• Arsenal
 • Aston Villa
 • Bournemouth
 • Brighton
 • Burnley
 • Chelsea
 • Crystal Palace
 • Everton
 • Leicester
 • Liverpool
 • Manchester City
 • Manchester United
 • Newcastle
 • Norwich
 • Sheffield United
 • Southampton
 • Tottenham
 • Watford
 • West Ham
 • Wolverhampton Wanderers
Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

5 rekordů, které možná nikdy nebudou překonány

Gareth Barry, Wayne Rooney a Petr Čech © dreamteamfc.com

Je tu jedno rčení, které praví, že rekordy jsou tu od toho, aby se překonávaly. Ikdyž má za sebou Premier League relativně krátkou historii ve srovnání s ostatními ligami, je zde několik rekordů, které se zdají být nepřekonatelné.

Anglická liga je jednou z nejlepších a nejkonkurenceschopnějších lig v celé Evropě od svého vzniku v sezóně 1992/1993. Ve své 27leté historii jsme mohli vidět některé nejlepší hráče hrající za různé kluby.

Pojďme se podívat na 5 rekordů Premier League, které by mohly být (alespoň v dohledné době) nemožné překonat a kteří hráči je drží.

Nejvíce odehraných zápasů – Gareth Barry, 653 (Aston Villa, Manchester City, Everton a West Bromwich)

Image result for gareth barry aston villa
Gareth Barry se stal legendou Aston Villy.

Začneme tento list rekordem, který momentálně drží Gareth Barry, vítěz Premier League s Manchesterem City z roku 2012. Za svou bohatou kariéru vystřídal 4 kluby a odehrál v nich dohromady 653 zápasů.

Více než polovinu těchto utkání odehrál za svůj mateřský klub Aston Villu, kde celkově strávil 12 let a kde se v průběhu let stal i jejím kapitánem.

Celou svoji kariéru strávil v Anglii, kde hrál na vrcholu ztěží uvěřitelných 21 sezón, kde zažil i svůj jediný sestup ve své poslední sezóně v roce 2018 ve West Bromwichi Albion.

Je zajímavé, že navzdory tomu, že odehrál nejvíce utkání v lize, neodehrál nejvíce sezón. Barry za svoji kariéru odehrál 21 ročníků, legenda Rudých ďáblů Ryan Giggs ovšem odehrál ještě o jednu sezónu více.

Nejvíce vychytaných nul – Petr Čech, 202 (Chelsea, Arsenal)

Image result for petr cech chelsea
Petr Čech prožil nejúspěšnější období kariéry v Chelsea.

Petr Čech patří nepochybně mezi nejlepší brankáře svojí generace a díky helmě, kterou musel od roku 2006 nosit, se stala jeho přítomnost na hřišti snadno rozpoznatelná.

Mnohými je považován za nejlepšího gólmana Premier League všech dob. Toto tvrzení je podpořeno i faktem, že vychytal neuvěřitelných 202 nul během svých angažmá v Chelsea a Arsenalu.

Svého vrcholu dosáhl již jako mladý a do Chelsea přišel v létě roku 2004 z Rennes a nemohl si vysnít lepší první sezónu v novém klubu. I díky zranění tehdejší dlouholeté jedničky Carla Cudiciniho začal Čech v brance jako první gólman a svého italského kolegu již do brány nepustil. Ve své první sezóně vychytal 24 čistých kont.

Jednička v brance United David de Gea je aktuálně nejblíže českému internacionálovi ze všech aktivních brankářů, když má momentálně na svém kontě 102 udržených nul. Pokles v jeho výkonnosti a nespolehlivá obrana Manchesteru ovšem již tak malé naděje o vyrovnání či překonání rekordu značně snižuje. K tomu si připočtěme fakt, že se takřka každé léto spekuluje o jeho odchodu do jiného velkoklubu mimo Anglii.

V současné době, kdy se upřednostňují brankáři s kvalitníma nohama, byl Čech ztělesněním tradičního gólmana – vysoký, obratný, silný, statečný s charakteristickými rychlými reakcemi a vždy dobře postavený.

