Přihlášení
Menu

TOP momenty 21. kola Premier League

Citizens zdolali Reds © premierleague.com

Citizens jsou po 21. kole zpět ve hře o titul, jelikož ukončili neporazitelnost Liverpoolu a ztrácí na něj uz jen 4 body. Chelsea ztratila body v Southamptonu. Ole Gunnar Solskjaer vyrovnal legendárního Busbyho.

Vardy zařídil Leicesteru podruhé v řadě venkovní výhru

Hned 1. ledna odstartovalo 21. kolo Premier League. Odpálil ho souboj Evertonu s Leicesterem. Ukázalo se, že Toffees rozhodně nejsou v dobré formě. Z posledních 10 kol vyhráli pouze jednou.

Foxes stačila jediná trefa na zisk 3 bodů. Zařídil ji Jamie Vardy. Anglický útočník vystřelil Leicesteru tři venkovní body podruhé v řadě. Dva dny před Štědrým dnem díky němu Lišky vyhrály 0:1 na půdě Chelsea. Leicester se posunul na sedmou příčku.

vardyJamie Vardy je pro Foxes stále nesmírně důležitý.

Arsenal s přehledem zvládl derby, Saka první hráčem ročníku 2001 v Premier League

Na Gunners čekalo městské derby proti předposlednímu Fulhamu. Žádné překvapení se nekonalo. Kanonýři vyhráli 4:1, když se za domácí trefili Xhaka, Lacazette, Ramsey a Aubameyang. Za hosty pak Kamara.

Aaron Ramsey se stal desátým střídajícím hráčem Arsenalu, který v této sezóně skóroval. Žádný jiný tým na tom není lépe. Pierre-Emerick Aubameyang svým 14. gólem už vyrovnal nejlepšího střelce Arsenalu za celou loňskou sezónu.

aswsRamsey je už 10. střídajícím hráčem Gunners, který skóroval.

V 83. minutě nastoupil v domácím dresu Bukayo Saka. Ten se tak stal prvním hráčem narozeným v roce 2001, který nastoupil v Premier League.Osmnáctiny dovrší až pátého září.

sa
Bukayo Saka přepisoval historii.

Raketový start Tottenhamu, dalekonosný Eriksen

Hráči Spurs na hřišti Cardiffu na nic nečekali a do svého soupeře se zakousli od úvodních okamžiků. Ve třetí minutě se prosadil Harry Kane, ve dvanácté navýšil náskok Christian Eriksen a zkázu domácích dokonal ve dvacáté šesté minutě Son. Výsledkem 0:3 utkání skončilo.

kane
Harry Kane se prosadil proti všem 28 týmům, proti kterým v PL nastoupil.

Harry Kane se gólově prosadil proti všem 28 týmům, proti kterým v Premier League nastoupil.Vskutku unikátní počin. Christian Eriksen dal už svou 19. branku z prostoru mimo šestnáctku. Od roku 2013 nikdo jiný nesázel takový počet gólů zdálky. Také už má 100 „kanadských bodů". V Premier League dal 45 gólů a k tomu přidal 55 asistencí.

eriEriksenova čísla

Čtyři góly během 6 minut, 6 gólů za poločas

Velkou přestřelku viděli diváci v Bournemouthu, kam dorazil Watford. Během prvního poločasu padlo 6 branek. Za jeden poločas padlo více gólů naposledy v roce 2015 (Southampton 6:1 Aston Villa). Hornets vedli 0:2 po dvou gólech Deeneyho. Jenomže pak Cherries srovnali zásluhou Akého a Wilsona. Poté měl znovu navrch Watford, když se trefil Sema, ale ještě před přestávkou srovnal Fraser.

Od 34. do 40. minuty tak padly 4 góly. Opravdu se bylo na co dívat. Ve druhé půli už se ale nikdo gólově neprosadil. Zápas tak skončil remízou 3:3.

go
Góly v Bournemouthu padaly ve zběsilém tempu.

Gunn při svém debutu vychytal Chelsea

Chelsea ztratila body na půdě Southamptonu. Sice měla značnou převahu, ale gólově ji vyjádřit nedokázala. Významný podíl na tom měl strážce svatyně Saints. Angus Gunn přitom zažil svůj debut v Premier League. Ve 22 letech a 346 dnech se stal od roku 2012 nejmladším gólmanem v Premier League, který při své premiéře vychytal čisté konto. Připsal si 6 zákroků. Mimo jiné kryl dvě velké příležitosti Edena Hazarda.

gunnGólman Gunn prožil snový debut.

