a znovu dali alespoň 3 góly

Vynikající formu potvrdil Wolverhampton. Na půdě Evertonu zvítězil 1:3. Drží sedmou pozici za suverénní TOP 6. Za hosty se nejprve už v7 . minutě prosadil z penalty Neves. Pak sice srovnal Gomes, ale góly Jiméneze a Dendonckera strhly vítězství na stranu Vlků. Ti potřetí v řadě vyhráli a také nastříleli 3 a více gólů. Podařilo se jim to poprvé od roku 1980. Pro Toffees je čtvrtá prohra z posledních 6 kol.

jbWolves jsou ve formě

Milivojevič jako penaltová jistota a Eagles unikají

Crystal Palace hrál velmi důležitý zápas proti Fulhamu. Šlo o zásadní body v boji o záchranu. Duel lépe zvládli domácí Orli. Ti šli do vedení ve 25. minutě po proměněné Milivojevičově penaltě. Pro tohoto srbského záložníka to už byl šestý gól z pokutového kopu v této sezóně. Od svého debutu v dresu Eagles už nashromáždil 19 tref. Nikdo jich nemá v klubu více.

ssdMilivojevič znovu proměnil penaltu

Pojistka na 2:0 přišla v závěru, když už byl na hřišti Michy Batshuayi. Ten předvedl výbornou individuální akci v šestnáctce Fulhamu, dobře vystřelil, jeho ránu gólman Rico vyrazil ke Schluppovi, který poslal míč do sítě.

Cardiff má nejrychlejší gól druhého poločasu

Hodně rychlé vystřízlivění čekalo v 25. kole na Bournemouth. Ten ve středu rozebral Chelsea 4:0, jenomže v sobotu prohrál na půdě osmnáctého Cardiffu 2:0.V páté minutě Reid poslal svůj tým do vedení, když proměnil penaltu. Stejný hráč mířil přesně v 15. sekundě druhého poločasu, po přihrávce Gunnarssona. Byl to nejrychlejší gól druhé půle v této sezóně Premier League.

reidReid skóruje už v 15. vteřině druhé půle

Domácí Cardiff sice zůstává osmnáctý, tedy na poslední sestupové pozici, ale na sedmnácté Burnley, šestnáctý Southampton a patnáctý Newcastle už ztrácí pouhé dva body.V příštím kole hraje právě se Saints.

Rashford oslavil svůj stý zápas v PL vítězným gólem

Ole Gunnar Solskjaer na lavičce Manchesteru United stále nepoznal pocit prohry. V Leicesteru zvítězil 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil Marcus Rashford po vynikající přihrávce Paula Pogby už v deváté minutě.

Anglický mladík tak nejlepším způsobem oslavil svůj stý start v Premier League. Připsal si jej v 21 letech a 95 dnech. Pouze Ryan Giggs to dokázal v dresu United v nižším věku (21 letech a 74 dnech).

pogba
Zlepšení Pogby a Rashforda

Manchester United se posunul na pátou pozici před Arsenal. Na čtvrtou Chelsea aktuálně ztrácí pouhé dva body. Ta navíc hraje v příštím kole na půdě Manchesteru City. Do Red Devils míří na hřiště předposledního Fulhamu.

Sergio Agüero sestřelil Arsenal hattrickem

Ukázalo se, že Arsenal zkrátka neumí vyhrávat na půdě soupeřů z TOP 6. Naposledy se mu to povedlo v polovině ledna 2015, kdy zvítězil na Etihad Stadium 0:2. Od té doby dvakrát nevyhrál a v neděli tuto černou sérii prodloužil.Manchester City šel do vedení už po 48 sekundách. Znovu se bleskově trefil Sergio Agüero. V minulém kole mu stačila polovina tohoto času.

aguero
Znovu bleskový zásah Aguera

Pak sice srovnal Laurent Koscielny, ale argentinský ostrostřelec ještě dvakrát udeřil a zaznamenal už svůj desátý hattrick v Premier League. I když třetí gól nejspíš dosáhl levou rukou. Více hattricků v historii Premier League nastřílel pouze legendární Alan Shearer (11). Navíc, proti týmům z TOP 6 dal Agüero už 40 gólů.

Skvělý zápas odehrál i Raheem Sterling, který se blýskl dvěma gólovými asistencemi. Unai Emery ani na dvanáctý pokus Pepa Guardiolu neporazil. Citizens vyhráli 3:1 a drží se Liverpoolu. Díky jeho ztrátě s West Hamem se mu přiblížili na tři body. To Arsenal velmi rychle vypadl z TOP 4 a klesl na šestou pozici.

aguero
Pro Argentince to byl desátý hattrick v PL

Liverpool dal gól po ofsajdu, i tak podruhé v řadě ztratil

Reds věděli, že se jim Manchester City po neděli přiblížil na dva body, a pokud chtěl být před City znovu o pět bodů, potřeboval vyhrát na hřišti West Hamu. Reds šli do vedení po 22 minutách, kdy se trefil Sadio Mané. Tomu přihrával James Milner, který byl ovšem v době Lallanovy přihrávky v ofsajdovém postavení. Gól tak platit neměl. Za 6 minut nedůslednost v defenzivě Liverpoolu potrestal Antonio a bylo to 1:1.

milner
Milnerovo ofsajdové postavení před gólem Maného

Další gól už diváci na Olympijském stadionu neviděli. Liverpool tak podruhé v řadě ztratil body za remízu 1:1. Manchester City se mu přiblížil na tři body. Klub z Anfieldu si připsal už pátou remízu v této sezóně. Boj o titul se znovu zamotává. Třetí Tottenham ztrácí na vedoucí celek jen 5 bodů.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.