Zdražení lístků vyvolalo na Anfield protesty

Zdražení lístků vyvolalo na Anfield protesty

10.02.2016 | autor: PremierLeague.cz, Telegraph, Guardian | Diskuse (1)

Vedení Liverpoolu se rozhodlo zdražit vstupenky, a to se nelíbí fanouškům, kteří předčasně odešli z utkání a chystají další demonstrace.

Několik tisíc příznivců během víkendového zápasu proti Sunderlandu odcházelo z Anfield předčasně, když v 77. minutě dali najevo svou nevoli proti zdražení lístků, jenž právě ty nejdražší mají od nové sezóny stát až 77 liber. Liverpool do té doby vedl nad Mackems 2:0, ale poté srovnali Adam Johnson a Jermain Defoe.

"Jsme šťastní s demonstrací a jsme rádi, že nás podpořilo tolik dalších fanoušků. Moment, když odcházíte ze stadionu předčasně je velmi silný, při utkání pak bylo ticho, ale na ulicích jsme začali zpívat chorály," rozpovídal se Jay McKenna pro Press Association Sport.

"Nechtěli jsme v životě dojít k tomu, abychom museli takovým způsobem protestovat, ale události se sešly tak, že to jinak nešlo. Fenway Sports Group a vlastníci klubu navýšili ceny vstupného až příliš. Je jedině dobře, že se proti tomu postavilo tolik příznivců, protože ve více lidech toho více dokážeme."

Vedení klubu od řeky Mersey navýšilo ceny lístků minulý týden, když fanoušek bude za vstupenku na zrekonstruovanou Main Stand zaplatit 77 liber z původních 59. Proti Sunderlandu by to neměl být jediný protest, který fanoušci Reds plánují. Dojít by mohlo i na zápasy s Manchesterem City a Chelsea, které se hrajou v březnu.

"Máme na Anfield Manchester City a Chelsea. Tedy dva ligové zápasy, na které jsou hrozně přemrštěné ceny lístků, až nad tím zůstává rozum stát. Domluvíme se příští týden na dalším kroku. Tohle je od nás jenom začátek. Opravdu nikdy předtím se nestalo, aby lidé protestovali před Anfieldem. O víkendu to nebylo jenom o jednom pochodu, stále zůstáváme naštvaní."

K celé situaci se vyjádřil již před víkendem i člen vedení Liverpoolu Ian Ayre. Celou situaci se bude také snažit vyřešit manažer Jurgen Klopp, který sobotní utkání zmeškal kvůli operaci slepého střeva."Respektuji každého právo, ale žádám vás, abyste se podívali na fakta. Můžete odcházet v 77. minutě a plánovat další protesty, pak to bude pro nás zklamáním, protože chceme, aby ceny lístků byly pro vás všechny přístupné."

"Myslím si, že si o tom budeme muset promluvit. Znám Ian Ayreho a jsem připravený ho kontaktovat, protože tohle je velmi důležité. V našem zájmu bude najít kompromisní řešení pro všechny. Nebojím se toho, že by se nám to nepodařilo vyřešit. Fanoušci měli důvod, aby v sobotu protestovali. Nechcí být v situaci, kdy na stadionu bude 40,000, pak 39,000 a dále 38,000, 37, 36... Jsme velký klub a jako takový se musíme postavit této složité události," nechal se slyšet Klopp.

"Není to pro fanoušky vůbec lehké období. V tabulce na tom jsme špatně a život pro ně neznamená jenom fotbal. Jejich práce může být těžká, ale proto musí na fotbale získat pozitivní náladu. Všichni milujeme tuhle hru pro jiné důvody. Popovídáme si o tom a najdeme řešení pro každého z vás. Když se hrál zápas, byl jsem v hlubokém spánku a probudil jsem se až v 78. minutě. Potřebuji tak o tom získat více informací."

 

PremierLeague.cz, Telegraph, Guardian

 

 

Sdílet článek s přáteli na Facebooku

SOUVISEJÍCÍ ZÁPAS

06.02. | 25.kolo Premier League
Liverpool vs. Sunderland Detail zápasu

Pokud jste narazili na chybu v článku, ohlašte ji na email redakce@premierleague.cz

Zpět na homepage Archiv aktualit Vytisknout
 

Diskuze - počet příspěvků (1)

PŘIDAT NÁZOR

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Pokud nejste registrovaným uživatelem, můžete se zaregistrovat zde.

Anketa

Jak dopadne Anglie na probíhajícím evropském šampionátu?

 
59%
 
10%
 
3%
 
7%
 
21%

Starší ankety

Jsem:    

 

© 2000-2015

Premier
League.cz

Premier League.cz

Tým Premier League

redakce@premierleague.cz :: tiráž

REKLAMA

Prodej inzerce zajišťuje exklusivně společnost AdActive, s.r.o.

info@adactive.cz.cz, http://www.adactive.cz, +420 723 000 561
Reklamní plochy, inzerce a spolupráce (PDF)

Wikipedie

Užití nebo převzetí obsahu bez souhlasu provozovatele je zakázáno.

Premier League.cz využívá Football League Manager & VisionWebBuilder.

© Tým Premier League | Prodej inzerce exklusivně zajišťuje AdActive, s.r.o.

Přihlášení:           |  Zaregistrujte se

Facebook Twitter RSS