Huddersfield se propadá do sestupových hlubin

Další veledůležitý záchranářský souboj čekal v 21. kole na poslední Huddersfield. Ten v minulém kole nezvládl zápas s Fulhamem. A nevyšlo mu to ani tentokrát doma proti Burnley. Prohrál 1:2, i když vedl 1:0.

Huddersfield tak prohrál už poosmé vřadě. Na první nesestupovou pozici ztrácí nyní 8 bodů a nad tímto klubem se začínají kupit černá sestupová mračna. Matěj Vydra zůstal po celý zápas pouze na lavičce náhradníků.

Dva slepené góly, a to hned dvakrát. Nasri ještě nenastoupil

West Ham přivítal Brighton a na lavičce Hammers už seděla nová akvizice – Samir Nasri. Nakonec ale do zápasu nezasáhl. Diváci na Olympijském stadionu v prvním poločase gól neviděli. Ovšem ve druhém se dočkali. Brighton vedl 0:2, když se během 125 sekund trefili Stephen a Duffy. To bylo v rozmezí 56. až 58. minuty.

Ale slepenými góly odpověděl i West Ham o 10 minut později. Dvakrát mířil přesně Arnautovič. Dokázal to během 131 vteřin.

Zaha zařídil už osmou penaltu a Eagles loupili u Wolves

Wolverhampton v minulém kole vyhrál ve Wembley sTottenhamem, ale tyto body doma nepotvrdil. S Crystal Palace prohrál 0:2. Utkání se rozhodovalo až v samotném závěru. V 83. minutě poslal hosty do vedení svýmprvním gólem v této sezóně Ayew. Pojistku pak v 95. minutě přidal z penalty Milivojevič. Pokutový kop „zařídil" Wilfried Zaha. Podařilo se mu to už poosmé v tomto ročníku, nikdo nezvládl víc.

zahaZaha přinesl Crystal Palace už 8. penaltu.

Solskjaer vyrovnal legendárního Busbyho, Lukaku skóroval prvním dotekem

Manchester United zvítězil na půdě Newcastlu 0:2. Do vedení jej poslal po chybě Martina Dúbravky v 64. minutě střídající Romelu Lukaku. Ten skóroval svým prvním dotekem s míčem na hřišti. Vyšlo i druhé střídání, když Alexis Sánchez v závěru předložil míč zcela volnému Marcusi Rashfordovi.

lukChyba Dúbravky, první dotek Lukakua a gól.

Dočasný trenér Ole Gunnar Solskjaer tak přivedl Manchester United ke čtvrté výhře v řadě. Stal se teprve druhým lodivodem Red Devils, který vyhrál v úvodních čtyřech utkáních. Před ním to zvládl jen legendární Matt Busby v ročníku 1946/1947. Po sedmi kolech udrželi hosté čisté konto. Na čtvrtou Chelsea ztrácí United 6 bodů.

ogs
Solskjaer vyrovnal Busbyho.

Citizens se vrací do boje o titul. Ukončili neporazitelnost Reds a Guardiola má 100. výhru

Souboj těch nejlepších. Na Etihad Stadium dorazil vedoucí neporažený Liverpool. Jenomže už i Reds poznali hořkost porážky. Manchester City zvítězil 2:1. Sergio Agüero poslal v prvním poločase Citizens do vedení. Byl to jeho 250. ligový gól v kariéře.

sffsa
Takový kousek byl Liverpool od skórování.

Přitom do vedení mohli jít hosté, když John Stones vykopával míč z brankové čáry. Balón nepřešel brankovou čáru o 12 milimetrů. Krátce předtím trefil Mané tyč. V 64. minutě srovnal Roberto Firmino, ale rozhodnutí padlo v 72. minutě z kopačky Leroye Saného.

ague
Aguero už má na kontě 250 ligových gólů.

Liverpool tak poprvé prohrál a také poprvé inkasoval v jednom ligovém zápase více než jeden gól. Manchester City se přiblížil na čtyři body a zpět ve hře.

Pro Pepa Guardiolu to bylo sté vítězství na lavičce City. V klubu je přitom třetí sezónu.