V Brunton Parku začínají znovu

V Brunton Parku začínají znovu

31.01.2016 | autor: Josef Kraus, BBC | Diskuse (0)

V prosinci skončila velká část Carlisle pod vodou kvůli záplavám. Zasažený byl i Brunton Park, kde své zápasy hraje klub Carlisle United. Ovšem dnes již bude stadion připravený pro zápas s Evertonem v rámci 4. kola FA Cupu.

Donekonečna zmiňované kouzlo FA Cupu dnes opět udeří. Prvoligový Everton zavítá na hřiště Carlisle United z League Two, kde ještě před pár týdny plavaly exotické ryby z rybníčků blízkých rezidencí. Carlisle totiž v prosinci zaplavila velká voda, díky níž museli Cumbries načas opustit zaplavený stadion a hrát své zápasy na různých místech po celé severní Anglii.

„Tři domácí zápasy jsme museli odehrát v Blackpoolu, Prestonu a Blackburnu. Trénovali jsme v areálu Newcastlu a dva dny jsme strávili v Champneys. I přesto nás lidé jezdili podporovat a my teď doufáme, že jim podporu oplatíme dobrými výkony,“ popisuje kapitán a hrdý Cumbrian Danny Grainger.

Minulý víkend byl již Brunton Park připravený, vyklizený a s novým trávníkem. A na tribuny přišlo 7.500 diváků, kteří podporovali Cumbries v remízovém duelu s York City.

„Jakmile jsme ze hřiště odpumpovali vodu, zbylo na povrchu prakticky jen bláto,“ popisuje dlouholetý předseda klubu Dave Mitchell. „Po ploše jsme se nadále pohybovali a během uklízení ji opravdu zdevastovali. Nebylo možné na ní hrát, nebylo by to bezpečné. Proto jsme se rozhodli položit nový trávník, což nás ale mrzí. Chtěli jsme proti Evertonu hrát na starém hřišti, které bylo dobré.“

„Výměna povrchu může výrazně ovlivnit naše výkony až do konce ročníku. Poslední dobou je sice teplo, ale zato hodně prší. O víkendu jsme hráli první utkání, hřiště vydrželo, ovšem musíme počkat do léta, než bude možné trávník pořádně usadit.“

Záplavy pomohly semknout celou komunitu ve městě. Hráči pomáhali vyklízet domy okolo stadionu a obyvatelé města pomoc oplatili vydatnou podporou během zápasu s Yorkem. A dnes bude Brunton Park vyprodaný, díky čemuž může klub získat důležité finance na obnovu zázemí. Zaplaveno totiž nebylo jen hřiště, nýbrž i vnitřní prostory stadionu jako klubovny či kanceláře.

„Někteří z hráčů tuhle práci nikdy nedělali, ale všichni přišli pomoci. Já a brankář Mark Gillespie jsme z jednoho domu vytahovali sedačku, která kvůli vsáknuté vodě vážila jako paleta cihel,“ pokračuje Grainger.

„Bylo skvělé vidět, kolik práce jsme během jednoho odpoledne odvedli,“ navazuje Gillespie. „Byl jsem v šesti domech a pomáhal čistit obývací pokoje, kuchyně, odkud jsme vynášeli nábytek. Bylo nás opravdu dost a lidi naše pomoc těšila. Zažívají těžké chvíle, protože přišli o něco, co dlouhé roky budovali.“

Díky fotbalu mohou mnozí obyvatelé Carlisle zapomenout na současná trápení. Do města přijedou špičkoví hráči jako Romelu Lukaku, Ross Barkley či Leighton Baines, proti nimž se domácí Cumbrians pokusí o senzační postup do osmifinále FA Cupu. Naposledy Carlisle až na penalty v odvetném zápase porazilo trápící se Yeovil (před třemi lety postoupil tento tým do Championship a nyní bojuje o záchranu v League Two), dnes by však případná remíza byla obrovským úspěchem. A také cestou k dalším penězům.

„Myslím, že hráči Evertonu raději přijedou k nám než do Yeovilu. Nicméně, žádný tým z Premier League nechce hrát na hřištích týmů z League Two, protože zde se zázraky dějí velmi často,“ tvrdí Grainger. „V League Cupu jsme proti Liverpoolu hráli vyrovnaný zápas, který dospěl až k penaltám. Nebyli jsme pod tlakem a dnes rovněž nebudeme. Povinnost vyhrát leží na Evertonu, my můžeme jen překvapit. Navíc jsme v posledních týdnech prošli velmi silnou zkouškou, která nás na zápas dobře připravila.“

„Jsme silná skupina, domácí zápasy jsme jezdili hrát desítky kilometrů daleko, nemohli jsme pořádně trénovat, ale tohle nás ještě více stmelilo dohromady. Prošli jsme si tím jako parta,“ doplňuje Gillespie.

Zda Cumbries nesnáze z posledních týdnů přetaví do úspěchů, o tom se můžete přesvědčit dnes od 14:30, kdy začíná zápas s Toffees.

 

Josef Kraus, BBC

 

 

Sdílet článek s přáteli na Facebooku

Pokud jste narazili na chybu v článku, ohlašte ji na email redakce@premierleague.cz

Zpět na homepage Archiv aktualit Vytisknout
 

Diskuze - počet příspěvků (0)

PŘIDAT NÁZOR

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Pokud nejste registrovaným uživatelem, můžete se zaregistrovat zde.

Anketa

Jak dopadne Anglie na probíhajícím evropském šampionátu?

 
59%
 
10%
 
3%
 
7%
 
21%

Starší ankety

Jsem:    

 

© 2000-2015

Premier
League.cz

Premier League.cz

Tým Premier League

redakce@premierleague.cz :: tiráž

REKLAMA

Prodej inzerce zajišťuje exklusivně společnost AdActive, s.r.o.

info@adactive.cz.cz, http://www.adactive.cz, +420 723 000 561
Reklamní plochy, inzerce a spolupráce (PDF)

Wikipedie

Užití nebo převzetí obsahu bez souhlasu provozovatele je zakázáno.

Premier League.cz využívá Football League Manager & VisionWebBuilder.

© Tým Premier League | Prodej inzerce exklusivně zajišťuje AdActive, s.r.o.

Přihlášení:           |  Zaregistrujte se

Facebook Twitter RSS