• Arsenal
 • Bournemouth
 • Brighton
 • Burnley
 • Cardiff
 • Chelsea
 • Crystal Palace
 • Everton
 • Fulham
 • Huddersfield
 • Leicester
 • Liverpool
 • Manchester City
 • Manchester United
 • Newcastle
 • Southampton
 • Tottenham
 • Watford
 • West Ham
 • Wolverhampton
Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

7 nejhorších týmů historie Premier League

Aston Villa zažila pád po otřesné sezóně 2015/16 © sportsflu.com

Kterým sedmi týmům se podařilo zapsat se do historie tím, že nasbírali v sezoně nejméně bodů? V loňské sezóně si připsali rekordní počet bodů Citizens. V tomto článku se však podíváme na opačnou stranu mince.

Letošní sezóna nebyla pro fanoušky Terriers zrovna přívětivá. V předposledním kole se však Huddersfieldu podařilo zvítězit 1:0 v domácím zápase proti Wolverhamptonu, čímž se jejich bodový zisk v letošním ročníku dostal na číslo 14. Právě díky tomuto tříbodovému zisku Terriers odvrátili hrozbu titulu nejhoršího týmu Premier League.

Za dobu existence Premier League jsme měli možnost vidět týmy, které tak trochu vypadaly, jako by do nejvyšší anglické soutěže ani nepatřily. Zde je seznam nejhorších sedmi týmů, které kdy zkusily své štěstí v nejvyšší soutěži. Fanoušci Terriers se nemusí obávat - z tohoto seznamu je tým z Kirklees Stadium vynechám. Prozatím.

Watford (1999/00)

V roce 1997 působil Watford ve třetiligové soutěži. Díky dvěma postupům během dvou let se The Hornets dokázali dostat až do nejvyšší soutěže. Premier League však pro tým Grahama Taylora neměla slitování.

Watfordu se podařilo na začátku sezóny získat vítězství proti Liverpoolu a Chelsea. Mnozí tak předpokládali, že by se nováček mohl v nejvyšší soutěži udržet. Věci však nabraly rychlý spád a konec pohádky.

Týmu se v celé sezóně podařilo zvítězit jen šestkrát, celkových 24 bodů představovalo tehdejší rekordní minimum Premier League. Islanďan Heidar Helguson byl nejlepším střelcem týmu s pouhopouhými šesti brankami. Na tuto sezónu by nejradši fanoušci The Hornets zapomněli.


Po dvou postupech čekal Watford nemilosrdný sestup.

Sunderland (2016/17)

Stejný bodový zisk jako Watford (24 bodů) nasbíral v sezóně Sunderland, který se z katastrofální sezóny zotavuje dodnes.

Black Cats se poměrně rychle octli na dně tabulky a své první vítězství nezaznamenali až do listopadu, kdy nečekaně zvítězili na půdě Bournemouthu 2:1. Sunderlandu se podařilo zvítězit už jen pětkrát a zůstali tak propastných 16 bodů od záchrany.

Tým Davida Moyese srazily do kolen drahé a nepovedené příchody, konkrétně Papy Djilobodji (£8 mil.) a Didier N'Dong (£13.6 mil.) do týmu zcela vůbec nezapadli. Světýlkem v temnotě byly pro fanoušky alespoň výkony Jermaine Defoea a Jordana Pickforda.

Pro Sunderland přišel v následující sezóně pád do třetí ligy. Tam aktuálně hájí místo zaručující účast v play-off o postup.


Jermaine Defoe v sezóně 2016/17 Sunderland nespasil.

Sunderland (2002/03)

V sezóně 2001/02 skončil Sunderland na 17. příčce. 28 gólů ve 38 zápasech představovalo ligové minimum. Trenér Peter Reid tak reagoval rekordním nákupem – tým posilnil útočník Tore André Flo z Rangers za tehdejší klubový rekord 6.75 miliónů liber.

