Přihlášení
Menu

Nejkrásnější góly uplynulé sezóny

Gylfi Sigurdsson (Leicester City vs Everton, 6. října)

Utkání na King Power Stadium mezi domácími Liškami a Toffees přineslo rozuzlení v 77. minutě hry. Everton dokázal využít přesilovku. Sigurdsson se ve středu pole pěkně uvolnil a krásnou ranou pod břevno rozhodl, že si 3 body na své konto připíše celek z Liverpoolu.

Daniel Sturridge (Chelsea vs Liverpool, 29. září)

Trefou do sítě bývalého týmu představuje parádní branka v podání Sturridge v závěru utkání na Stamford Bridge. Běžely poslední minuty zápasu, ve kterém Chelsea vedla 1:0, když přišla chvíle anglického útočníka.

Forward, který přišel na hřiště jen několik desítek vteřin před vyrovnávací trefou se opřel do míče z nějakých 25 metrů a úchvatnou střelou vymetl pavouky v horním rohu branky. Liverpool si tak i po sedmém kole uchoval svoji neporazitelnost.

Mohamed Salah (Liverpool vs Chelsea, 14. dubna)

V dubnovém souboji na Anfield Road byl k vidění parádní zásah Salaha proti svému bývalému zaměstnavateli. V 53. minutě, jen 2 minuty po úvodní brance Maného, si Salah zpracoval dlouhý balón u pravé postranní čáry. Míč si navedl do středu hřiště, dokázal se zbavit bránícího Emersona a z 25 metrů se opřel do míče, který skončil v horním rohu branky.

Gólman Kepa marně plachtil vzduchem, s touhle trefou nemohl udělat vůbec nic. Zápas vyhráli Reds 2:0 a dál mohli snít o titulu.

Eden Hazard (Chelsea vs West Ham, 8. dubna)

Utkání na Stamford Bridge rozhodl dvěma brankami belgický šikula a jeho první trefa byly vskutku impozantní. Zhruba 40 metrů od branky hostů se dostal k míči, několika rychlými kroky překonal zálohu Kladivářů a na hranici velkého vápna si pohrál se zbytkem obránců. Následné zakončení levačkou uvnitř velkého vápna mu již nedělalo žádné problémy.

Na podobné kousky belgického fotbalisty se mohou od příští sezóny těšit fanoušci Bílého baletu, kam Hazard přestoupil. Premier League tak ztrácí jednoho z nejlepších hráčů, kteří se pohybují na fotbalových trávnících.

Vincent Kompany (Manchester City vs Leicester City, 6. května)

Domácí City v předposledním utkání nemohli najít recept na obranu Lišek a ještě 20 minut před koncem zápasu byl stav 0:0. V letošním souboji o titul nebyl prostor pro zbytečné ztráty. Třiatřicetiletý stoper Kompany poté napřáhl z dobrých 30 metrů a poslal balón svoji životní trefou přesně do šibenice.

Po zápase přiznal, že na něj spoluhráči volali „Ne nestřílej!". On však vzal odpovědnost na sebe a nedal Schmeichelovi v bráně hostů šanci. Díky tomuto vítězství se Citizens udrželi na prvním místě tabulky před posledním utkáním sezóny.

Andros Townsend (Manchester City vs Crystal Palace, 22. prosince)

Hráči Crystal Palace se v prosincovém klání na Etihad Stadium postarali o jedno z největších překvapení ročníku, když vyloupili Manchester po vítězství 3:2. Běžela 35. minuta, když se parádní brankou v zápase blýskl Andros Townsend, který se napřáhl ze 30 metrů a z voleje poslal nechytatelný projektil za záda Edersona.

Míč se k němu dostal po hlavičce Bernarda Silvy, který odvracel míč z vlastního pokutového území. Townsend neotálel a životní ranou poslal svůj tým do vedení.

A která branka byla pro vás ta nejhezčí?

Zdroj: premierleague.cz, youtube.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.