Po ukončení kariéry na konci minulé sezóny se přesunul do klubu, kde prožil nejlepší roky své kariéry, do Chelsea na pozici Technického poradce.

Nejvíce asistencí – Ryan Giggs, 162 (Manchester United)

Image result for ryan giggs manchester united
Ryan Giggs vyhrál s United vše co se dalo.

Tento Velšan se zapsal do historie fotbalu jako jeden z nejznámějších fotbalistů hrající v kariéře jen za jeden klub. Celkově strávil na Old Trafford 22 sezón, což je samo o sobě obdivuhodné zvláště, když k tomuto faktu připočteme, že se jednalo o jeden z nejúspěšnějších anglických klubů všech dob. Dokázal s klubem vyhrát treble v sezóně 1998/99 a celkově nasbíral za Rudé ďábly 34 trofejí.

Vyjímečné křídlo byl klíčovou postavou takřka po celou svoji kariéru. Ačkoliv nikdy nebyl vyloženě gólovým hráčem, podařilo se mu vsítit 109 branek. V současnosti vede tabulku s nejvíce asistencemi, když jich má na kontě 162, o 51 více než jeho nejbližší rival Cesc Fabregas hrající momentálně v Monacu.

Poté, co v roce 2014 ukončil kariéru, je nyní trenérem národního mužstva Walesu.

Nejvíce gólových hlaviček – Peter Crouch, 53 (Aston Villa, Southampton, Liverpool, Portsmouth, Tottenham Hotspur a Stoke City)

Image result for peter crouch liverpool
Crouch naplno využíval svojí výšky v průběhu své kariéry

Tento vysoký Angličan vstřelil téměř polovinu svých branek hlavou. Obvykle když byl na hřišti, býval nejvyšším hráčem na trávníku, což mu dodávalo výhodu ve vzdušných soubojích proti svým protivníkům, čehož často využíval.

V jeho bohaté kariéře, která trvala téměř 20 let, dokázal vsítit úctyhodných 53 gólů hlavou před tím, než ukončil letos v červenci kariéru.

Vstřelil nejméně jeden gól hlavou v téměř všech klubech, ve kterých působil včetně národního týmu Anglie. Pouze v jeho poslední destinaci Burnley, kde odehrál 6 utkání, nedal gól.

Alan Shearer, který dal nejvíce gólů v Premier League, vstřelil hlavou 46 branek.

Nejlepší střelec – Alan Shearer, 260 (Newcastle United, Blackburn Rovers)

Image result for alan shearer newcastle
Alan Shearer je nejlepším střelcem Premier League.

To nejlepší na konec, kdo má nejvíce vstřelených gólů v nejslavnější lize světa? No přece Alan Shearer, který zaznamenal 260 branek a zdá se, že i tento rekord hned tak někdo nepřekoná.

Shearer, který hrál na vrcholu na konci dvacátého století, zaznamenal dosud nepřekonaných 260 gólů za Blackburn a později za Newcastle s působivou bilancí 0,59 tref na zápas a k tomu přidal 64 asistencí.

Jak by někdo mohl očekávat, má na svém kontě hned několik rekordů, jako například nejvíce vstřelených hattricků, nejvíce branek uvnitř pokutového území či nejvíce gólů z penalt.

Je však třeba poznamenat, že brzy může přijít o rekord v počtu hattricků, který drží společně se Sergiem Aguerem z Manchesteru City, který dal také 11 hattricků za City a vypadá to, že by v budoucnu další hattrick mohl přidat.

Pouze dva hráči v Premier League dali přes 200 gólů, kromě Shearera je to Wayne Rooney. Harry Kane, bez debat nejlepší anglický útočník současnosti, vstřelil doposud 128 branek za Tottenham v jeho 26 letech. Může jednoho dne překonat legendárního Alana Shearera?

Zdroj: premierleague.cz, sportskeeda.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.