• Arsenal
 • Bournemouth
 • Brighton
 • Burnley
 • Cardiff
 • Chelsea
 • Crystal Palace
 • Everton
 • Fulham
 • Huddersfield
 • Leicester
 • Liverpool
 • Manchester City
 • Manchester United
 • Newcastle
 • Southampton
 • Tottenham
 • Watford
 • West Ham
 • Wolverhampton
Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Top 10 hráčů s nejdelší střeleckou sérií bez gólu

Shaun Wright-Phillips © skysports.com

Premier League ve své historii viděla spoustu krásných gólů, vychovala mnoho střelců a zapsala si řadu rekordů. Avšak i těch, kdy se hráčům nevedlo míč do sítě dlouho dostat.

Podívejte se na list 10 nejdelších sérií bez vstřeleného gólu, měřeno podle počtu vyslaných střel za danou dobu. Data pochází od společnosti Opta, která se zaobírá sportovními statistikami a jejich analýzou.

10. Steed MalbranquePočet střel bez gólu: 92
Období : prosinec 2008 - květen 2011

Bývalý hráč Fulhamu a Tottenhamu se v roce 2008 stěhoval do Sunderlandu s vidinou brankového přísunu. Na záložníka neměl do té doby špatné statistiky, za 5 let ve Fulhamu nasázel 32 branek. 

Během 102 zápasů za Sunderland přidal však pouze jednu jedinou. Ta přišla až v květnu roku 2011 jako 93. střelecký pokus. A když už se konečně trefil, opustil Malbranque po tomto zápase Premier League.

9. Shaun Wright-PhillipsPočet střel bez gólu: 94
Období: květen 2010 - leden 2013

Když se v květnu 2010 trefil hlavou do sítě West Hamu, hovořilo se o tomto gólu jako o vzácném. Anglický křídelník jej totiž vstřelil hlavou, co už něj nebylo nikdy obvyklé. 

Jak vzácná tato trefa ale byla, vyšlo najevo až o tři roky později. 94 dalších střel totiž nenašlo svůj kýžený cíl. Až už coby hráč QPR rozhodl svoji jedinou brankou v sezóně o překvapivém vítězství na půdě Chelsea.

8. Jesus Navas 


Počet střel bez gólu : 96
Období: leden 2014 - duben 2017

Po celou dobu Navasovi kariéry, období strávené v Manchesteru City nevyjímaje, byl tento španělský záložník kritizován za nedostatek produktivity. Ačkoliv vcelku pravidelně naskakoval do většiny zápasů, za čtyřleté působení na ostrovech si připsal pouhých 8 tref. 

Jeho nejčernější střelecké období začalo v lednu 2014 v přestřelce proti Cardiffu a skončilo po 96 bezúspěšných střelách v dubnu 2017 odchodem do Sevilly. Během posledních 3 sezón ze 4 celkových nevstřelil v Premier League ani jednu branku. Za 99 zápasů si připsal pouhé dvě trefy v ligovém poháru.

7. John Obi Mikel

Počet střel bez gólu: 103
Období: září 2006 - září 2013

Tento defenzivní záložník sice neměl střílení gólů v popisu své práce, přesto se občas vystřelit odvážil. Během 11 let v Chelsea dokázal v Premier League skórovat pouze jednou. Tento historický gól pochází z počátku sezóny 2013/2014, kdy po rohovém kopu jistil vítězství Blues nad Fulhamem 2:0.


6. Lucas Leiva

Počet střel bez gólu: 106
Období: květen 2009 - současnost

I Lucas Leiva se z rozvlnění soupeřovy sítě radoval pouze jedinkrát. V květnu 2009 proti Newcastlu. V následujících osmi letech vystřelil za Liverpool v průměru zhruba za zápas, ani jeden pokus se však neujal. 

Brazilský záložník, který vždy plnil spíše obranné povinnosti, má tak štěstí, že v Premier League již nepokračuje, jinak by jeho série mohla být ještě delší.

5. Stewart DowningPočet střel bez gólu: 106
Období: květen 2008 - únor  2010

Když v létě 2011 přicházel Downing s vizitkou reprezentanta do Liverpoolu, čekalo se od něj hodně. Mnoha góly se však na Anfield neblýskl. Vedení Reds však mohla jeho série 106 střel bez jediného zásahu. 

