Pulis: FA Cup je nejlepší soutěž

Pulis: FA Cup je nejlepší soutěž

20.01.2016 | autor: PremierLeague.cz | Diskuse (0)

Manažer West Bromwiche Albion věří, že FA Cup je stále pro někoho ta nejlepší soutěž na světě a rád by se podíval do Wembley i se svým týmem.

Baggies mají za sebou úspěšně třetí kolo, i když museli svůj zápas opakovat. V domácím prostředí totiž jen remizovali 2:2, ale na hřišti Bristolu City zvítězili 1:0 a mohou se tak těšit na čtvrté kolo, kde je čeká domácí souboj proti Peterborough United z League One.

Se svým bývalým klubem Stoke City, se v roce 2011 dokázal Tony Pulis dostat až do finále této nejstarší klubové soutěže na světě. Tam však čelil Manchesteru City, kterému jeho tým podlehl. I tak si podle svých slov atmosféru tak velkého utkání užíval.

"Velmi by se mi líbilo, kdybych mohl dostat do Wembley i jinačí klub než Stoke City. Nejradši bych to pak dokázal s West Bromwichem Albion. Tento klub si totiž zaslouží nějaký větší úspěch a FA Cup je velká příležitost, jak něčeho takového dosáhnout. Je úžasné hrát finále, vynikající atmosféra," přiznal Pulis, kterému největší radost na Ashton Gate udělal Salomon Rondon, jenž ve druhém poločase vstřelil vítězný gól utkání.

"Ovšem je toho před námi ještě dost. Nyní musíme myslet na to, až k nám přijede v rámci dalšího kola Peterborough United. Musíme je porazit, aby se náš sen nerozplynul. To je ten důvod, proč je FA Cup tak speciální. Respekt se musí chovat v každém zápase ke každému týmu, proti kterému hrajete. Podobné to je i u nás s Peterborough."

Nešťastně pro Pulise, skončilo finále FA Cupu v roce 2011 vítězstvím Citizens v poměru 1:0 a velšský manažer je odhodlaný získat pohár z této soutěže klidně v letošní sezóně. Bývalý trenér Bournemouthu, Gillinghamu a Portsmouthu dále dodává, že FA Cup řadí na vyšší stupeň než Premier League.

"Vrátil bych zpátky šedesátá až sedmdesátá léta, kdy FA Cup byl velmi speciální. Stále si myslím, že je to ta nejlepší soutěž na světě a doufám, že v tom nejsem sám. Je to něco jiného, než Premier League. Může přijet jakýkoliv soupeř a na každé utkání musíte být natěšený."

 

PremierLeague.cz

 

 

Sdílet článek s přáteli na Facebooku

Pokud jste narazili na chybu v článku, ohlašte ji na email redakce@premierleague.cz

Zpět na homepage Archiv aktualit Vytisknout
 

Diskuze - počet příspěvků (0)

PŘIDAT NÁZOR

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Pokud nejste registrovaným uživatelem, můžete se zaregistrovat zde.

Anketa

Jak dopadne Anglie na probíhajícím evropském šampionátu?

 
59%
 
10%
 
3%
 
7%
 
21%

Starší ankety

Jsem:    

 

© 2000-2015

Premier
League.cz

Premier League.cz

Tým Premier League

redakce@premierleague.cz :: tiráž

REKLAMA

Prodej inzerce zajišťuje exklusivně společnost AdActive, s.r.o.

info@adactive.cz.cz, http://www.adactive.cz, +420 723 000 561
Reklamní plochy, inzerce a spolupráce (PDF)

Wikipedie

Užití nebo převzetí obsahu bez souhlasu provozovatele je zakázáno.

Premier League.cz využívá Football League Manager & VisionWebBuilder.

© Tým Premier League | Prodej inzerce exklusivně zajišťuje AdActive, s.r.o.

Přihlášení:           |  Zaregistrujte se

Facebook Twitter RSS