Můžeme něčeho dosáhnout, věří Hughes

Můžeme něčeho dosáhnout, věří Hughes

09.03.2016 | autor: PremierLeague.cz, BBC | Diskuse (0)

Stoke City uhrálo o víkendu v Premier League vůbec svůj první bod na hřišti Chelsea a manažer týmu Mark Hughes věří, že jeho svěřenci mohou dosáhnout až na pohárovou Evropu.

Se třemi po sobě jdoucími vítězstvími, uhrálo Stoke na hřišti Chelsea remízu 1:1 a může tak směle vyhlížet pohárové příčky. "Tento výkon a mnoho dalších v letošní sezóně dokázalo, že jsme schopni hrát i s těmi nejlepšími týmy v Premier League," řekl Hughes pro BBC.

"Často přemýšlíme o tom, že tohle by pro nás mohl být velmi speciální rok. Nesmíme se tím však nechat příliš pohltit. Byl bych rád, kdyby hráči i nadále na sobě takhle tvrdě pracovali a udrželi si dosavadní formu. V tomto momentu věříme, že můžeme něco dokázat."

Do konce sezóny Premier League zbývá devět zápasů a Stoke je na osmém místě, s třiačtyřiceti body. Sedm bodů pak ztrácí na čtvrtou příčku zaručující Champions League. Ještě reálněji pak pro Potters připadají tři místa do Europa League, kde hráli naposled v sezóně 2011/12, když se mančaft Tony Pulise dokázal probojovat do této soutěže jako poražený finalista FA Cupu.

Stoke si pak na evropské scéně nevedlo špatně, když dokázali v kvalifikačních kolech vyřadit Hajduk Split a Thun. Postoupili také, v konkurenci Besiktase, Dynama Kiev a Maccabi Tel Aviv, ze skupiny. Ovšem mezi nejlepšími dvaatřiceti byla nad jejich síly španělská Valencia.

Předtím byla jediná zkušenost Potters s Evropou z roku 1972, když vyhráli League Cup nad Chelsea. V UEFA Cup pak skončili na kopačkách hráčů z Kaiserslauternu. "Zopakovat něco podobného a zahrát si na evropské scéně by bylo něco úžasného. Tým, který zde nyní je, by si to však zasloužil a má na to, aby se tam dostal," podotkl dále Hughes.

Stoke o víkendu vyválčilo vůbec svůj první bod v rámci Premier League na hřišti Stamford Bridge. Od prosince 1984 se odehrálo mezi těmito soupeři celkem devět utkání a pokaždé odešli hráči z Britannia Stadium poraženi. Naposledy se jim stejný výsledek povedlo zrealizovat 15. prosince 1984, kdy vedl tým poprvé Bill Asprey, který nahradil Micka Millse, jenž dostal vyhazov po deseti porážkách za sebou.

Poslední ligové vítězství Stoke na Chelsea se pak odehrálo ještě o deset let později, kdy si jediný přesný zásah připsal Alan Hudson, který v minulosti hrával právě i za Blues. V FA Cupu prohráli Potters proti londýnskému klubu celkem třikrát a jednou se jim, po brance Paula Peschisolida z roku 1995, podařilo vyhrát. Další dvě utkání znamenaly porážky.

"Suprově jsme se dostali vyrovnávacím gólem do zápasu, ale poté jsme si zasloužili více. Byl to vynikající venkovní výkon a toho si velmi cením. Cítím, že máme silný tým, který dokáže cokoliv zvládnout a s kýmkoliv odehrát vyrovnanou partii. Remizovali jsme na půdě Chelsea, o které si myslím, že má slušné šance přejít dále v Champions League. To dokazuje, že jsme na tom opravdu dobře."

 

PremierLeague.cz, BBC

 

 

Sdílet článek s přáteli na Facebooku

SOUVISEJÍCÍ ZÁPAS

05.03. | 29.kolo Premier League
Chelsea vs. Stoke City Detail zápasu

Pokud jste narazili na chybu v článku, ohlašte ji na email redakce@premierleague.cz

Zpět na homepage Archiv aktualit Vytisknout
 

Diskuze - počet příspěvků (0)

PŘIDAT NÁZOR

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Pokud nejste registrovaným uživatelem, můžete se zaregistrovat zde.

Anketa

Jak dopadne Anglie na probíhajícím evropském šampionátu?

 
59%
 
10%
 
3%
 
7%
 
21%

Starší ankety

Jsem:    

 

© 2000-2015

Premier
League.cz

Premier League.cz

Tým Premier League

redakce@premierleague.cz :: tiráž

REKLAMA

Prodej inzerce zajišťuje exklusivně společnost AdActive, s.r.o.

info@adactive.cz.cz, http://www.adactive.cz, +420 723 000 561
Reklamní plochy, inzerce a spolupráce (PDF)

Wikipedie

Užití nebo převzetí obsahu bez souhlasu provozovatele je zakázáno.

Premier League.cz využívá Football League Manager & VisionWebBuilder.

© Tým Premier League | Prodej inzerce exklusivně zajišťuje AdActive, s.r.o.

Přihlášení:           |  Zaregistrujte se

Facebook Twitter RSS