Přihlášení
Menu

TOP momenty z 5. kola Premier League

Premier League © Daily Star

V posledním kole PL byly k vidění fantastické individuální výkony, zápisy do historie i několik kuriozit. Stoprocentními zůstávají už pouze Chelsea a Liverpool. Bez bodu již není nikdo. United pomohl k výhře Smalling, za City už opět střílí Sané.

Hattrick Edena Hazarda

Chelsea doma prohrála s Cardiffem od 17. minuty 0:1, když se trefil Bamba. Jenomže pak začal úřadovat Eden Hazard. Ve 37. minutě po přihrávce Girouda srovnal na 1:1, totožná spolupráce zafungovala i minutu před přestávkou. V 80. minutě pak belgické křídlo dokonalo hattrick. Výhru pak korunoval Willian. Blues zvítězili 4:1. Eden Hazard byl jasným Mužem zápasu. Bylo to jeho druhé třígólové představení v dresu Chelsea. Je čtvrtým hráčem v historii klubu, který dal v Premier League více než jeden hattrick (dokázali to také Didier Drogba, Frank Lampard a Jimmy Floyd Hasselbaink). Od svého debutu v srpnu 2012 nastřádal Hazard v lize 74 gólů a 41 asistencí. To je více než kterýkoliv jiný záložník v soutěži. Aktuálně vede tabulku střelců spěti gólovými záznamy.

Video Hazardova hattricku najdete zde.

Firmino málem přišel o oko

Liverpool porazil v taháku kola Tottenham na jeho hřišti 1:2. Střelcem vítězné branky se stal Roberto Firmino. Brazilský forward ale utkání pro zranění nedohrál. V 74. minutě mu v jednom ze soubojů Jan Vertonghen strčil prst do oka, což bylo pro Firmina značně nepříjemné a bolestivé. Musel opustit hřiště. Po veškerých nutných vyšetřeních se naštěstí nepotvrdilo žádné vážné zranění a Jürgen Klopp může s Firminem počítat pro úterní duel Ligy mistrů proti PSG.

dsg

Wijnaldum poprvé skóroval venku

Jeho přesný zásah do sítě Tottenhamu musela potvrdit goal-line technologie, ale právě Georginio Wijnaldum otevřel skóre zápasu mezi Tottenhamem a Liverpoolem. Jeho hlavičku už brankář Vorm nedokázal dostatečně rychle vytěsnit. Pro nizozemského záložníka to byla velká událost. Rodák z Rotterdamu hraje Premier League už od sezóny 2015/2016, ale dosud neskóroval na venkovním hřišti. Ani v dresu Newcastlu, ani v barvách Liverpoolu. Až nyní. Trvalo mu to 58 zápasů. Ujala se až jeho 55 střela na branku. Skutečná rarita.

Zářící maratonec Milner

Liverpool zvítězil ve Wembley díky gólům Wijnalduma a Firmina, ale Mužem zápasu se stal James Milner. Přitom se neočekávalo, že by po příchodu Keity a Fabinha mohl dostávat tolik prostoru. Anglický dříč ovšem jasně ukázal, proč mu Jürgen Klopp tolik věří. V lednu mu bude 33 let, ale jeho neúnavná energie mu zůstává. Proti Spurs naběhal takřka 13 kilometrů. Průměrnou rychlost měl 8 km/h. Na polovině soupeře rozdal 32 přihrávek. Vyprodukoval 4 centry. Pro své spoluhráče vytvořil 3 šance. Ve všech těchto statistikách byl nejlepší na hřišti. Nikdo neměl lepší čísla.

dgs

Lukaku a jeho gól břichem + fantastický Smalling

Manchester United cestoval na půdě stoprocentního Watfordu a věděl, že jej nečeká nic jednoduchého. Jenomže Red Devils začali velmi dobře. V 35. minutě jej poslal do vedení Romelu Lukaku, a to vskutku kuriózním gólem. Na centr Ashleyho Younga nedosáhl Alexis Sánchez, ani následně brankář Foster. Romelu Lukaku lehce tečoval balón břichem a kulatý nesmysl skončil v síti. Pro belgického útočníka to byl 4. trefa v sezóně. Dal 50 % všech gólů United.

Další gól přidal Chris Smalling, když z otočky propálil gólmana Watfordu a trochu tak dal zapomenout na kritiku svých výkonů z předchozích utkání. Mourinho ve Watfordu vyhrál 1:2.

Zákrok Davida de Gey zachránil United

Hráči Manchesteru United mohli po zápase s Watfordem také děkovat svému gólmanovi. David de Gea se zase jednou ukázal jako zachránce. V samotném závěru zahrávali Hornets standardní situaci. Do pokutového území Rudých ďáblů se nastěhoval dokonce i domácí gólman Foster. Míč doletěl na hlavu Kabaseleho, který jej trknul směrem na bránu. Vypadalo to na jasný gól. Hráči i fanoušci Watfordu už zvedali ruce. Najednou se ale zjevily dlouhé ruce Davida de Gey a volejbalovým způsobem odmrštily balón do bezpečí.

