Přihlášení
Menu

Sestava 34. kola: Dominance Cherries, ale nejlepší byl Lucas Moura

Lucas Moura nasázel hattrick © futebolatino.lance.com.br

Třešně, kam se podíváš. Takové je složení nejlepší jedenáctky kola. Bournemouthu totiž předvedl vynikající výkon proti Brightonu a v sestavě kola má šest hráčů.

Brankář

Martin Dúbravka (Newcastle)

Mezi brankáři kralovala slovenská reprezentační jednička. Martin Dúbravka na King Power Stadium vychytal už své deváté čisté konto v této sezóně.

Měl lví podíl na nejtěsnější možné výhře 0:1, kterou Magpies vystřelil ve 32. minutě Ayoze Pérez. Slovenský gólman si připsal 5 úspěšných zákroků. Newcastle je patnáctý a má takřka jistou záchranu v nejvyšší soutěži.

Obrana

Adam Smith (Bournemouth)

Sedmadvacetiletý anglický pravý obránce odehrál proti Brightonu vynikající zápas. Sice se nikterak nezapsal do ofenzivních statistik, ale směrem dozadu byl výtečný.

Bylo na něj absolutní spolehnutí a hráči Brightonu neměli nárok se přes něj prosadit. Adam Smith je v sestavě kola zcela po právu. Navíc v 68. minutě schytal pořádnou „kosu" od Knockaerta, který byl za onen ošklivý zákrok ihned vyloučen.

smithAdam Smith si své povinnosti plnil na výbornou

Willy Boly (Wolverhampton)

Osmadvacetiletý francouzský obránce sice musel se svými Wolves skousnout porážku 3:1 v Southamptonu, ale z osobního hlediska prožil jeden ze svých nejpovedenějších zápasů.

Ve 28. minutě vyrovnával na 1:1. Byl to jeho čtvrtý gól v tomto ročníku Premier League. Vyhrál osm vzdušných soubojů, předvedl 5 povedených obranných zákroků a měl 85% úspěšnost přihrávek.

Juan Foyth (Tottenham)

Argentinský mladičký stoper nastoupil teprve poosmé v základní sestavě Spurs. Mauricio Pochettino do něj vložil důvěru a Juan Foyth se svému krajanovi odvděčil tím nejlepším možným způsobem. Proti Huddersfieldu přispěl k udržení čistého konta a k výhře 4:0. Vyhrál 6 vzdušných soubojů a jeho úspěšnost přihrávek se blížila 90 %.

foythFoyth dostal důvěru a své šance využil

Nathan Aké (Bournemouth)

I druhá strana obranné řady patří hráči Bournemouthu. Zatímco na pravé straně operuje Smith, nalevo zaujal pozici Nathan Aké. Čtyřiadvacetiletý bývalý hráč Chelsea zaznamenal hned šest úspěšných obranných zákroků.

Ani přes jeho stranu se Seagulls nedokázali prosadit. A to hrál Aké už 22. minuty se žlutou kartou, proto si musel navíc dávat velká pozor.

Záloha

David Brooks (Bournemouth)

Mladíček David Brooks představoval pro Brighton neustálou hrozbu. Na pravé straně trápil své soupeře. V 74. minutě si nádherně narazil s Ryanem Fraserem a zvýšil na 0:3.

V první minutě nastavení pak předložil míč Junioru Stanislasovi, který uzavřel skóre na 0:5. Cherries jsou dvanáctí a do konce sezóny se pokusí vystoupat do horní poloviny tabulky.

brooksBrooksovi se zápas povedl

Kevin De Bruyne (Manchester City)

Belgický zrzavý záložník byl hlavní hvězdou duelu mezi Crystal Palace a Manchesterem City. Proti Eagles si připsal své úvodní dvě asistence v této sezóně Premier League, ve které jej často brzdila zranění.

Nejprve v 15. minutě asistoval u gólu Raheema Sterlinga a v 90. minutě pak vybídl ke skórování Gabriela Jesuse. Povedly se mu tři úspěšné kličky, měl devadesátiprocentní úspěšnost přihrávek.

Dan Gosling (Bournemouth)

Devětadvacetiletý Dan Gosling vstřelil proti Brightonu svůj premiérový gól v této sezóně. Ve středu pole se mu náramně dařilo. Dokonce si připsal hned 8 úspěšných obranných zákroků.

Právě on ve 33. minutě otevřel skóre po přihrávce Wilsona. Cherries předvedli úžasnou kombinaci uvnitř pokutového území Brightonu, kdy svého soupeře dokonale vyšachovali.

Ryan Fraser (Bournemouth)

Nejlepším hráčem v již několikrát zmíněném zápase mezi Brightonem a Bournemouthem byl ovšem Ryan Fraser. Bylo jej plné hřiště. V 55. minutě zvyšoval na 0:2 pro hosty, když navíc při střele ještě podklouzl.

Pak zaznamenal ještě dvě gólové asistence u branek Brookse a Wilsona. Na kontě má už 12 přihrávek. Hráčem zápasu se stal již počtvrté v této sezóně.

Útok

Callum Wilson (Bournemouth)

To on je hlavní útočnou silou Bournemouthu. I když to všichni soupeři vědí, stále si sním nevědí rady. Proti Brightonu zaznamenal stejnou bilanci jako jeho spoluhráč Ryan Fraser.

Také se jednou sám gólově prosadil a k tomu přidal dvě asistence. Byl to pro něj gól číslo 12 a v kolonce přihrávek má numero 8.Podílel se tedy přímo na 20 gólech Třešní, což je velmi dobrý počin.

Lucas Moura (Tottenham)

Kohouti se musí obejít bez zraněného Harryho Kanea. Proto musí ukazovat své střelecké schopnosti jiní. Proti beznadějně poslednímu Huddersfieldu, který už nějakou dobu ví, že si v příští sezóně zahraje pouze Championship, se střeleckých zbraní chopil Lucas Moura.

Brazilec se při výhře 4:0 trefil hned třikrát. Dosáhl na čistý hattrick, který uzavřel góly v 87. a v 92. minutě. Svůj gólový účet v tomto ročníku Premier League zaokrouhlil na deset. Stejné hodnocení dostal i za svůj výkon, tedy absolutně nejvyšší.

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com, whoscored.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.