Sezóna 2002/03 však představovala pro fanoušky Sunderlandu noční můru, během které se podařilo Black Cats zvítězit jen čtyřikrát

Peter Reid, jenž na lavičce působil od roku 1995, byl nahrazen ještě v říjnu. Jeho náhrada Howard Wilkinson však na lavičce vydržet jen pět měsíců, kdy ho nahradil Mick McCarthy. Ani tomu se však nepodařilo zabránit sestupu.
Ani šest gólů Kevina Phillipse Black Cats nepomohli k více než 19 bodům, o 25 bodů méně než 17. Bolton Wanderers.


Kevin Phillips byl v sezóně 2002/03 nejlepším střelcem Black Cats.

Portsmouth (2009/10)

Umístění Portsmouthu na tomto seznamu je poměrně diskutabilní. Oficiálně tým zakončil sezónu se ziskem 19 bodů, což je jedno z nejnižších čísel historie Premier League. Nicméně z tohoto čísla nelze vinit hráče.

Tým ve skutečnosti dokázal sedmkrát zvítězit a rovněž si připsat stejný počet remíz, což by v součtu dalo 28 bodů (které by ale i tak znamenaly dno tabulky). Finanční problémy klubu ale značně poznamenaly Portsmouth, který zkrachoval a skončil v konkurzu, za což mu bylo odečteno 9 bodů.

Hráči a zaměstnanci klubu nedostali výplatu většinu sezóny a klub nedokázal zajistit finance pro splacení pohledávek k ostatním klubům za transfery. S celkovým součtem 19 bodů se tak na Pompey bude vzpomínat jako na jeden z nejhorších týmů historie Premier League.


Portsmouth doplatil nejen na devítibodový odpočet.

Aston Villa (2015/16)

Na sezónu 2015/16 fanoušci Aston Villy jen tak nezapomenou. Vzpomínky to ale dobré rozhodně nejsou.

Kádr Villains posilnilo dohromady 12 nových hráčů, mezi nimi například současná hvězda Evertonu Idrissa Gueye a Adama Traore, který aktuálně hájí barvy Wolverhamptonu. I přes všechny posily získala Aston Villa pouhých 17 bodů a jen 3 vítězství.

Mizérii Villans podtrhl například útočník Gabriel Agbonlahor. Ten vyfocen na párty ve stejný den, kdy byl zpečetěn osud Aston Villy v Premier League. Tento prohřešek ho stál kapitánskou pásku.


Fanoušci Villy během sestupové sezóny.

Sunderland (2005/06)

Sunderlandu se podařilo v roce 2004/05 vyhrát druhou ligu s náskokem sedmi bodů. Mnozí očekávali, že se jejich náboj přenese také do Premier League. Opak byl ale pravdou.

Black Cats se v zóně sestupu ocitli hned po prvním zápase a zůstali tam dalších šest týdnů. Díky remíze 1:1 s West Hamem se Sunderland na jedno kolo dostal na 17. příčku. Naneštěstí již v dalším kole přišel pád. Sunderland se od listopadu již z poslední příčky nedostal.

Sezónu zakončili se ziskem 15 bodů. Tento výsledek však není nejhorší...


Sunderland sestoupil hned první sezónu po návratu do Premier League.

Derby County (2007/08)

Ať se stane cokoliv, Huddersfield se dokázal díky současnému bodovému zisku vyhnout titulu "Nejhorší tým historie Premier League". Tento nechvalný titul patří totiž Derby County.

Rams se staly cílem celosvětového posměchu, některé sázkové kanceláře dokonce začaly předčasně vyplácet sázky na sestup a to po zářijové prohře 6:0 s Liverpoolem. Derby se však podařilo na chvíli povstanout a v následujícím týdnu porazit 1:0 Newcastle United. Toto vítězství bylo jejich jediné v celé sezóně.

Derby drží rekord v sérii zápasů bez výhry - 32. Celkový zisk 11 bodů představuje historicky nejnižší číslo v Premier League.


Tým Derby ze sezóny 2007/08 je tím historicky nejhorším.

Zdroj: 90min.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.