Přihlášení
Menu

7 nejlepších momentů United v roce 2018

Jedna z mála radostí z letošní sezóny United © 90min.com

Rok 2018 na Old Trafford nepatřil k těm nejlepším. Přinesl však i momenty, které fanouškům udělaly radost. Ať už to bylo vítězství nad City, či překvapivý obrat s Juventusem, došlo i na konec nepříliš oblíbeného Mourinha.

Žádná vyhraná trofej a šesté místo s devatenáctibodovou ztrátou (k 27. 12.) na první místo, to není nic, že by se Rudí ďáblové chtěli chlubit. Přesto se však jejich fanoušci několikrát mohli radovat z pozitivnějších zpráv.

7. Alexis Sanchez přichází z Arsenalu – 22. ledna

Výsledek obrázku pro alexis to manchester

Když se v lednu začaly objevovat zprávy, že hvězda Arsenalu se chystá opustit Emirates, očekávalo se, že zamíří do Manchesteru City za Pepem Guardiolou, se kterým se znal z Barcelony.

Plat, který Alexis žádal, však nebyl z nejmenších, a tak se na scéně objevili United, neváhající mu nabídnout smlouvu zaručující velkými zisky. Zkrátka nepřišel ani Arsenal, který si na oplátku pořídil Henrika Mchitarjana.

Od té doby Sanchezova hvězda přišli nezářila, odchod Mourinha tak může znamenat také vzkříšení chilského útočníka.

6. Mourinho poráží Conteho – 25. února

Novinové titulky po celý týden před zápasem plnila válka slov mezi těmito dvěma trenéry. Mourinho poukazoval na Conteho suspendaci za ovlivňování zápasů (později byl očištěn), Ital zase svého protějška rád častoval jako „malého muže".

Na hřišti nakonec z této války úspěšně vyvázl Portugalský kouč se svojí družinou. Vedení se sice díky Willianovi ujala Chelsea, vzápětí ale brankou proti svému bývalého klubu kontroval Lukaku. Belgičan poté přesným pasem vyslal Lingarda, který rozhodl o vítězství 2:1.

5. Na Old Trafford padl Liverpool – 10. března

Způsob, jakým hráči došli k vítězství, nebyl pro fanoušky nijak dvakrát vzrušující, ale jakákoliv výhra proti Liverpoolu se na Old Trafford počítá. Proti nejsilnějšímu útočnému triu v evropských soutěžích toho času předvedl Manchester výjimečně kvalitní defenzivu, a i když si stoper Bailly srazil míč do vlastní sítě, na výhře 2:1 už to nic nezměnilo.

Dvěma góly totiž už v první půli rozhodl Rashford. První poločas vyzněl lépe pro domácí, v tom druhém už přebrali taktovku hosté, avšak ani 68% držení míče jim nepřineslo kýžené body.

4. Obrat na Etihad Stadium – 7. dubna

Porazit svého největšího rivala se vždy počítá, na jeho hřišti a poté, co prohráváte 0:2, to už je pořádný kumšt. O tomto zápase si budou fanoušci povídat ještě dlouho.

Vstup do zápasu se domácímu City povedl na výbornou. Branky Kompanyho a Gundogana určili poločasové skóre, a vypadalo to, že City kráčí za potvrzením titulu.

Po poločasové přestávce ale začal nevídaný obrat. Dva slepené góly Pogby v 53. a 55. minutě znamenaly vyrovnání a když o čtvrt hodiny později vstřelil vítězný gól Smalling, Mourinho a spol. se mohli radovat.

Bohužel pro něj však ne na dlouho, na konci sezóny byli přeci jenom šťastnější hráči City.

3. David de Gea zůstává – léto

V létě zahájil Real Madrid misi s cílem koupě nového gólmana. A protože de Gea patří k dlouhodobým cílům Bílého baletu, jeho pozornost směřovala sem.

Nakonec, možná i kvůli zkušenostem s peripetiemi z roku 2015, kdy Španělův přestup ztroskotal na administrativních záležitostech, obrátil pozornost jinam a přivedl Thibauta Courtoise.

United totiž jasně naznačili, že jejich jednička není na prodej. Jednomu z nejlepších brankářů současnosti sice na konci této sezóny vyprší smlouva, není pochyb, že mu ji vedení prodlouží. De Gea totiž patří ke klíčovým mužům sestavy Manchesteru.

2. Závěrečné minuty v Turíně – 7. listopadu

Jako klíčová pro pozdější postup ze skupiny se ukázala vydřená výhra z Turína. Juventus na svém domácím stadionu od 65. minuty vedl brankou Cristiana Ronalda.

Nádherný přímý kop ale v 86. minutě za Szcesneho zakroutil Mata a United se nadechli. Po příchodu Fellainiho se hra United zjednodušila a po jednom z míčů směřujících do vápna si do vlastní brány srazil míč Bonucci.

Od pokraje zoufalství z ligových výkonů až po skvělou evropskou noc. Tato euforie ale příliš dlouho netrvala a další rozporuplné výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

1. Mourinho končí – 18. prosince

V boji o moc na Old Trafford nakonec Mourinho prohrál. Jedno prosincové úterní ráno se dozvěděl, že je s okamžitou platností zbaven všech svých povinností a na jeho místo bude dosazen dočasný kouč.

Portugalský trenér při svých angažmá vždy stavěl kolem svého týmu takovou mentalitu typu „my versus oni". V United se z toho ale postupem času začalo stávat „já versus oni" a to nemohlo dále pokračovat. Špatné výsledky v kombinaci s nedobrou náladou uvnitř týmu a až paranoidním strachem z médií mu dali sbohem.

José Mourinho si své působení na Old Trafford příliš neužil.

Tradiční anglický klub má nyní čas na probuzení. Do konce sezóny ho povede Ole Gunnar Solskjaer. Od léta pak nastoupí manažer, který se přizpůsobí dlouhodobým principům a cílům klubu.

Zdroj: 90min.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.