Dnešní novinky - 08.03.

08.03.2016 | autor: PremierLeague.cz | Diskuse (0)

Denní přehled všech zajímavých zpráv z Anglie, které vám pomohou v lepší orientaci o současném dění v britském fotbale.

Arsenal dnes hraje opakovaný zápas 5. kola FA Cupu na půdě Hullu City a v tomto utkání mu bude chybět obránce Laurent Koscielny. Francouzský reprezentační obránce totiž ještě nedoléčil poraněné lýtko a připraven by měl být až na víkendový duel proti West Bromu.

Manchester United prohrál v neděli na hřišti West Bromwiche Albion 0:1, a to zejména proto, že od 26. minuty musel hrát o deseti, když se nechal vyloučil Juan Mata. Španělský záložník pak vzal tuto porážku na sebe.

"Musím za to vzít zodpovědnost. Byla to moje chyba. Vím, že ve fotbale padá hodně červených karet, ale moji spoluhráči museli dlouho bojovat proti 11," prohlásil Mata.

Crytal Palace přišel o remízu proti Liverpoolu až v samotném závěru utkání, když Christian Benteke po jemném doteku kolene Damiena Delaneyho spadnul na zem a pískala se penalta, kterou sám útočník v šesté minutě nastavení proměnil ve vítěznou branku. Manažer Eagles Alan Pardew pak tento pád označil jako simulaci.

"Ten dotek nemění nic na tom, že to byla simulace. Nevěřím tomu, že takový dotek může až tak rozhodit hráče k tomu, aby musel spadnout," řekl Pardew.

Wolverhampton Wanderers nebude ve zbytku sezónu moci počítat s Ethanem Ebanks-Landellem, který si zlomil nohu během páteční porážky proti Middlesbrough. 23letý obránce, který musel střídat proti Boro už v 19. minutě, se bude po operaci léčit 12 týdnů.

"Jedná se o zlomenou nohu. Samozřejmě to znamená, že je to pro něj konec sezóny," vyjádřil se manažer Wolves Kenny Jackett.