Přihlášení
Menu

TOP momenty 12. kola Premier League

Sergio Agüero © express.co.uk

Manchesterské derby zcela ovládli domácí Citizens. Liverpool se drží dva body za City, Chelsea i Arsenal ztratily. Tottenham těsně vyhrál díky brance Foytha, United negativně přepisovali historii.

Dvakrát branková konstrukce a pak vítězný gól, který neměl platit

Cardiff měl před duelem s Brightonem na kontě jediné vítězství a krčil se u dna ligové tabulky. Zápas pro domácí nezačal dobře. Seagulls šli do vedení už v 6. minutě po brance Dunka. Pak ale srovnal Paterson a karta se začala obracet. Za nešetrný zákrok byl navíc ve 34. minutě vyloučen hostující Stephens. Zcela po právu.

Rozuzlení přinesla až 90. minuta. Cardiff zahrával dlouhý aut do šestnáctky, po několika hlavičkách nejdříve domácí napálili tyč, poté břevno a nakonec vybuchl stadion radostí po ráně Bamby. Cardiff tak zvítězil 2:1. Ovšem vítězná branka platit neměla, a kvůli ofsajdovému postavení Bamby.

Leicester v emotivním duelu pálil o sto šest, ale branku nevstřelil

Na King Power Stadium se v sobotu odehrávaly velmi emotivní momenty před zápasem mezi domácím Leicesterem a hostujícím Burnley.Celý stadion vzdal hold zemřelému majiteli Vichaji Šrivaddhanaprabhovi. Proběhly mimo jiné dvě minuty ticha. Syn Aiyawatt položil smuteční věnec. Fanoušci měli pamětní šály se slovy „Forever in Our Hearts".

Hráči chtěli poslat do nebe výhru. Snažili se ze všech sil. Na branku Clarets vyslali hned 22 střel, ale ani se neujala. Na rohy vyhráli 12:1. Ovšem skóre se nepohnulo. Foxes tak remizovali s Burnley 0:0.

foLeicester vzdal hold zemřelému majiteli.

Newcastle poprvé od dubna vyhrál dvakrát v řadě

Vypadá to, že černé dny Magpies zmizely. Newcastle přivítal na svém stadionu nebezpečný Bournemouth. Jenomže hosty do 40. minuty dvakrát zmrazil Rondon. Pro Venezuelana to byly první přesné zásahy v sezóně.

V závěru poločasu sice snížil Lerma, ale na víc se Cherries nezmohli. Straky zvítězily podruhé vřadě. To se jim povedlo naposledy letos v dubnu. Za poslední tři kola získaly 7 bodů a jsou už na 14. pozici.Bournemouth se i přes dvě porážky vřadě drží v TOP 6.

rondonRondon dvakrát udeřil.

Saints mají už 5. remízu, Holebas kraluje obráncům

Southampton se stále topí ve špatné formě. Za 12 kol má na kontě jediné vítězství. Ovšem je remízovým králem. V sobotu remizoval s Watfordem 1:1, což pro něj byl už pátý nerozhodný výsledek v této sezóně.

Svatí vedli od 20. minuty gólem Gabbiadini, ale v 82. minutě srovnal Holebas. Řecký reprezentant kraluje statistikám obránců. Má na kontě už 2 góly a 4 asistence. Žádný z obránců v Premier League na tom není lépe.

holebasHolebas je v úžasné formě

Tottenham zvládá venkovní zápasy na výtečnou, Eagles už 7 kol nevyhráli

Spurs pokračují ve výborném startu do ligové sezóny. Po dvanácti kolech mají na kontě 27 bodů. Devátou výhru v ročníku zaznamenali v sobotu na půdě Crystal Palace. Utkání rozhodla jediná branka. Tu vstřelil v 66. minutě Juan Foyth. Dvacetiletý Argentinec si připsal premiérový gól v Premier League. Dokázal to ve svém druhém ligovém utkání v dresu Tottenhamu.

Kohouti v letošním roce vyhráli venku v lize už podvanácté. To se jim nepovedlo celých 58 let. V roce 1960 vyhráli osmnáctkrát. Crystal Palace nevyhrál už sedmkrát vřadě. Za tu dobu získal jen dva body.

foythUtkání rozhodl mladý Foyth

Liverpool vyhrál pošesté v řadě a zvýšil tlak na kouče Jokanoviče

Ke konci prvního poločasu poslal Reds do vedení Mohamed Salah. Ten převzal nádhernou přihrávku od Alexander-Arnolda a pelášil si to zpravé strany směrem k bráně. V zakončení si poradil velice zkušeně. Na začátku druhé půle přidal druhý gól do sítě Fulhamu Xherdan Shaqiri, velmi povedeným volejem.

Liverpool už má na kontě po 12 kolech 30 bodů. Stejný počin zvládl naposledy v roce 2002. To Fulham v této sezóně inkasoval už 31 gólů. Za 12 kol na tom bylo hůře pouze Barnsley v sezóně 1997/1998 (35 obdržených gólů). Reds pod Jürgenem Kloppem na Anfieldu porazili nováčka soutěže pokaždé ze všech 9 případů a s úžasným skóre 27:3.

