Přihlášení
Menu

TOP momenty 14. kola Premier League

Aubameyang dominoval © thenational.ae

Čtrnácté kolo bylo ve znamení městských derby a ani v jednom z nedělních tří se nezrodila remíza. Chelsea zdolala Fulham, Arsenal přehrál Tottenham a Liverpool v samotném závěru rozhodl duel s Evertonem. Manchester United opět ztratil.

Cardiff vyhrál podruhé v řadě doma

Jediný velšský zástupce v Premier League hostil v páteční předehrávce Wolverhampton. Hosté vedli od 18. minuty po gólu Dohertyho, ale ve druhém poločase předvedli Bluebirds obrat. Nejprve srovnal Gunnarsson a v 77. minutě rozhodl Hoilett. Díky třem získaným bodům se Cardiff posunul mimo sestupové příčky. Je šestnáctý. Poprvé od sezóny 1961/1962 vyhrál v nejvyšší soutěži dvakrát vřadě doma. To Vlci získali za posledních 6 kol jediný boda klesají tabulkou. Už jsou dvanáctí.

Crystal Palace pálil ostošest

Eagles přivítali v sobotním utkání trápící se Burnley, které už šest kol čekalo na vítězství. A nedočkalo se jej ani proti Crystal Palace. Do vedení šli domácí v 16. minutě po trefě McArthura. V 77. minutě pak pečetil výhru Townsend. Vítězství domácích bylo zcela zasloužené.

To dokládaly i veškeré důležité statistiky. Crystal Palace vyslal celkem 29 střel. Na tak vysoké číslo v kolonce střel dosáhl poprvé od sezóny 2003/2004. Eagles vyhráli poprvé od poloviny září. Burnley je už předposlední a pokračuje ve špatné formě. Příště navíc doma hostí Liverpool.

crCrystal Palace vystřelil devětadvacetkrát.

Nejrychlejší gól sezóny, ale prohra

Huddersfield v sobotu poměřil síly s Brightonem. Domácí měli výborný start do utkání. Mathias Jorgensen se trefil už v 55. vteřině. Byl to nejrychlejší gól této sezóny Premier League. Rychleji padl gól naposledy 31. ledna letošního roku (Eriksen proti United v 11. sekundě). Jenomže Huddersfieldu tento zásah body nakonec nepřinesl.

dsvdNejrychlejší gól sezóny body nepřinesl.

Ve 32. minutě byl vyloučen Mounie. V nastavení první půle srovnal Duffy. A v 69. minutě pak naklonil skóre n stranu hostů Andone. Pro rumunskou letní posilu z La Coruni to byl premiérový gól v anglické nejvyšší soutěži. Terriers na to už nedokázali zareagovat. Domácí trenér David Wagner byl po utkání hodně nazlobený na hlavního sudího Michaela Olivera. Podle něj dělal se svými kolegy velké chyby, včetně vyloučení Mounieho.

Vardy je penaltový specialista

Leicester se utkal s Watfordem a dokázal jej porazit. V 12. minutě šel do vedení po proměněné penaltě Jamieho Vardyho. Pro anglického útočníka to byl od sezóny 2014/2015 už 14. proměněný pokutový kop. Nikdo z hráčů Premier League za tu dobu nezvládl více penalt. O 9 minutě později se prosadil i Maddison. Ani jedna ze střel Watfordu nemířila mezi tři tyče. Foxes přeskočili Hornets a jsou už osmí. V samotném závěru byl ještě vyloučen hostující Capoue.

Maddison s Vardym rozhodli o výhře Leicesteru.

Ani Cherries nezastavili Manchester City, Sané zářil

Manchester City zdolává jednu překážku za druhou. A prozatím opravdu ladným krokem, spíše skokem. Na Etihad Stadium dorazil Bournemouth, ale body si podle očekávání neodvezl. Citizens šli do vedení po brance Bernarda Silvy.

Pak sice srovnal Wilson, ale druhý poločas byl v režii domácích. V 57. minutě skóroval Raheem Sterling, pro něhož to byl už osmý gól sezóny. Bylo očividné, že Pep Guardiola si připíše svou 400. výhru v trenérské kariéře.

pepGuardiola už má 400 výher.

Na konečných 3:1 upravil Gündogan. Tomu nahrával Leroy Sané. Pro německého reprezentanta to byla 20. gólová asistence od začátku minulé sezóny. Žádný jiný hráč Premier League za danou dobu nevyprodukoval více asistencí. Na čele si Citizens stále drží dvoubodový náskok na Reds.

saneSané hraje výborně.

Newcastle nezvládl duel s Hammers

Za poslední 4 kola získali Magpies 10 bodů. Měli za sebou šňůru tří výher vřadě a na West Ham byli pořádně nažhaveni. Navíc Kladiváři minulý týden schytali debakl 0:4 od Manchesteru City. Jenomže každý zápas je zkrátka jiný. Teprve potřetí v této sezóně nastoupil v základní sestavě Javier Hernández.

Chicharito se ale za danou důvěru odvděčil dokonale. Vstřelil dva góly a rozhodl o třech bodech pro Hammers. V nastavení pak upravil konečné skóre na 0:3 Anderson. Pro tohoto Brazilce to byl čtvrtý gól v posledních čtyřech ligových zápasech. Přitom v předchozích 10 utkáních dal jediný.

chichaChicharito pálil ostrými.

