• Arsenal
 • Aston Villa
 • Bournemouth
 • Brighton
 • Burnley
 • Chelsea
 • Crystal Palace
 • Everton
 • Leicester
 • Liverpool
 • Manchester City
 • Manchester United
 • Newcastle
 • Norwich
 • Sheffield United
 • Southampton
 • Tottenham
 • Watford
 • West Ham
 • Wolverhampton Wanderers
Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Který z menších klubů může proniknout do TOP 6 v příští sezóně

Skončí Wolves v TOP 6? © premierleague.com

Chystá se něco velkého a ti, kteří jsou na vrcholu Premier League, by se měli obávat. Newcastle United, Everton, Leicester City a Wolvess jsou připraveni prolomit monopol.

Ať už se jedná o důvtipné koučování, velké investice nebo kombinace obojího, toto sebevědomé kvarteto týmů se připravilo napadnout autoritu svých vládců.

Manchester United by se měl bát, stejně tak Arsenal, Tottenham a Chelsea. A pokud nebudou dostatečně připraveni jak fyzicky, tak psychicky, tak i suverénní vládci letošního ročníku Liverpool a Manchester City by měli zvážit míru rizika.

Tady jsou šance jednotlivých aspirantů na prosazení se do elitní skupiny klubů a vměstnání se na příčky znamenající evropské poháry.

Newcastle United

Image result for newcastle united premier league top six
Naváže Newcastle na léta minulá a budou opět okupovat přední příčky?

Strakám trvalo 11 ligových zápasů, aby zaknihovali svou první výhru v sezóně. Tato výhra přišla v listopadu, kdy se nad nimi již stahovala černá mračna. Jak se změnil tým během těchto devíti měsíců, že by se s ním dalo počítat mezi špičku Premier League?

Mnohaleté panování Mika Ashleyho na St. James Parku je již téměř u konce. Éra šejka Khaleda by měla být brzy zahájena a s miliardami v zádech by si nový kouč mohl ukázat v podstatě na kteréhokoliv hráče, aby vyzbrojil svůj tým.

Na konci června v klubu skončil trenér Rafael Benítez, který odmítl prodloužit kontrakt. Nyní se klub nachází ve fázi hledání nového manažera a ve hře je několik zajímavých jmen. Novým trenérem by se mohl stát například Gennaro Gattuso, Claudio Ranieri či Avram Grant.

Kvůli změně manažera to nevypadá na okamžitý vzestup a pravděpodobně v příštím ročníku na požadovanou úroveň ještě nedosáhnou, mohl by to pro ně ovšem být nový začátek a zahájení pozoruhodného oživení a pokračování v progresu v dalších ročnících.

Everton

Image result for everton premier league 2019 silva and sigurdsson
Dovede Marco Silva Toffees do pohárové Evropy?

Karamelky patří mezi týmy, které jsou spícím obrem, nepřetržitě frustrující své fanoušky.

Marco Silva má bystrou mysl, která dokáže proměnit potenciál ve skutečnost, zejména s talentem, který blyští v jeho mužstvu. Gylfi Sigurdsson byl neskutečný v poslední sezóně, Michal Keane konečně vypadá jistý a vyrovnaný ve svých výkonech a teprve dvaadvacetiletý Richarlison je vycházející hvězdou.

Závěrečné měsíce ročníku 2018/19 dokázaly Evertonu, že dokáží předvádět skvělé výkony a porážet velké týmy, když si hráči dokázali poradit s Chelsea, Arsenalem a United a remizovat s Tottenhamem.

Je to u Evertonu vše o vyrovnaných výkonech. Najít je a stanou se skutečnými uchazeči o místenky v elitní společnosti Premier League. Jak toho tedy docílit? Klíčem je myšlení. Je důležité, aby hráči věřili, že mohou na tento cíl dosáhnout.

Leicester City

Image result for leicester city premier league 2019
Zopakují Lišky podobný úspěch, jako se jim to povedlo před čtyřmi lety?

Pokud je tu jedna věc, kterou se mohou Lišky pyšnit oproti svým konkurentům, je to víra. Everton na tom možná bude muset pracovat, ale tým, který vyhrál teprve před čtyřmi lety titul, nepotřebuje připomenout, že fotbal je o vzdorování šancí.

James Maddison, Ben Chilwell, Wilfred Ndidi a další jsou ukázkou skvělých mladých fotbalistů, kterými Leicester disponuje. Jsou nebojácní a hrají v systému pod Brendanem Rodgersem, který by nadělal problémy kterémukoliv soupeři.

Nicméně i oni budou pravděpodobně potřebovat další ročník pod vedením kouče ze Severního Irska předtím, než se rozjedou na plné obrátky

Wolverhampton Wanderers

Image result for wolverhampton premier league 2019
Wolves budou patřit mezi černé koně příštího ročníku

Kdo by si pomyslel, že by právě hráči Wanderers ukradli srdce diváků Premier League, že by se muži Nuna Espirita Santa stali miláčky anglického fotbalu? Možná jen nejvěrnější fanoušci anglického týmu. Nyní je ovšem velmi pravděpodobné, že právě Wolverhampton by mohl předskočit v příští sezóně někoho z dvojice Arsenal či Manchester United, pokud ne oba dva.

Kouč Gunners Unai Emery má údajně v létě dostat 40 milionů liber na nové posily, zatímco United se nacházejí ve zmatečné situaci jak na hřišti, tak mimo něj. Tyto dva týmy jsou momentálně slabí a zranitelní, což z nich dělá snadnou kořist pro skupinu hladových vlků.

Ve své první sezóně po návratu do Premier League nasbírali 16 bodů proti týmům z první šestky a ukázali své dovednosti jako celek. Jelikož je jejich nejbližším konkurentem v Premier League z geografického hlediska navrátivší se Aston Villa, mohou Wolves najít nové příznivce v okolním regionu a upevnit si svoji autoritu.

Zdroj: premierleague.cz, 90min.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA TOP 5

Návrat do minulosti: Parádní volej Van Persieho do sítě Charltonu

Návrat do minulosti: Gólová přestřelka na Anfield Road s Arsenalem