Fulham je na posledním místě ligové tabulky. Má pouze jednu výhru. Šestkrát vřadě prohrál. Tlak na hlavního manažera Slavisu Jokanoviče se nebezpečně zvyšuje…

SALAH
Salah zkušeně skóroval a má už 6 gólů.

Maurizio Sarri má rekord, ale po zápase byl smutný

Chelsea ztratila zcela zbytečně dva body. V duelu s Evertonem byla jasně lepším celkem a měla daleko více ze hry. Měla velké příležitosti. Álvaru Moratovi nebyl uznán gól kvůli jeho ofsajdovému postavení.

Toffees si ale přeci jen bod za remízu 0:0 odvezli. Maurizio Sarri zaznamenal rekord, protože se stal prvním hlavním koučem v historii Premier League, který neprohrál ve svých úvodních 12 utkáních v nejvyšší anglické soutěži. Po utkání ale veselý nebyl. Ztráta jej hodně mrzela. Chelsea je třetí. Čtvrtý Tottenham na ni ztrácí pouhý bod.

sarriMaurizio Sarri přepsal historii PL.

Po City a United obrali Wolves i Arsenal. Ten ztratil potřetí v řadě

Arsenal přivítal na svém stadionu Wolverhampton. Vlci vedli od 13. minuty po trefě Cavaleira. Dlouho to vypadalo, že si Wolves odvezou tři body, ale v 86. minutě srovnal Mchitarjan.

Gunners potřetí v řadě ztratili body. Nejprve si připsali dvě prohry, pak sedm výher a teď mají tři remízy. Jsou na páté pozici a na vedoucí Manchester City ztrácí 8 bodů. Nováček z Wolverhamptonu je jedenáctý. V této sezóně obral o body Manchester City. Manchester United a nyní i Arsenal. Vždy skončil zápas výsledkem 1:1.

Citizens zcela ovládli derby, penalta United byla jen výkřikem do tmy

Dokonale připravený tým. Tak se Manchester City předvedl v městském derby. Do vedení šel po zápasu Davida Silvy z prvního poločasu.

Náskok navýšil na začátku druhé půle Sergio Agüero, jenž nastoupil snovým účesem. Fantasticky si vyměnil míč s Mahrezem a osmou brankou v sezóně se katapultoval do čela tabulky střelců. V historickém pořadí 151. gólem překonal Michaela Owena. Také to byl pro argentinského útočníka 8. přesný zásah v ligových manchesterských derby, čímž překonal Wayna Rooneyho.

ag
Agüero pálí i s novým účesem.

Pak sice přišel v 57. minutě na hřiště Romelu Lukaku a po pár vteřinách na trávníku vybojoval pokutový kop. Ten proměnil Anthony Martial. Skóroval už v pátém ligovém utkání vřadě. To před ním dokázali v drese Red Devils pouze Eric Cantona, Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo a Robin van Persie.

Jenomže obraz hry se nijak nezměnil. Na lavičce kromě Lukakua začali i Juan Mata a Alexis Sánchez. Pouze z tribuny sledoval zápas zraněný Paul Pogba. Hosté se na víc nezmohli. Citizens zcela ovládali hru, po celých 90 minut. Ke konci pak ještě pojistil výhru střídající Ilkay Gündogan. Jeho brance předcházelo 43 přihrávek domácích hráčů.

gfg
Třetímu gólu City předcházelo 43 přihrávek.

Manchester City tak stále zůstává včele ligové tabulky s dvoubodovým náskokem před druhým Liverpoolem. Vypadá stejně nezastavitelně jako v minulé rekordní sezóně.

Manchester United ztrácí už 12 bodů. Po dvanácti kolech inkasovali Rudí ďáblové už 21 gólů. Poprvé od roku 1966 inkasovali za toto období více než 20 branek.

Zajímavé je také to, že i po dvanácti kolech máme v Premier League stále tři dosud neporažené týmy – Manchester City, Liverpool a Chelsea.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

Milan Ferrari

13.11.18, 20:15

0 0

u zápasu Liverpool vs Fulham by se mělo doplnit, že Salah skóroval poté co rozhodčí neuznal gól Fulhamu, dle opakovaných záběrů zcela regulérní, takže stejně jako u Cardiffu zápas ovlivněn chybou rozhodčího. A u Saints to samé, druhý gól domácích neuznaný po údajném ofsajdu, ale v mrtvém ofsjadu stál hráč, který do hry nezasáhl

Kratas

14.11.18, 13:44

0 0

Ten výbuch v pozápasovém rozhovoru jsem viděl. Prostě potřebují VAR. Rozhodčí je jasně připravil o body...

TABULKA TOP 5

Torreira se Arsenalu vyplácí. Parádními nůžkami rozhodl utkání s Huddersfieldem

Frustrovaný Gabriel Jesus a Mahrezova penalta, která možná ještě teď letí vesmírem