Manchester United prožil další zklamání

Hrůzostrašný byl vstup Manchesteru United do duelu v Southamptonu. Ve 20. minutě prohrával už 2:0 po brankách Armstronga a Soarese. Ještě do poločasu sice Red Devils srovnali krok zásluhou Lukakua a Herrery. Oběma nahrával Marcus Rashford. Jenomže na dokonalý obrat už se nezmohli. Saints svého slavnějšího soupeře přestříleli 16:11.

Manchester United má především problémy s obranou. V současnosti v ní zaskakuje Matic.

Southampton čeká na vítězství už 10 kol a je třetí od konce. Manchester United je sedmý a jeho ztráta narůstá a narůstá. Na vedoucí Manchester City ztrácí takřka nedostižitelných 16 bodů. Na čtvrtý Arsenal bodů osm. Stále má pasivní skóre 22:23. Za poslední tři měsíce udržel David de Gea jediné čisté konto. Před týdnem proti Crystal Palace při remíze 0:0.

Ranieriho návrat na Stamford Bridge šťastný nebyl. Pedro dal 1000. gól Chelsea

Ve svém druhém zápase na lavičce Fulhamu se Claudio Ranieri vrátil na Stamford Bridge. Rodák z Říma zde působil vletech 2000 až 2004. Ale návrat to nebyl veselý. Už po čtyřech minutách jej „přivítal" gólem Pedro. Španělský hráč vstřelil 1000. domácí gól Chelsea v Premier League.

pedroPedro se zapsal do historie Chelsea.

V 82. minutě zvýšil na konečných 2:0 střídající Ruben Loftus-Cheek. Londýnské derby tak ovládli Blues. Ti jsou zpět na třetím místě. Na vedoucí Manchester City ztrácí 7 bodů. Fulham zůstává na posledním místě.

Arsenal přestřílel Tottenham a dostal se před něj

Na neděli bylo nachystáno i North London derby, které se odehrálo na Emirates Stadium. Byla to velká podívaná. Arsenal vedl od 10. minuty po brance Aubameyanga. Ten proměnil pokutový kop nařízený za dosti nesmyslnou ruku Vertonghena. Belgický obránce za ni viděl žlutou kartu.

ver
Vertonghenova nesmyslná ruka.

Po půlhodině ukázal znovu svou skvělou kopací techniku Christian Eriksen. Ze standardní situace poslal ostrý centr na přední tyč, kde jej hlavou „líznul" Dier a bylo srovnáno. O 4 minuty později byl v šestnáctce faulován Son a i Tottenham dostal k dispozici penaltu. Stou si poradil Harry Kane.

Jenomže Arsenal má aktuálně skvělého Aubameyanga. Ten krásnou střelou srovnal na 2:2. Byla to už jeho desátá přesná trefa v této sezóně. Na tuto metu se dostal jako první a vede tabulku střelců. Pak se prosadil střídající Alexandre Lacazette. Přestože při gólové střele uklouzl.

auba
Aubameyang už je na čele sám.

Pierre-Emerick Aubameyang, hráč zápasu, poté ke svým dvěma gólům přidal i asistenci u gólu Torreiry. Ten vstřelil svůj první gól v Premier League. Stanovil tak konečné skóre 4:2. V 85. minutě pak byl po druhé žluté vyloučen Vertonghen.

Arsenal se díky lepšímu skóre posunul před svého městského soka na čtvrtou pozici. Oba kluby ze severu Londýna mají na kontě 30 bodů. Na třetí Chelsea ztrácejí jediný bodík. Gunners se tak značně posílili před výjezdem na Old Trafford.

Merseyside derby rozhodl kuriózní gól v posledních vteřinách

V derby mezi Liverpoolem a Evertonem viděli diváci na Anfieldu značné množství velkých šancí. Například po 20 minutách Alisson Becker ve spolupráci s Joem Gomezem zachránili Reds od inkasovaného gólu na brankové čáře. Na druhé straně o pár minut později selhal ve vyložené příležitosti Shaqiri.

Když už to vypadalo, že se vMerseyside derby urodí bezgólová remíza, přišla kuriózní situace. V šesté minutě nastavení poslal centr do šestnáctky Alexander-Arnold. Odražený míč se z voleje snažil trefit Virgil van Dijk, ale střela se mu vůbec nepovedla. Okamžitě se otáčel a mířil zpět. Jenomže balón z jeho kopačky dopadl na břevno, poskočil na něm ještě jednou, brankář Pickford si s nastalou situací nedokázal nijak poradit a dobíhající Origi hlavou poslal míč do sítě.

Následoval obrovský výbuch radosti. Jürgen Klopp slavil sAlissonem přímo na trávníku. Liverpool neprohrál s Evertonem na Anfieldu už 20 let.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA TOP 5

Torreira se Arsenalu vyplácí. Parádními nůžkami rozhodl utkání s Huddersfieldem

Frustrovaný Gabriel Jesus a Mahrezova penalta, která možná ještě teď letí vesmírem