Bournemouth přestřílel Lišky a je pátý

Cherries brali z úvodních dvou kol plný počet 6 bodů. Pak přišla remíza s Evertonem a následně prohra s Chelsea. Jenomže v pátém kole si Bournemouth smlsnul na Leicesteru.Pomohl mu k tomu famózní první poločas. Na branku mířily tři střely a všechny skončily v síti. Dvakrát se trefil Fraser, poté z penalty King. Od 69. minuty hráli Foxes bez vyloučeného kapitána Morgana. Čtvrtý zásah přidal Smith. V samotném závěru pak hosté dvěma slepenými góly kosmeticky upravili výsledek na 4:2. Bournemouth se s 10 body drží na páté pozici ligové tabulky.

Zaha drží prapor Eagles

Crystal Palace si na půdě Huddersfieldu připsal druhou výhru v této sezóně. Jediným gólem utkání se o ni postaral Wilfried Zaha. Pětadvacetiletý útočník z Pobřeží Slonoviny, který přišel do Selhurst Parku před třemi lety na trvalý přestup z Manchesteru United, vstřelil už svou třetí ligovou branku v této sezóně. Eagles dali za pět kol pouhé čtyři góly. Zaha tak má na svědomí hned 75 % přesných tref svého celku.

Zaha

David Silva splnil přání stodvouleté fanynce Citizens

Mistrovský Manchester City si doma hravě poradil s Fulhamem 3:0. Před výkopem se konala velká sláva. Domácí tým přivedly na trávník sestry Vera Cohenová a Olga Halonová. Veře je již 102 let, její sestra je o pět let mladší. Olga pravidelně navštěvuje zápasy Citizens už více než 85 let. Vera po utkání uvedla: „Řekla jsem Davidu Silvovi, že je jedním z mých nejoblíbenějších hráčů, což je pravda. Dostala jsem od něj pusu. Tak jsem se ho pak zeptala: Mohl byste pro mě dneska dát gól, prosím? A on to udělal." Ano, David Silva Veřino přání splnil. V 21. minutě zvyšoval na 2:0.

sdgs

Arsenal se zvedá i bez nul, to Magpies mají trable

Úvodní dvě kola = 0 bodů. Prohry s Manchesterem City a s Chelsea. Pak se ale Arsenal pod novým koučem Unaiem Emerym vzchopil. Porazil West Ham a Cardiff a nyní vyhrál na půdě Newcastlu. Vítězství 1:2 zařídili Xhaka a Özil. Tři výhry v řadě znamenají skok na sedmé místo. Bylo to od května 2017 poprvé, kdy Gunners zvítězili v Premier League venku alespoň dvakrát v řadě. Na druhou stranu je to od sezóny 1988/1989 poprvé, kdy Kanonýři ani jednou z úvodních pěti ligových kol neudrželi čisté konto. To Newcastle se trápí. Za pět kol získal jediný bod. Krčí se u dna tabulky. Straky vyrovnaly svůj nejhorší start do sezóny z ročníku 1999/2000.

Kometa Burnley padá, Wolves ukazují sílu nováčka

V minulé sezóně byli nejpříjemnějším překvapením. Bojovali dokonce o to, aby se protlačili mezi velkou šestku. Nakonec skončili Clarets sedmí a zahráli si kvalifikaci Evropské ligy. Jenomže v této sezóně to zatím Burnley vůbec nejde. V neděli prohrálo ve Wolverhamptonu. Po pěti kolech má jediný bod a je poslední. To nováček nejvyšší soutěže po výhře 1:0 poskočil na devátou příčku. Wolves mají zatím jedinou prohru, s Leicesterem. Dokázali dokonce uhrát bod i s Manchesterem City. Pro pečlivé pozorovatele Championship to ale není žádné překvapení. V loňském ročníku se Wolverhampton prezentoval skvělým fotbalem. Nyní v tom pokračuje v Premier League.

West Ham konečně vyhrál

Everton bez vykartovaného Richarlisona doma hostil nulový West Ham. Toffees ale brazilskou stoupající hvězdu citelně postrádali. Andrij Jarmolenko vstřelil své první dva góly v Anglii a Hammers vedli po půlhodině 0:2. Pak snížil Sigurdsson, ale Arnautovič pak pečetil hostující výhru 1:3. Jarmolenko se po Rebrovovi, Ševčenkovi a Voroninovi stal čtvrtým Ukrajincem, který skóroval v Premier League. Kladiváři si i díky němu připsali úvodní ligové body této sezóny.

Yarmolenko

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA TOP 5

Torreira se Arsenalu vyplácí. Parádními nůžkami rozhodl utkání s Huddersfieldem

Frustrovaný Gabriel Jesus a Mahrezova penalta, která možná ještě teď letí vesmírem