Mimochodem, Downingova střelecká nemohoucnost představuje v našem seznamu nejkratší časový úsek. Při jeho střelecké píli stihl těch 106 neúspěšných střel vměstnat ani ne do dvou let.

4. Michael Brown

Počet střel bez gólu: 109
Období: srpen 2006 - duben 2010

Mezi fanoušky je Michael Brown pravděpodobně nejznámější tím, že zasáhl Martina Keowna míčem do hlavy, když tento bývalý anglický fotbalista glosoval v televizi rozcvičku mezi zápasem Leeds United – Arsenal.Tato smutná historka jen dokazuje, jak na tom byl Michael Brown ve své kariéře se střelbou. Poté, co se na Boxing day roku 2005 trefil za Tottenham, na dlouhých pět sezón se střelecky odmlčel a poté, co bezúspěšně putoval přes Fulham a Wigan Athletic, našel alespoň trochu fotbalového štěstí v Portsmouthu. 

Jeho dvě branky v závěrečné fázi sezóny 2009/2010 však týmu nepomohly a napřesrok už s ním Brown hrál pouze Championship.

3. Cheick TiotePočet střel bez gólu: 116
Období : únor 2011 - současnost

Když už tento statný záložník z Pobřeží Slonoviny vystřelí, je to parádní rána. Ne vždy však najde svůj cíl. Své působení v Newcastlu začal povedeně, hned v první sezóně střelecky přispěl v přestřelce proti Arsenalu (4:4), od té doby však nic. 

V dalších pěti sezónách branku neslavil a když po pádu z Premier League přestal nastupovat, vyslyšel v roce 2017 čínské volání. Osud mu bohužel nepřál ani v životě, v roce 2017 mu kariéru i celý život ukončil srdeční záchvat.

2. Papa Bouba DiopPočet střel bez gólu: 117
Období: srpen 2006 - květen 2010

Muž s jednou z nejpozoruhodnějších přezdívek ve fotbalovém světě (The Wardrobe – Skříň) měl svoji první sezónu na ostrovech střelecky vydařenou. Na záložníka jeho typu vstřelil slušných 6 gólů. 

V dalším ročníku přidal už jen dva a poté přišla černá série. Dlouhé téměř čtyři roky se neujala ani jedna z jeho 117 střel, které rozdělil mezi angažmá ve Fulhamu, Portsmouthu a West Hamu United.

1. John Arne RiisePočet střel bez gólu: 220
Období: září 2006 - současnost

John Arne Riise patří právoplatně k jedněm z největších postav Liverpoolu na počátku třetího tisíciletí. Na levé straně obrany vytrvale běhal, dobře centroval, házel dlouhé auty do vápna, skvěle kopal přímé kopy a sem tam i přidal branku.

Jeho produktivita se však v roce 2006 zasekla. V září se trefil do sítě Tottenhamu a poté přišlo prázdno. Po téměř dvě sezóny ani branka. Následně si Nor odskočil na tři roky do Říma, kde se radoval z 10 gólů. 

V létě 2010 přišel návrat do Premier League, kde si ho vyhlédl Fulham, a světě div se, střelecká bída pokračovala. Ve třech sezónách už branku nepřidal, a protože již oznámil konec kariéry, žádný další gól zde již nevstřelí. Jeho střelecká smůla lze vyčíslit 220 neúspěšnými střelami.

Zdroj: 90min.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

Jacky

03.01.19, 14:22

0 0

Díky za články, je mi celkem líto, že tu na to nikdo nijak nereaguje a není tu nějaká diskuze.. Nebo ji minimálně já nevidím :) Každopádně si myslím, že by nebylo na škodu si po dokončení celý článek přečíst, protože několik vět nedává smysl.. a taky úplně neznám tým, co se jmenuje Ledds united... Každopádně určitě pokračujte, ještě jednou díky za aktivitu.

Kratas

03.01.19, 18:49

0 0

Já jsem rád, když se někdo ozve, ať trochu jede diskuse :-) Jinak souhlas se zajímavým tématem, něco bych napsal trochu jinak, ale jsem rád, že tu vychází články, co jinde moc nejsou. Chyby snad časem odladí korektor :-)