Přihlášení
Menu

7 nezapomenutelných případů, kdy zářili náhradníci

Radující se Solskjaer © goal.com

Už 20 let uplynulo od chvíle, kdy se Ole Gunnar Solskjaer zapsal do historie fotbalu. O jeho 4 gólech do sítě Nottinghamu Forest se povídá dodnes. Pojďme se podívat na sedmičku nejvydařenějších střídání.

7. Olivier Giroud (Chelsea vs. Southampton, 2018)

Olivier Giroud neprožívá v Chelsea nejlepší část své kariéry, jeho první gól v modrém dresu ale nemohl přijít v lepší chvíli. V dubnu loňského roku Chelsea vyjela do Southamptonu a po 60 minutách prohrávala 0:2. Těsně po druhé brance Bednareka přišel do hry právě francouzský útočník a o 10 minut později hlavou snížil.

O vyrovnání se postaral Eden Hazard, rozhodnutí ale přenechal opět Giroudovi. V 78. minutě se po dvou hlavičkách míč odrazil na penaltu, odkud jej Francouz zkušeně uklidil za záda bezmocného McCarthyho.

6. Adam Le Fondre (Reading vs. Chelsea, 2013)

Adam Le Fondre strávil během své kariéry v Premier League pouze jedinou sezónu, pro Reading byl ale velmi spolehlivým žolíkem. Hned 8 ze svých 12 gólů vstřelil po příchodu z lavičky.

Po úspěšně otočených zápasech proti West Hamu a Newcastlu mířil opět jednou Le Fondre na hřiště s vidinou toho, že zápas překlopí ve prospěch domácích. Bylo mu přiděleno 34 minut na hřišti, úkol měl však přetěžký. Stála proti němu Chelsea a dvougólová ztráta.

Jako zázrakem ale dokázal v 87. a 94. minutě dvakrát z bezprostřední blízkosti prostřelit gólmana Turnbulla a společně s celým týmem tak slavil vydřený bod.

Výsledek obrázku pro adam le fondre reading
Le Fondre se v Premier League dlouho nezdržel

5. Steven Naismith (Everton vs. Chelsea, 2015)

Chelsea jako by tyto příběhy přitahovala. Nebyl to tentokrát trenér (Roberto Martinez), kterého bychom mohli pochválit za geniální střídání, aby se Naismith podíval na hřiště, musela zaúřadovat nešťastná náhoda. Už v 9. minutě se totiž zranil Muhamed Bešič a trenér domácích ukázal jako náhradu právě na blonďáka ze Skotska.

Netrvalo to ani 10 minut a Naismith otevřel skóre šikovnou hlavičkou z blízkosti. Poté se připomenul o pět minut později, kdy levou nohou trefil spodní roh Begovičovi brány. I když za hosty ještě do poločasu snížil Nemanja Matič, v 82. minutě se Naismith trefil potřetí, tentokrát pravačkou, a stvrdil tak vítězství nad tehdy pod Mourinhem trápící se Chelsea.

4. Romelu Lukaku (West Brom vs. Manchester United, 2013)

Kdyby věděl, že pálí proti svému budoucímu zaměstnavateli, možná by si to Lukaku rozmyslel. Takhle zkazil Alexi Fergusonovi vítězství v jeho posledním zápase na lavičce United. Možná že právě hattrickem, který předvedl, se Belgičan poprvé dostal na radar United.

Když v polovině utkání West Brom prohrával 1:3, rozhodl se manažer Steve Clark k razantnímu kroku a místo obránce Ridgewella poslal na hřiště belgického snipera. Efekt se dostavil téměř okamžitě. Lukakovo precizní zakončení stálo za snížením v 50. minutě.

Poté pokračovala nevídaná přestřelka, United znovu navýšili své vedení až rozdíl tří gólů, během posledních 10 minut ale dvakrát přesně zamířil Lukaku, jednou Mulumbu a na světě byla hokejová remíza 5:5. Premier League se rozloučila s Fergusonem, Lukaku po sezóně zamířil do Evertonu, z hledáčku United už ale nesešel.

3. Jimmy Floyd Hasselbaink (Chelsea vs. Wolves, 2004)

Při přivítání nováčka (a zároveň budoucího sestupujícího) z Wolverhamptonu nechal Claudio Ranieri svoji největší ofenzivní hvězdu odpočívat na lavičce. Překvapivě se ale Chelsea půl hodiny před koncem ocitla o gól pozadu, když prohrávala 1:2.

V tu chvíli přišel čas nizozemského útočníka. Nejprve vyrovnal Frank Lampard a pak už scéna patřila Hasselbainkovi. Třemi brankami v 77., 87. a 90 minutě zcela změnil ráz celého utkání a jasně ukázal, kdo že je na Stamford Bridge doma. Hasselbaink se později s celkovými 88 brankami za Blues stal jednou z klubových legend.